Skocz do zawartości
PolandMET

Abit NF-7 - jak zdjąc kołki z radiatora na NB

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze moze to lamerskie, ale nie zabardzo widze jak to tam jest zrobione a nie chce zdejmowac plyty zeby sie tego dowiedziec.

Czy mozna to zdjac nie majac dostepu do tylnej strony plyty czy jednak musze wyjac wszystko razem z plyta ?

 

Po obu stronach radiatora kreca sie takie dwie czarne szujki i nie zabardzo reaguja na ciagniecie ich. Zreszta miejsca jest dosc malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie pamietam ale na 99% te koleczki sa z tylu naciete - czyli zeby je wyjac po prostu musisz je scisnac (np penseta) - wniosek trzeba wyciagac MoBo z obudowy bo inaczej nie scisniesz

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

musisz niestety, miałem to samo u siebie na EPoXie 8RDA+, ale to nic trudnego, penseta i do roboty!

 

potem radiator musisz na boki ciągnąć, po kilku minutach odpadnie, choć sam w to szczerze powiedziawszy nie wierzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy ale ja wyciagnalem je bez potrzeby wyciagania MB a jak to zrobilem, po prostu moja obudowa ma z tylu wyciety kwadracik 5x5cm wlasnie w okolicy NB. Wystarczylo wziac pensete i scisnac koleczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOja taka uwaga, najlepiej ciagle uzywac orginalnych koleczkow. MIalem zalozonego zalmana i niestety po 4 meisiacach koleczki sie wyrobili, i pewnego dnia zastalem golutki chiepset chodzacy na 200Mhz fsb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak przyjdzie co do czego to pan ze sklepu Cie wykopie bo pozna ze bylo cos grzebane. A jak bylo, to nie wazne ze chipset wybuchl czy kondensatory wylaly tylko Ty cos kombinowales i dlatego spierdylaj :))

 

A tak wlozysz koleczki, wiatraczek org. i bedzie cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze moze to lamerskie, ale nie zabardzo widze jak to tam jest zrobione a nie chce zdejmowac plyty zeby sie tego dowiedziec.

Czy mozna to zdjac nie majac dostepu do tylnej strony plyty czy jednak musze wyjac wszystko razem z plyta  ?

 

Po obu stronach radiatora kreca sie takie dwie czarne szujki i nie zabardzo reaguja na ciagniecie ich. Zreszta miejsca jest dosc malo.

Nic nie ucinać

 

Trzeba przygotować jakieś małe kombinerki

 

Od strony wiatraka wciskamy kołeczek, wtedy będzie go można bez problemu złapać z drugiej kombinerkami. Kilka razy poruszać to się plastik uelastyczni i wtedy bez problemu można przepchnąć.

 

W skrócie wciskamy kołek ile sie da od strony wiatraka a z drugiej wtedy łapiemy kombinerkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...