Skocz do zawartości
muzycom

v-mod Hercules Ati Radeon 8500le

Rekomendowane odpowiedzi

hehe

wiedziałem ze dokładnie to napiszesz:D

No i w sumie masz racje ze zrobiłes 8500

ale z jednym małym wyjateczkiem :D

Nie masz drugiego ramdac'ka :D

i tylko tym twoja karta sie rózni od 8500

ale jak nie urzywasz jednoczesnie tv i monitora to ci chyba nie potrzebne :D :D

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osiagnolem max 11525 pkt(...)

Te 11525pkt osiagnolem na:

 

Athlon 2000+ @ 2533Mhz - 203x12.5

Epox 8RDA+ rev 1.1

2x256DDR TwinMOS 333

Sapphire Radeon 8500 305/300 albo 310/295  

wynik fajny... powiedz tylko jakie miałeś timingi ramu! i co to za bios...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna uwaga - napięcie polecałbym mierzyć względem masy zasilacza - czarny przewód w moleksie - a nie względem obudowy - u mnie pomiedzy masą a obudową jest do 0,05 V różnicy - pewnie dlatego że nie mam gniazdka z uziemieniem.

 

A teraz pytanko mam HIS Radeon 8500 128 MB z pamięciami Samsunga 4 ns, taktowanie standardowe 250/250 ale marzy mi się 275/275 zrobiłem Vmoda i mam teraz 3,48 -3,56 V na pamięciach (waha się - chyba zdycha zasilacz) ale przez te wahania nadal mam artefakty w Lobby w 3dm2k1. W pozostałych testach jest ok - troszkę dziwne. Jakie max napięcie polecalibyście mi do tych samsungów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nabyłem radosława 8500le od herca i zaczynam zabawę. czym zgrać bios karty na dysk i czym go wgrać ??? radedit mam ale nie mam pliku biosu. oczywiście 275/550 wgram na początek i zmienię nazwę na pełnego 8500 :D

niech ktoś odpisze bo 25 stron przejrzeć to ciężka sprawa. i ile wam ta karta szła bez vmodów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Okiej.. jakis czas temu udalo mi sie skombinowac Radeon'a 8500 (50zl - cena raczej ok ;-)). I tu wlasnie moj problem.. czy ktos mi podpowie od jakiego producenta on sie wywodzi, bo nie mam zielonego pojecia :-) Jedyne co na chwile obecna moge podac, to dane z Radedit (pewnie takie same jak zawsze) (bios zrzucalem flashrom'em):

 

Bios title: Radeon 8500 PRO DDR VGA BIOS B1.001

Vendor ID: ATI Technologies [1002]

Core: 274.50 Mhz (122 * 2.25 Mhz)

Mem: 274.50 Mhz (122 * 2.25 Mhz)

Eff. mem: 549.00 Mhz (DDR; 128 bits bus)

CRT, TV: On

 

Dodam jeszcze, ze na pokladzie ma 64MB w kosciach hynix'a 3.6ns.

Bede wdzieczny..

 

PS. Jak to niewlasciwy temat to nie rzucajcie miesem.

PSS. W razie czego moge pstryknac fotke, moze bedzie latwiej.

PS3. Ew. napiszcie czy to jakas kupa, czy normalny, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego radeona 8500, to mam jeszcze jeden problem..

Karta działa stabilnie jedynie jak obniże jej zegary o 8 do 17 MHz (zależnie od kompa). Ma na sobie jedynie fabryczny wiatrak. Dodatkowo dodmuchałem ją zewn. wiatraczkiem, ale pomogło to raczej średnio.

 

Czego to może być przyczyna, bo jak ją dotknąć to nie jest zbytnio rozgrzana (najcieplejsze są pamięci)?

