Skocz do zawartości
dakeyras

Radeon 9700 z komputronika?

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że pytam, ale jak ustawic na stale wartosci np.325/600.

Mam tego radeona 3 dni (mój pierwszy w życiu :) i po kazdym uruchomieniu windy zegary wracają do default. Mam stery Omegi 3.9

,próbowałem kręcic tweakerem które tam są a także riva tunerem i Rage 3D i zawsze to samo. Czy muszę w takim razie podmienic bios w karcie czy moze też robie coś żle. Z góry dziękuję zapomoc i proszę o wyrozumiałość jeśli się wygłupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o swoich problemach z podkręcaniem. Karta kręci się tylko na sterownikach rad_w2kxp_omega_2478a - Omegach opartych na catalystach 3.7 (niżej nie próbowałem). Na omegach 3.9 nie da się uaktywnić zmiany wartości taktowania! 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NaPISAŁEM WCZORAJ DO KOMPUTRONIKA I JUŻ WE WTOREK-ŚRODĘ POWINIENEM MIEĆ TE RADIATORKI :) nO PODOBA MI SIĘ TAKA OBSŁUGA KLIENTA, A NIE "Zapłacił, reszta już nie ważna" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem Radka z Komputronika :D !! Oczywiście Hynix 3,6 !! I jak na razie, ale bez dłuższych testów rdzeń 325MHz a pamięci 330MHz (660 DDR) !! Niedługo zabiorę sie za Vmoda na rdzeń bo mam TT Giant II (z Vmodem to w przedziale 420-450MHz). Karta przy dobrym chłodzeniu powinna pójść na 380MHz (rdzeń) a pamięci to już zależy jakie są. Możliwości tych trudno mi ocenić. Potestuje i zdam za jakiś czas relacje !! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde.. a ja nie moge swojej podkrecic... w riva tuner nie mam zadnej opcji do oc. w powerstripie po resie kompa mam defaultowe.

ofcoz omegi zainstalowane.

 

does any1 can help me?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w Siriusie, dostalem oczywiscie z naklejka Komputronika :lol:

Wiec wiadomo, dlkaczego ich cena wzrosla o 100 :)

 

Ale co do karty - na czerwonym laminacie. Po zdjeciu coolera i wyszlifowaniu (pokrzywiony byl jak cholera !), wywaleniu 'pierdziela' ATI i zamontowaniu 80 puszczonej na 7V max bez artefaktow to 337.5/621

Czyli znowu dostalem sztuke slabo sie krecaca... :( Jak czytam Wasze wyniki rdzen 370, pamiatki 660... 8O

 

Na 351/621 mialem 17007 w 3dmarku2001 i 5348 w 3dmarku2003... niestety gdzieniegdzie mialem juz artefakty (rdzen).

Pamiatki tez o krok wyzej jak 310.5 (621) sypia artefaktami.

 

Aha - karta byla zablokowana do oc. Musialem odblokowac stery RivaTunerem.

Sterowniki to DNA 1.8.3.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w Siriusie, dostalem oczywiscie z naklejka Komputronika :lol:

Wiec wiadomo, dlkaczego ich cena wzrosla o 100 :) 

 

Ale co do karty - na czerwonym laminacie. Po zdjeciu coolera i wyszlifowaniu (pokrzywiony byl jak cholera !), wywaleniu 'pierdziela' ATI i zamontowaniu 80 puszczonej na 7V max bez artefaktow to 337.5/621

Czyli znowu dostalem sztuke slabo sie krecaca... :( Jak czytam Wasze wyniki rdzen 370, pamiatki 660...  8O

 

Na 351/621 mialem 17007 w 3dmarku2001 i 5348 w 3dmarku2003... niestety gdzieniegdzie mialem juz artefakty (rdzen).

Pamiatki tez o krok wyzej jak 310.5 (621) sypia artefaktami.

 

Aha - karta byla zablokowana do oc. Musialem odblokowac stery RivaTunerem.

