Skocz do zawartości
postal1

moja obudowa :]

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wam swoją budę... co prawda nie jest ona szczytem możliwości modowania ale zawsze to coś... Ja tam jestem z niej zadowolony wiec bez besztania prosze... jesli juz to prosze o konstruktywna krytyke :)

Koszt całości wyniósł mnie poniżej 100pln więc to jest dla mnie największym osiągnięciem :!: Za małe pieniądze zrobiłem z totalnego paskudztwa coś w miare ciekawego. Dodam że to moja pierwsza zmodowana buda więc w przyszłości sie postaram bardziej ale wiecie... zawsze największym problemem jest kasa... Jakby było więcej to podejrzewam że to by inaczej wyglądało....

Tak wyglądał oryginał

Dołączona grafika

Tak wygląda po zmodowaniu przez moją skromną osóbkę

Dołączona grafika

Bok z plexi za którą na szczęście nie zapłaciłem

Dołączona grafika

Grawerka w przybliżeniu

Dołączona grafika

Jeszcze raz bok

Dołączona grafika

Sorx za jakość zdjęć ale jak skołuje jakąś dobrą cyfrówkę to może mi sie uda to lepiej ująć, ale zanim to nastąpi to ta obudowa jeszcze pewnie pare razy zdąży się zmienić więc postanowiłem nie czekać !

pozdro - postal1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

1. To mój pierwszy post w tym dziele :D Ale mam zamiar pobawić się w modowanie i narazie zbieram myśli na temat mojego projektu a tu tych byśli jest sporo [sorx za ot]

 

2. W Twoim modzie fajna jest ta grawerka, Jak na pierwszy raz mod spoko, biorąc jeszcze pod uwagę koszty jakie poniosłeś.

 

3. Minusy moim zdaniem to:

- bajzel troszku w budzie (bynajmniej takie odniosłem wrażenie) ale jak się przyjrzeć to jest tam pusto ;], mi się podoba jak jest jakoś przejrzyściej :)

- jak bierzesz małą budę to lepiej oświetlenie w niej byłoby utrzymać w jednym kolorze [a u Ciebie jest niebieski (cooler) i czerwony (katoda)], bo dwa kolory mi się nie widzą

 

 

imo mod jak na pierwszy raz jest jako tako w skali od 1 - 10 daję 6, gdyby to nie był Twój pierwszy mod dostałbyś 4 a jak byś jeszcze większe koszty poniósł to :evil:

pozdro,

 

P.S. Nie wiem czy zgodzicie się z moją oceną ale jeszcze za bardzo w modach nie jestem obcykany ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzywe bo nie wiecie czym ja to wycinałem... Urządzonkiem do grawerowania kupinoym od Rosjan za psie pieniądze :P Zakładam że na pewno nawet takiego nie widzieliście ! Pisałem - all po najniższych kosztach miało być !! BTW to urządzonko to taki grawer jak ze mnie zakonnica ! Może jak macie dobre narzędzia to wam to lepiej wychodzi ale jakbyście dostali do roboty to co ja miałem to szczerze wam mówie że też by wam krzywo wyszło !!

pozdro - i thx za opinie, niezbyt pochlebne ale nie o to tu chodzi bo mod nie dla was tylko dla mnie :)

A co do bałaganu to przez to że jest CDRW + CDROM + Kieszeń HDD a więc ciężko to uporządkować, jak przerobiłem taśmy to sie skubane nie chciały zaginać bo za blisko siebie były napędy... A jak zakupiłem okrągłe taśmy to sie okazało że na wtyczce odd taśmy jest zalana jedna dziurka czego wniosek że płycie nie powinno być jednego bolca a tu niespodzianka - bolec jest i nie chce go wyłamywać bo nie mam pojęcia co sie stanie... Więc taśmy poszły w rezerwe a oryginałów nie chce mi sie przerabiać bo jak juz pisałem nie chcą sie skuabane załamywać odpowiednio jak sie je ładnie obuduje żeby lipy nie było !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......liczy sie wklad wlozony w przebudowe budy - mi sie nawet poodoba - szkoda ze odkryles cale bebechy - grawer na dobrym poziomie stoi

