Skocz do zawartości
srekal34

Hercules Radeon 9800-Co jest!?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kartę Hercules Radeon 9800(na pewno na samsungach, gdyż są bardzo ciepłe, a Infineony sie nie grzeją) , flashowałem BIOS, no i wyniki podkręcania to tylko 380/690MHz:(Czemu tak mało? Dodam, że karta jest bardzo gorąca. Czy jakiś wentyl na nią wiejący z boku pomoże?(chcę dojść do 412/730). Czy winą niskiej podkręcalności może być temperatura w obudowie?(45 stopni C). Co byście radzili, abym doszedł do wartości wyższych?( bardziej chodzi mi o pamieci, bo na rdzeń kupuję VGA Silencer, to już postanowione)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> "Czy winą niskiej podkręcalności może być temperatura w obudowie"

 

Jeszcze pytasz.. ciezko mi uwierzyc w 45*C w budzie... dowal jakies wiatraki , przestaw bude dalej od kaloryfera, nie wiem co nie zrobisz bedziesz mial chlodniej od razu ;-)

 

co do oc pamieci - mozesz sprubowac z wiatrakiem ew. zmontowac kanapkę, jesl nie pomoze zalozysz radiatorki

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę Hercules Radeon 9800(na pewno na samsungach, gdyż są bardzo ciepłe, a Infineony sie nie grzeją) , flashowałem BIOS, no i wyniki podkręcania to tylko 380/690MHz:(Czemu tak mało? Dodam, że karta jest bardzo gorąca. Czy jakiś wentyl na nią wiejący z boku pomoże?(chcę dojść do 412/730). Czy winą niskiej podkręcalności może być temperatura w obudowie?(45 stopni C). Co byście radzili, abym doszedł do wartości wyższych?( bardziej chodzi mi o pamieci, bo na rdzeń kupuję VGA Silencer, to już postanowione)

Napisz czy przed flashem BIOSU karta dawała się krecić bez problemów, czy dopiero po flashu złapała bloka i nie daje sie krecić....bo tak zrozumiałem, ze wczesniej na biosie od 9800non pro bylo wszystko OK

jeśli tak to podejrzewam ze mogles wgrac bios ktory nie wspolpracuje w twoją kartą.........u mnie na biosie od Sapphire 9800Pro karta krecila sie tylko do 390/685........natomiast na oryginalnym BIOSIE od Herculesa 9800Pro wszystko chodzi stable przy 465/730 wiec sprobuj grac jakis inny biosik i zobacz jak na nim sie kreci karta.......412/730 to jeszcze granica w ktorej kreci sie prawie kazda karta......chyba ze trafisz naprawde pechowy egzeplarz...........czego ci nie zycze.......ale jesli udalo ci sie wgrac bios od 9800PRO i wszystko chodzi OK , karta przechodzi wszystkie testy.......a tylko nie daje sie dobrze krecic to chyba problem lezy w zlym biosie a nie w karcie......chociaz wszystko mozliwe.....sprobuj wgrac inny bios i daj znac jak sie kreci po wgraniu czegos innego

 

Odsyłam cie do innego tematu tam masz bardzo duzo o biosach do 9800Pro ......duzo ludzi wgrywało i opisuje swoje opinie

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=502...6a01b76154fdae1

 

Zacznij czytac od konca pierwszej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed graniem biosu wyniki OC były identyczne. Radzisz wgrać inny?

Nie chciałbym cię martwić ale masz wielkieg pecha.......masz karte ktora moduje sie na PRO i nic wiecej...........nic juz nie poradzsz.....ani zmianą BIOS ani niczym innym............masz wielekigo pecha........trafiłes na taki cienki egzemplarz...porażka na całej lini..........................

pozostaje ci albo

 

1> wymienic karte w sklepeie ale to bedzie ciezkie.......nie chcą

wymieniac kart..............nie wiem z jakiego powodu

2> Sprzedaż karty kupmlowi albo komus na Allegro,

Osobie ktorej wgranie biosu powinno wystarczyć i nie bedzie

kreciła

3> Zrobić tzn Vmoda

 

Szukasz informacji o VModzie..........znajdziesz napewno było już kilka razy........Szukaj

 

 

Chyba że możliwe blokadą w podkrecaniu karty jest jej chłodzenie

masz albo za gorąco na rzdeniu, pamieciach, itp

Sprawdz jeszcze to.......ale podejrzewam ze to nie jest TO

tylko to wina kiepskiego egzeplarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świerze wieści z frontu:) To była wina chłodzenia:) po domontowaniu wiatraczka wiejcego na kartę z boku udało się pokdręcić kartę do wartości 412/732:) i więcej mi do szczęścia nie potrzeba:D Na tych ustawieniach mam 5800PKt w 3Dmark 2k3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...