Skocz do zawartości
-&R-

IEEE 1284

Rekomendowane odpowiedzi

Temat moze troche nietypowy.... Jaka jest różnica pomiedzy złączm do drukarki IEEE 1284 a Złączem RS 232. Czy oba złącza są kompatybilne ze sobą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajoma kupila drukare z hp nie pamietam dokladnie modelu... 1100d i jej nie wykrywa na porcie lpt.... zastanawiam sie dlaczego... dzis podlacze ja na USB... tak powinna dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli drukarka ma port lpt i pomimo zainstalowania sterownikow komp jej nie wykrywa to sie kwalifikuje na serwis.

 

w kazdym razie rs232 blizej do usb niz lpt. ale to nie zmienia faktu ze :

1. usb vs lpt - lepiej podlaczyc drukarke przez usb

2. jsli lpt nie dziala to mozna na serwis oddac drukarke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hie hie... to nie takie proste... po pierwsze dzieki ze sie zainteresowałes. Wiem ze lepiej by bylo na USB i tak zrobilem. Lecz to ze drukara nie dzialala to nie wima drukary tylko skanera. wlasnie pisze maila do Serwisu firmy PLUSTEK. Problem jest jak dla mnie .... hm... MAGICZNY.

mail do serwisu "Znajoma posiada skaner Plustek OpticPro P12. Do tej pory podłączony był do komputera a do niego podłączona była drukarka Lexmark 1020. Skaner działa TYLKO i wyłącznie gdzy drukarka jest włączona. Gdy drukarkę wyłączymy (w dowolny sposób, wyłącznikiem lub z prądu) skaner nie skanuje. sterowniki... program do skanowania nie potrafią znaleść skanera. Skaner nie działa także gdy do niego nie jest podłączona drukarka. Sam skaner podłączony do komputera także nie działa. Ostatnio znajoma kupiła Drukarkę HP 1100D i próbowałem ją podłączyć do jej komputera. Jedyne sensowne rozwiązanie jakie udało mi się uzyskać to podłączenie drukarki HP na kablu USB a pozostawienie skanera i starej drukarki tak jak poprzednio. Zauważyłem też, że drukarka podłączona do skanera nie musi być zainstalowana w systemie. Pełni tylko rolę czegoś podobnego do terminatora zapinanego na końcu nitki sieci internetu (BNC). Dodam jeszcze, że HP podpieta do skanera miała problemy z drukowaniem, często występowały błędy wydruku lub drukarka sama drukowała strony testowe. Po przełączeniu jej na USB błędy przestały się pojawiać. Skaner działa w ten sposób od momentu zakupu. Zawsze gdy coś było skanowane należało poprzednio włączyć drukarkę."

 

i co ty na to?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, rzeczywiscie to jest problem.

 

faktycznie kiedys byly taki klocki (skaner i drukarka na jednym kablu) ale to zazwyczaj drukarka nie bardzo chciala wspolpracowac, a tutaj skaner wybrzydza.

 

rozwiazanie z dwoma drukarkami jest dosc "niewygodne". jedyne co mi sie nasuwa na mysl to - przy okazji - wymienic skaner na jakis nowszy. teraz robia takie fajne plaskie skanerki na usb, zasilanie tez z usb idzie, wiec porzadek z kablami jest. i nawet nieszczegolnie drogie sa.

bo chyba ten skaner to gwarancji juz nie ma, wiec ewentualny serwis raczej nie wchodzi w rachube... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...