 

pomimo razacych troszke bledo (m.in odkrycie bebechow) to nawet nice , ale troche kolorystyka wadzi - wiem wiem - denny webcam , ale oceniam co widze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

 

postal1 a ja powiem tak "co za duzo to niezdrowo"

IMO pomijajac krzywe ciecie i niewyszukany ksztalt podstawowa wada Twojego okna jego rozmiar - po co pokazywac koszyczki na napedy albo zasilacz - tylko sie napracowales a efekt niezbyt ciekawy - ja bym teraz pomyslal o jakiejs folii (matowej, kolorowej, przyciemnianej, itp) i zakleil co-nieco przy bregach zeby wyszedl jakis fajny motyw po wlaczeniu swiatelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odsłaniania bebechów to wiem że za dużo ich ale wiecie... zacząłem moda jeszcze zanim trafiłem na to forum i widziałem tylko kila obudów przerobionych :/ Dopiero po tym jak już to zrobiłem to sie okazało że okno jest za duże... Światło z katody za bardzo świeci na zewnątrz ! Tu przestroga dla ludzi chcących wyciąć dziure! Jeżeli komp stoi na biurku ale gdzieś niedaleko twarzy i zamierzacie tak zrobić żeby światło sobie pozostało w środku (jeżeli oczywiście chcecie katode na dole obudowy) to zostawcie troszke większy kawałek blachy z dołu bo inaczej to po prostu światło nie da wam spokoju ! W moim przypadku tak było !Jak katoda była właczona to nie dało rady w cs`a grać bo oślepiało!!

ps. Ciekawe czy zgadniecie czym wykonałem grawerkę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa - probowalem - efekt nieciekawy wychodzil

no to moze cienka folia aluminiowa (jak do jedzonka) :!:

 

postal1

nie chce mi sie zgadywac :P ale te nierownosci mozna ladnie i latwo zakryc

robisz takie cos jak ramka na obraz z jakiejs "listewki" (drewno, PCV, ...) zeby rozmiarami dopasowac do tego okna tzn zeby ta listewka zakrywala w calosci to cos poszarpanego co teraz masz na styku blacha <-> szyba

mazniesz ja sobie (ta ramke) na jakis ladny kolorek (wg uznania) i juz

 

:P

 

PS zebys nie mowil ze jakies dyrdymaly pisze to zobacz jak fajnie moze wygladac wypukla ramka - kliknij fotke

 

Dołączona grafika

 

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko... rzeczywiście... musze nad tym poważnie pomyśleć !! to jeszcze nie koniec na pewno ! jak juz pisalem to ta buda na pewno jeszcze niejedno przejdzie... prosiłbym jeśli sie wam chce ludziska o jakieś motywy dotyczące naprawienia tego co zepsułem ;)

a co do grawerki to jeszcze nie powiem... moze ktos zgadnie... powiem tyle ze kazdy moze to zrobic w sposob taki jak ja i jest to bardzo łatwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro juz masz okno to pomaluj wnetrze budy,

zawsze mnie troche razi przerobiona buda a w srodku blado

 

milej zabawy,

mam wrazenie ze wygladalo by to lepiej przy lepszej jakosci zdjec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A jak zakupiłem okrągłe taśmy to sie okazało że na wtyczce odd taśmy jest zalana jedna dziurka czego wniosek że płycie nie powinno być jednego bolca a tu niespodzianka - bolec jest i nie chce go wyłamywać bo nie mam pojęcia co sie stanie...

A po co wyrywac bolec z plyty?! Nie prosciej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> igle lub szpilke, podgrzac ja i zrobic gustowny otwor w plastikowej wtyczce?

 

...a co do grawerki to jeszcze nie powiem... moze ktos zgadnie... powiem tyle ze kazdy moze to zrobic w sposob taki jak ja i jest to bardzo łatwe.