Sterowniki to DNA 1.8.3.9

Bez artefaktów mam teraz na rdzeniu 380MHz dlatego, że chłodzę kartę Thermaltakiem Giant II...jest to max. możliwości dla tego rdzenia przy napięciu zasilającym go 1,5V.

Co do pamięci to nie jestem pewien tych 660 bo tego dokładnie nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie :(

Ale mniemam, ze jak wywale tego 'shima' spod radiatora moze cos sie poprawi. Tak samo przydaloby sie mi wrzucic cos wiekszego na rdzen - niestety, na chwile obecna nic nie mam :( Wiec musi na razie siedziec wyszlifowane to, co bylo.

Kolejna sprawa jest fakt, ze lezy na AS Ceramique - a ona potrzebuje chwili do 'ulozenia' sie. Moze wtedy bryknie mi na 351 bez artefaktow.

Ale i tak zrobie mu vmoda na gdzies 1.75V.

Ale pamieci - raczej nie da rady. Wrzuce dzisiaj na reszte kostek radiatorki (dali tylko 4 :P) i jakies dmuchadelko, moze kroczek wyzej skocza. ALe bez vmem moda jakichs fajnych wartosci nie osiagne.

Vref mod tez by sie przydal...

 

Aha - ktos probowal ten klej thermopoxa, co go dodaja ? Jak trzyma, i jak przewodzi ? Chwilowo uzywam do klejenia dwuskladnikowego Zalmana, i nie wiem, czy sie czasem nie przestawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta bez problemu chodzi na stadnardowym chlodzeniu na 381Mhz (chyba ze slepy jestem) powyzej 385Mhz nieliczne krzaki a powyzej 390 prawie non stop jakies paski czarne lataja. Cooler jest cieply - Mowa o GPU. Po dlugim tescie w 3dmarku maksymalne dla pamieci wartosci to 320 powyzej w tescie mother nature (ok 20 cykli) w 2k03 pojawiaja sie kropki co prawda tylko w jednej scenie ale sa. Mysle ze jak uzbroje go w blok wodny to pojdzie rdzen na 420!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropki, powiadasz ?

Ja u siebie 'kropki' mam przy przetaktowaniu gpu. Memorki przetaktowane daja buraki w polygonach. Przy rdzeniu na 330 wszystko jest cacy, przy 344 w Battle of Proxycon na kamizelkach pojawiaja sie wlasnie od czasu-do-czasu kropeczki. Na 351 juz sa wyrazne.

Wiec moze to nie jest problem memorkow tylko gpu i akurat w tym momencie go zobaczyles ? Bo trzeba pamietac, ze od memorkow nagrzewa sie PCB, a to powoduje neiwielki wzrost temp. gpu...

To taka luzna idea. I jaki masz kolor laminatu ?

Naprawde jestem niezwykle zdziwiony taki potencjalem oc - 380 to ludzie maja po vmodach i na wc... Wiec trafila Ci sie niezla sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie , moja idzie 342/310 , przy 350/320 arty sa , takie pionowe pasy kropek , nawet w winie to mialem.

ale dzisiaj dowale jej radiatory , potem bedzie wc to mysle ze bedzie znacznie lepiej:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie 'kropki' mam przy przetaktowaniu gpu. Memorki przetaktowane daja buraki w polygonach. Przy rdzeniu na 330 wszystko jest cacy, przy 344 w Battle of Proxycon na kamizelkach pojawiaja sie wlasnie od czasu-do-czasu kropeczki. Na 351 juz sa wyrazne. 

Wiec moze to nie jest problem memorkow tylko gpu i akurat w tym momencie go zobaczyles ? Bo trzeba pamietac, ze od memorkow nagrzewa sie PCB, a to powoduje neiwielki wzrost temp. gpu... 

To taka luzna idea. I jaki masz kolor laminatu ? 

Naprawde jestem niezwykle zdziwiony taki potencjalem oc - 380 to ludzie maja po vmodach i na wc... Wiec trafila Ci sie niezla sztuka.

