Skocz do zawartości
mostom

Radiator na NB na Epox 8rda3+/G

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi, czy ktoś zdejmował ten radiator z wentylem coby go przesmarować jakąś pastą? Czy jest on też przyklejony na "gumę do żucia" jak to miało miejsce w przypadku 8rda/+ ? I czy jak ewentualnie bym to zdjął, przesmarował jakąś pastą (nie przyklejał) to na tych kołkach będzie to się dobrze trzymać?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 8rda3 jest identyczny...pierwsze co zrobiłem po kupieniu płyty to zdjęcie go...ściskasz kołeczki po drugiej stronie płyty i powinny same wyskoczyć a radiator jest na czymśw rodzaju..hmm...no można powiedzieć, że gumy...ale u mnie odczepił się bajecznie łatwo... potem wyczyściłem radiator z tego shitu...posmarowałem radiator i NB arctic silver 3 i założyłem z powrotem wszystko...acha - zdjąłem też tą śmieszną osłonkę na wentylu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - na NB i SB jest ta guma. Odkleja (odrywa) sie latwo ;)

Pytałem się o NB (dzięki za odpowiedzi). A co do SB to właśnie byłem w szoku - był przyklejony bardzo solidnie na taką czarną taśmę dwustronną (albo to jest jakiś klej) - bardzo ciężko było to wyczyścić. Na 8rda miałem radiator na mostku północnym przyklejony na taki biały glut - i faktycznie zszedł łatwo. Próbowałem zdjąć ten radiator na NB z teraźniejszej płyty (wcześniej z trudem zdjąłem na SB coby zalmana założyć) i za cholerę nie chce się odkleić. Dlatego zastanawiam się czy w przypadku 8rda3G, która w sumie jest odpowienikiem 8rda3+ tylko bez SATA jakoś lepiej tego nie rozwiązali. W sumie radiator jest dość ciepły (nawet biorąc pod uwagę, że ma aktywne chłodzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy ktoś zdejmował ten radiator z wentylem coby go przesmarować jakąś pastą? Czy jest on też przyklejony na "gumę do żucia" jak to miało miejsce w przypadku 8rda/+ ? I czy jak ewentualnie bym to zdjął, przesmarował jakąś pastą (nie przyklejał) to na tych kołkach będzie to się dobrze trzymać?http://www.autocentrum.pl/paliosiena/allegro/epox.jpg

Jest na takim samym glucie jak w 8RDA3. Zdejmuj i myj dziada, polerke mu i paste srebrna zapodaj...

 

A w ogole to :arrow: http://mod4.us/modules.php?op=modload&name...owcontent&id=53

 

Zapomnialem dac fotki radiatora oryginalnego z glutem, ale doloze ja niedlugo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na takim samym glucie jak w 8RDA3. Zdejmuj i myj dziada, polerke mu i paste srebrna zapodaj...

A zdejmowałeś radiator na SB? Masz podobny jak mój - i ten był na prawdę solidnie przymocowany - ja założyłem na niego zalmana. Na północnym zostawię ten radiator z wentylem (tym bardziej, że większy mi nie wejdzie przez wentyl na procku) tylko za cholerę nie mogłem go zdjąć. Ale teraz (jeżeli faktycznie jest przyklejany na gluta) rozbiorę płytę i zdejmę z NB. Czy same te kołki wystarczająco dobrze trzymają radiator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...