Skocz do zawartości
Scp

!Problem z seagate barracuda 4 - silent mode disable?-HELP!

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec po przesiadce z plyty na chipsecie via apollo 266a na nforce 2 400 ultra dysk automatycznie wskoczył na tryb silient mode co zatym idzie jest cichy jak nigdy ale niestety zmniejszyla sie liczba rpm - wiem ze mozna softwerowo to zrobic i mam tu takie 2 pytania odnosnie tego

 

 

1. jak sie nazywa takowy program (pod windows xp)i z kad go zassac?

 

2. Czy istnieje jakas funkcja w biose odpowiadająca za powyżcszy problem?

 

4. jak uaktualnic firmware dysku twardego i z kad go sciagnąc w najnowszej wersji?

 

 

moj dysk to seagate barracuda IV 40gb ST340016A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent mode nie oznacza zmniejszonej prędkości obrotowej talerzy dysku tylko inne sterowanie głowicami żeby mniej chałasowały.

 

1. program nazywa się seaaam2.exe i można go zassać ze strony seagate'a, chodzi pod dosem(ale jest mały i z dyskietki startowej też powinien ruszyć).

 

2. w biosie nie ma takiej funkcji(przynajmniej nigdy sie nie spotkałem)

baraki IV są standardowo ustawione w silent mode(moja i wszystkie które się przewinęły przez moje ręce tak miały, łacznie z 10 sztuk).

 

Może twój problem wynika z wyłączenia w biosie/systemie trybu UDMA, lub wersji driverów IDE, bo pamiętam że byli użytkownicy zgłaszający problemami z niektórymi wersjami sterów pod Nforce'a.

Oczywiście domyślam się że zainstalowałeś na nowo system :)

 

4. o aktualizacji firmware w barakach IV było już kilka postów i to dość dawno, wiem że tylko niektóre REV. miały dostępny upgrade i to też nie oficjalnie na stronie producenta tylko gdzieś indziej.

 

Użyj opcji szukaj to napewno coś wypluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...