 

Uh. Już nie mam do niej siły. Wątpie by przy zakupie była uszkodzona, bo kupiłem ją od pewnego nieświadomego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Hercules'a 8500le 64Mb i nastepujace pytanie. Czy moge wylaczyc na nim wentylator wiedzac ze nie bede obciazal karty zadnymi grami ani programami ? Strasznie mi huczy wentylek i jak nie da sie spac jak cos na noc zapuszcze do sciagania. Obiegu powietrza w obudowie nie ma. Na procku mam chlodzenie wodne, a w zasilaczu 2 wentylki na 5V, do tego obudowa jest otwarta. Wiec ten maly radiator nie bedzie mial zbytniego chlodzenia.

 

dziekuje za jaka kolwiek odpowiedz. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie witam.. i mam pytanie

 

miam gigabyte 8500... lecz niestety bios sie w nim walil... wgralem herca fdx 8500 le i wszystko pieknie.. tylko kreci sie max 260/260 : O a na gigciu 280/300 : \\

 

zarzuci ktos jakis dobry biosik??

bede b.wdzieczny.. najlepiej od herca pro ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELO !!!

 

 

Dzieki za ten temacik :) Przeczytalem caly od A do Z i z mojego Hercules Radeon FDX 8500 LE 64 MB nominalnie 250/240 teraz spoko po zmianie BIOSu jest 275/275 :) i ponad 1000 wiecej w 3DMarku2001SE !!!!

 

 

Dzieki wielkie !!!

 

Narazie mi styka :) moze kiedys V-mod :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo !!!

 

Czy byly Radki 8500 z pamieciami 3,6 ????

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22912677

 

I ogolnie to jakie funkcje ma wiecej Radek 9100 od 8500 ?? :P

 

Dzieki

ale koles wciska kit 9100 nie rozni sie niczym od 8500 no moze jedynie taktowaniem, ktore jest takie jak w 8500le (choc nie zawsze) co do pamieci to nie mam pewnosci ale chyba byly 3,6 skoro pamiec ma taktowanie 275 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamieci to nie mam pewnosci ale chyba byly 3,6 skoro pamiec ma taktowanie 275 mhz

Ale on tam nie pisze ze chodzi na 275 !!!!

 

Ale nawet na 4 ida na 275 :)

 

PS. Co sobie zostawic w domku ??? Herkules Radeona 8500 275/275 czy XPower GF4 Ti4200 AGPx8 250/256 ?? Co jest bardziej przyszlosciowe ?? Rozwarzalem po liczbie potokow i chyba GF4 wygra bo ma 4, a radek tylko 2 :((

 

Proszo o opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamieci to nie mam pewnosci ale chyba byly 3,6 skoro pamiec ma taktowanie 275 mhz

Ale on tam nie pisze ze chodzi na 275 !!!!

 

Ale nawet na 4 ida na 275 :)

 

PS. Co sobie zostawic w domku ??? Herkules Radeona 8500 275/275 czy XPower GF4 Ti4200 AGPx8 250/256 ?? Co jest bardziej przyszlosciowe ?? Rozwarzalem po liczbie potokow i chyba GF4 wygra bo ma 4, a radek tylko 2 :((

 

Proszo o opinie :)

pozwole sobie zauwazyc ze radeon 8500 ma 4 potoki renderujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamieci to nie mam pewnosci ale chyba byly 3,6 skoro pamiec ma taktowanie 275 mhz

Ale on tam nie pisze ze chodzi na 275 !!!!

 

Ale nawet na 4 ida na 275 :)

 

PS. Co sobie zostawic w domku ??? Herkules Radeona 8500 275/275 czy XPower GF4 Ti4200 AGPx8 250/256 ?? Co jest bardziej przyszlosciowe ?? Rozwarzalem po liczbie potokow i chyba GF4 wygra bo ma 4, a radek tylko 2 :((

 

Proszo o opinie :)

GF4 Ti4200 moim zdaniem :wink: szybszy. Ale żadna raczej nie jest już niestety przyszłościowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...