Czyzbys to czyms namalowal a nie wygrawerowal?

 

Poza tym do okna nie bede sie czepial bo juz moi przedmowcy uswiadomili Ci ze troszke za duze zrobiles :) ale nad ta kolorystyka oswietlenia to moglbyc popracowac. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec powiem wam ze jest to wygrawerowane a nie namalowane... A co do tego czym zostało wygrawerowane to..... Cyrklem :D Najzwyczajniejszym na świecie cyrklem! Na poczatku jak próbowałem używać tego "grawera" to na szczęście spróbowałem na jakimś testowym kawałku ! Padaka jak nic... To urządzenie to sie powinno nazywać experyment niewiadomego przeznaczenia .... serio.... Po zastanowieniu doszedłem do wniosku że skoro plexi sie dosyć łatwo rysuje to cyrkiel nie powinien miec problemów. Efekt wyszedł znakomity ! W rzeczywistości to lepiej wygląda niż na zdjęciach i polecam to każdemu kto sie martwi ze chciałby jakiś fajny wzorek na szybie a nie wie jak zrobić... Wystarczy na kartrke zrobić projekt a potem przerzucić go na plexie! Łatwe i przyjemne, tylko troche czasochłonne bo powoli idzie wypełnianie linii ale satysfakcja jak nic ! A co do oświetlenia to planuje wymienić katode na UV a w środku pobawić sie markerem widocznym tylko pod UV! Już to gdzieś widziałem i mam nadzieję że nie spartole sprawy bo pomysł już mam jakie wzory w środku zamieścić! A co do taśmy to próbowałem dziurkę zrobić ale doszedłem do wniosku że wole nie ryzykować... Gdybym miał jakiegoś kompa na rezerwe to spoko ale że to jest na razie mój jedyny komp to nie chciałbym żeby jakieś malutkie zwarcie albo coś w tym stylu rozwaliło sprzęt! Raz jak montowałem diody to podejrzewam że jakieś spięcie mi rozwaliło dysk i na dłuższy czas mialem przerwę... Przez to miedzy innymi z Athlona1400+256DDR+Radeon9100VIVO mam teraz to co mam.... Ale to już dłuższa historia... :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grawerka... ladne wykonanie, motyw ciekawy, tylko za bardzo kojarzy mi sie z jakze wielbionym przeze mnie HH :) co do okna: mi sie podobaja duze, za duze okna. a jezeli razi Cie swiatlo katody, zawsze morzesz zakupic przyciemniana plexi :D do krzywosci ciecia sie nie bede przywalal, bo wiem ile to pracy wyciac okno czyms, co dremelem nie jest :( a swoja droga -zrobiles cos z przednim panelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do frontu to chciałem zrobić jakiegoś fajnego fanbusa ale od kiedy mam sprzęt jaki mam to uznałem to za niepotrzebny hałas (kilka wiatraków) a do jednego to mi sie nie chce :P ... A co do HH to nie słucham zbyt dużo ale graffiti to moje hobby od dawien dawna... Juz jakies 6lat sie tym interesuje! Pokazałbym ci próbke możliwości ale skanera nie mam i tylko webcamem mam zdjecie jednego projektu który wisi nad biurkiem ale nie moge go coś opublikować na stronie bo onet jakies jazdy robi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie bardzo podoba (chyba ze jednak dzisiaj za duzo wypilem :) ) kolor tez podoba mi sie baaaaardzo bo niebieskim już za przeproszeniem żygam, ja mam w swojej budce zieloną katode ;] zaniedlugo wrzuce tylko jesli ktos wrzuci fotki na jakis serverek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bingo - dwustronna taśma klejąca ! Trzyma jak nic innego ! A jak sie postarasz to i tak odkleisz! Zrobiłem to z myślą o dalszym grawerowaniu i nie chciałbym tego robić jeżdząc całą blachą po biurku i poździerać lakieru !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...