Skocz do zawartości
yabolek

HDD Maxtor DiamondMax 120GB - POMOCY !

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie niedawno dysk taki jak w tytule i mam z nim problem :( Dziala jak na moj gust troche glosno (czasami potrafi sie na sekund rozryczec jak stara 8gigowka - nie wiem czy to normalne). Co najgorsze w windowsie co jakis czas mam taki error w logach systemu :

Typ zdarzenia: Ostrzeżenie

Źródło zdarzenia: Disk

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 51

Data:  2003-12-01

Godzina:  16:29:56

Użytkownik:  Brak

Komputer: PIOTREK

Opis:

Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia DeviceHarddisk0D.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Czasami tez (bardzo zadko) pojawia sie okienko informujace o tym, ze opozniony zapis nie powiodl sie i zapisywane dane sa utracone.

 

Nie wiem co zrobic bo narzedzie diagnostyczne Maxtora nie dziala akurat na plytach z nforce (a ja mam 8rda+). Bardzo nie chce tez zanosic dysku do reklamacji bo swoje 2x40gb juz sprzedalem i nie mam gdzie upchnac danych :( Koszmarna sytuacja..

 

Moze ktos mi pomoze?

 

Tasme raz zmienialem.. to samo.. dysk jest w kieszeni tracer'a k-pavis black z wentylatorem (udma 100/133)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka ja mam podobny problem tyle ze u mnie jeszcze co jakis czas pyknie jakby glowica siadala mam Maxtora 80 ata133 i jak narazie calyczas mi sioe czas dostepu zmienia raz na plus raz na minus.

Zainstalowalem Active SMART i co jakis czas mnie informuje ze cos jest nie tak. Jaqk uruchomilem nazedzia diagnostyczne dla maxtora to nic nie wykryl dysk byl juz dwa razy w serwisie i za drugim razem dostalem nowke i jest to samo nawet kabel zmienilem ale nic nie pomoglo

 

pozdro :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pyknięciami głowic to już chyba standard :cry: Na moim Maxtorze +9 120GB dzieje się tak co 20-30 minut. :cry: Nie mówię już o samym mieleniu do którego to już się przyzwyczaiłem... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten dysk jeden dzień nagle cos w nim pykło i same bady normalnie bad na badzie. Chodził strasznie mielił jak cholera przy kopiowaniu, a juz przy kopiowaniu z partycji na partycje nie szło wytrzymac zagłuszał mi coolery ( mam 6 sztuk), teraz mam wd i jest git głowice troche słychać ale minimalnie bardziej coolery no i przy kopiowaniu to luksus praktycznie zero odgłosów mielenia (minimalnie je słychać), jedyna jego wada to że nie podaje mi temperaturki, ponoć wd wypuściło takie egzemplaże no cóż ale jest git.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka nie wiem co sie dzieje ale u kumpla chodzi ten dysk sprawnie a u mnie warczy i co jakis czas walnie mi glowica jesli to jest maxtor to przepraszam bardzo ale ta firma zeszla na psy. Sprzedaje go i kupuje Seagate 80 na serial ata.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego maxtorka i u mnie zadnych pykniec glowica nie ma, zadnego mielenia tez nie zaobserwowalem, a temperaturka 27-30 stopni 8)

u mnie maxtorek chodzi juz okolo pol roku i zero problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pykniecia standart ?? hmmm raczej wina lezy po stronie zasilki (przynajmniej w moim przypadku) , poprawilem docisk stykow w wtyczce i teraz pykniecia sa barddzo rzadko , na czasie czeka mnie wymiana psu i powinno byc jeszcze lepiej, mam nadzieje ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pyknięciami głowic to już chyba standard :cry:  Na moim Maxtorze +9 120GB dzieje się tak co 20-30 minut.  :cry:  Nie mówię już o samym mieleniu  do którego to już się przyzwyczaiłem... :P

U mnie też mieli ale mi sie nie chce partycji D: defragowac (i pewnie jest z 99 unfragmented)

 

A mieli zwykle jak jest wiecej niz 3-4 kopiowania naraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj maxtora oddaje zwroca mi kase i kupuje seagate 80 na serial ata tylko jeszcze musze przjsciowke kupic na serial ata zasilajaca. Maxtor moze jest wydajny ale jak narazie bardzo awaryjny.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazalem problem stukow i pierdzenia: wystaczy sciagnac programik ze strony www.maxtor.com, ktory umozliwia przyciszenie dysku. Teraz jest nieslyszalny. Jesli chodzi o stuki to mialem kabel ata100, zalozylem wiec kabel ata133 i smiga jak glupi.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazalem problem stukow i pierdzenia: wystaczy sciagnac programik ze strony www.maxtor.com, ktory umozliwia przyciszenie dysku. Teraz jest nieslyszalny. Jesli chodzi o stuki to mialem kabel ata100, zalozylem wiec kabel ata133 i smiga jak glupi.

 

Pozdro

Możesz podać linka albo przynajmniej nazwe tego programu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć kabel ATA133, ale juz się chyba zorientowałeś ;). Zero prablemó z tymi dysiorami, co do klepania glowic to norma, troszke słychac ale za to jest odpowiednia wydajność.

Tak na marginesie Seagate Barracuda na SATA jest mniej wydajny od tego Maxtora - wiem bo tez chciałem kupić i sobie sprawdziłem. (HDTach)

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program do wyciszania dyskow maxtor mozna znalezc na www.edysk.pl login: NEoMAMMUT haslo: chicken1 program znajduje sie w katalogu maxtor. Po tym jak zmienilem kabel z ata100 na ata133 i wyciszylem go tym programem zapier..... jak glupi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...