Skocz do zawartości
Maq4all

Grzanie się procka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam athlona xp 2000+, do tego wentylka arctic cooling copper silent (do max athlona xp 2900+) i płytę asus A7V8X-X. Tą płytę kupiłem w niedziele (zmieniłem z ECS'a i chwała Bogu!), przez pierwsze 2 dni wszystko było spox, procek miał temperaturkę w granicach do 45 stopni, ale po tych 2 dniach zaobserwowałem że cooler strasznie zwolnił (obraca się momentami w granicach 1000 obrotów a nawet mniej koło 800, cooler ma termoregulacje od 1000 obrót do 3500). Procek zaczął się strasznie grzać i teraz temperature ma w okolicach 60 stopni. Wcześniej jak miałem ECS'a nigdy się tak niegrzał (co już o stabilności dużo powiedzieć nie można) tempa powyżej 40 stopni, ale zawsze poniżej 50. Chcę jeszcze dodać że w niedziele została zmieniona tylko płytka, procek i cooler został, kupiłem je na początku czerwca br.

 

Może wiecie co jest przyczyną powolnego obracania się coolerka i jak można zrobić aby szybciej się kręcił, bo teraz jestem skazany przestawić procka na 1250mhz gdzie grzeje się w okolicach 50 paru stopni. Procek nie był wogóle podkręcany. Proszę o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz uszkodzony cooler... Dziwny zbieg okoliczności, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

Co do temperatury to solidaryzuje się z tobą. Mam Athlona jak w podpisie, coolera jakieś gów.. Glacial Techa - temp do 70 stopni w stresie. zbieram na nowy cooler, ale póki co żeby pograć musze częstotliwość zmniejszać do 1600 MHz :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że widziałem na jakiejś stronie że ta płyta ma wbudowaną termoregulacje (ale tego nie jestem pewien, cooler ma na 100%, a le czy płyta nie jestem już tak przekonany), może to przez to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...