Dokladniej jest tak:

GPU po podkreceniu do 390 - pojawiaja sie malutkie czarne kreseczki w tescie Battle of Proxycon przy 385 jest ok. Z kolei przy takiej czestotlowosci pojawiaja sie raz na jakis czas w Trols Lair. Jako bezpiczna granice uznalem wiec 380 :) i jak dotad nie widze juz zadnych bledow.

Memorki chodza przy 325Mhz jednak po okolo 10-15 cyklach testu mother nature w 2k03. Pojawiaja sie biale kropeczki (tak mniejwiecej 28-30 sekundzie w tle za lecacym motylem dokladniej na trawie )

Zapuszczalem takze GPU na 400 Mhz ale tam zobaczylem jeszcze wiecej pionowych paskow (jakby deszcz padal szczegolnie bylo je widac w tescie Battle of Proxycon wlasnie na zbrojach, co nie zmienia faktu ze bez problemu przechodzi tak 3dmarka 2003 tylko z bledami nawet zadnego zwisu nie zaliczylem.

A tak wogole znacie jakis lepszy program do wyszukiwania bledow w grafice. Bo teraz usilnie sie przygladam i nic nie widze niepokojacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja poprzednia karta (miałem ją ok.2 msc.) to był ATI Radeon 9500@9700 (Sapphire) 277/540 MHz - pamięci Infineon 3,0ns...po Vmodzie - 420-430/730 MHz (bez Vmoda 380/640 MHz). Piszę to bo Panowie mała przestroga dla tych co Vmoda chcą zrobić na pamięci...na tamtych kościach jedna z 8 nie wytrzymała i się spaliła. Karta ta miała zamontowanego Thermaltake Giant II i 8 dość porządnych radiatorków na pamięci i to nie wystarczyło.

 

Natomiast teraz mam ATI Radeon 9700 (build by ATI) 277/540 MHz - pamięci Hynix 3,6ns...na chłodzeniu wymienionym wyżej bez Vmoda ostatecznie uzyskałem 380/640 MHz bez jakichkolwiek przekłamań w grafice.

 

Co do Vmoda na rdzeń to z 1,5V można podnieść maks. bezpiecznie napięcie do 1,83V (sprawdzałem...w stosunku do 1,75V to dodatkowe 10MHz)...na moim chłodzeniu jeśli się nic nie zmieni jest możliwe osiągnięcie 430MHz. Na pamięci Vmoda już nie próbuje...mimo, że mam gwarancję szkoda zachodu i czekania na realizacje reklamacji.

Ale jeśli się ktoś odważy to niech da znać !!

 

Jak ktoś się zorientował, że ma zablokowane z poziomu Biosu karty podkręcanie to może spokojnie skorzystać do tej karty ze zmodyfikowanego biosu:

http://twojepc.pl/html/radeon_9500_pro_970...700/Bios-oc.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi tylko jedno - dodaja gratis radiatorki na pamieci, klej termoprzewodzacy - tylko, ze zwykle w przypadku naklejenia takich bajerow traci sie gwarancje. Ciekawe czy uznaja gwarancje, jak im sie odesle padnieta karte z naklejonymi ich radiatorami przy pomocy ich kleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi tylko jedno - dodaja gratis radiatorki na pamieci, klej termoprzewodzacy - tylko, ze zwykle w przypadku naklejenia takich bajerow traci sie gwarancje. Ciekawe czy uznaja gwarancje, jak im sie odesle padnieta karte z naklejonymi ich radiatorami przy pomocy ich kleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spawnever

masz moze linka do sposobu albo sam moglbys mi napisac jak zrobic vmoda na gpu? przyznam ze korci mnie to strasznie :P moja idzie narazie 342/310 :/

i na wiecej zbytnio sie nie zanosi , chyba ze dop. na wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka poszukam...ale Vmod w twoim przypadku jest równoznaczny z taktowanie standartowym. Podniesienie napięcia na karcie to tak jak podkręcenie rdzenia o conajmniej 80MHz...tym bardziej, że nie doszedłeś nawet do mojego taktowania...możesz ją spalić w jeden dzień !!

 

Co do kleju Thermopox...użyłem go do przyklejenia radiatorów na pamięci i świetnie przewodzi ciepło ale odklejenie ich i zlikwidowanie kleju jest bliskie cudu...ostatnio miałem wrażenie, że oderwę razem z pamięcią !! Zabawa raczej w jedną stronę !! (jak by ktoś próbował odkleić...30 minut w zamrażarce a później drugie tyle po wyjęciu karty i można próbowac odrywać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, panowie - znalazlem winowajce nizszych mozliwosci oc tych radkow !!

Tzn. chyba... :P :D

Mianowicie chodzi o tego nieszczesnego shima na gpu - wqurzony wczoraj zdjalem sobie radiator, wyczyscilem (mialem duzo pasty - nie mam jeszcze doswiadczenia z AS Ceramique :) ) i nalozylem cienka warstwe siloconowki (dla testu) - nalozylem radiator (jak juz pisalem wyszlifowany - jest idealnie plaski), solidnie podociskalem, poruszalem - i co ? ANI SLADU siloconowki :!: Za to mocne odrapania od tego shima... I sie wyjasnilo, dlaczego oryginalnie na radiatorze byla baardzo gruba warstwa tego ich pomaranczowego, stwardialego gluta...

I teraz taka sprawa - probowalem go zdjac - ale jest przyklejony na amen :( Jak ktos zna bezpieczny sposob na jego usuniecie - to prosze dac znac. Dzisiaj cos jeszcze bede kombinowal, ale raczej po prostu zrobie na radiatorze wciecie tak, zeby do niego wchodzil ten cholerny shim.

 

Tak nawiasem wczoraj wpadl mi glupi pomysl, zeby nadszlifowac samego shima - okleilem cala karte, zabezpieczylem rdzen, i zaczalem szlifowac... i prawie zdarlem malutkie kondensatorki (pomimo, ze byly oklejone tasma) :P

 

Rout, tu masz linki do vmoda :

http://www.jaguarfx.net/9700vmod/

http://gathering.tweakers.net/forum/list_m...messages/614600

http://www.modernizacje.net/index.php?page=vmod

http://www.thecrucible.ca/forums/viewtopic.php?t=83

 

Spawnever --> ehem, to vmemmoda zrobie w takim wypadku dopiero jak bede mial WC (na pamiatki tez) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja idzie na standardowym chłodzeniu + jeden wiatrak 8x8 na 12v na 340,5/322,5. Wyżej są artefakty, tzn tylko w teście w 3d marku 2003 z tą laską pojawiają się w rogach białe kropki.

P.S.

Niech ktoś zapoda linka do radiatorków na pamięci tej karty, bo nie wiem co kupić (proszę o link do towaru w sklepie). Ile na maksa wg producenta idą hynixy 3,6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto link Vmoda:

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...erclocking.html

 

(xor)--> Co do Shima to święta prawda, że jak zmieniłem pastę to przestała mi się karta uruchamiać bo nie dotykał radiator rdzenia. Mój Thermaltake Giant II ma tak zrobione, że boki kwadratowej podstawki chłodzenia mieszczą się w środku Shima i go nie dotyka, więc nie mam z tym problemu :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST WIELKA PROŚBA !!!!

 

Czy ktoś kto ma kartę R9700 na Hynix'ach 3,6ns i może ją podkręcać (czyt. ma odblokowane podkręcanie z poziomu biosu karty) może zgrać swój bios do pliku i mi go przesłać...spawnever@poczta.onet.pl ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, udalo mi sie zerwac tego shima - i niestety nie jest dobrze - teraz na 351 mam baardzo male artefakciki (chyba 2 razy widzialem :P ) - ale wyzej juz sa bardzo widoczne. Teraz montuje radiatorki na pamieci + radiator z drugiej strony pcb, za rdzeniem (grzeje sie jak cholera). + wiatrak 80 na 12V - moze oc cos podskoczy...

 

Ale generalnie bylem mocno zawiedziony - juz myslalem, ze jak wywale shima bryknie mi na 380... :( :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...