Skocz do zawartości
Mack1981

Thunderbird 1GHz @ ...

Rekomendowane odpowiedzi

mój Athlonik spokojnie sie kreci na 1370, natomiast przy 1400 po chwili testów w 3d Marku restartuje sie, jakamoże być tego przyczyna?? Temp. nie przekracza 55st, próbowałęm na różnych napieciach i zawsze to samo jest jakaś możliwość żeby go ustabilizować na tym taktowaniu? I jeszcze jedno pytanko na ile wam poszedł na maxa ten proc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie  to zasilacz....

 

podaj jaki model

nie koniecznie zasilacz byc moze proc po prostu nie wyrabia i tyle. Nie wiem jeszcze co kryje sie pod pojeciem "probowalem na roznych napieciach" na jakich probowales 2.0V???, 1.85V??? moze mniejsze?? Wiecej szczegolow :!: Zasilacza jak wspomina kolega j.h.hudy owszem nie mozna wykluczyc ale ja bym na poczatek doszukiwal sie winy w procu moze podaj odczyty napiec w idle i w stress przy max stabilnym taktowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to niestety Codegen 250W co do napiec to 1,85V jest maksymalnym jakie obsługuje moja płyta. Procesor przy 1370 MHz chodzi stabilnie na 1,76V temp. po 2 godz. Prime 95 wynosi 55st po czym spada do ok 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to niestety Codegen 250W co do napiec to 1,85V jest maksymalnym jakie obsługuje moja płyta. Procesor przy 1370 MHz chodzi stabilnie na 1,76V temp. po 2 godz. Prime 95 wynosi 55st po czym spada do ok 50

Kolega lagier wspominał o tym, że to raczej nie jest zasilacz (powiedział to zanim napisałeś jakim dysponujesz).

 

Wg mnie na 99% jest to zasilka codegena (i do tego 250 W !!!!!). Jak zmienisz zasilacz to pogadamy - pewnie trochę jeszcze ci podskoczy (może wyciągniesz 1400 do 1450). Ale sprawdź też jakie masz taktowanie magistrali przy tej częstotliwości.

 

Moje typy:

1. Zasilacz (bankowo)

2. procek już nie wyrabia (jakby nie było - to już ponad 30% poza specyfikację)

3. taktowania PCI/AGP

4. inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to niestety Codegen 250W co do napiec to 1,85V jest maksymalnym jakie obsługuje moja płyta. Procesor przy 1370 MHz chodzi stabilnie na 1,76V temp. po 2 godz. Prime 95 wynosi 55st po czym spada do ok 50

Kolega lagier wspominał o tym, że to raczej nie jest zasilacz (powiedział to zanim napisałeś jakim dysponujesz).

 

Wg mnie na 99% jest to zasilka codegena (i do tego 250 W !!!!!). Jak zmienisz zasilacz to pogadamy - pewnie trochę jeszcze ci podskoczy (może wyciągniesz 1400 do 1450). Ale sprawdź też jakie masz taktowanie magistrali przy tej częstotliwości.

 

Moje typy:

1. Zasilacz (bankowo)

2. procek już nie wyrabia (jakby nie było - to już ponad 30% poza specyfikację)

3. taktowania PCI/AGP

4. inne

Ja uwazam ze codegen 300w nawet megaherca mu nie podniesie na cpu, co do taktowania PCI/AGP to przeciez 140 szyna to nie duzo a jezeli tak to sa mnozniki do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to niestety Codegen 250W co do napiec to 1,85V jest maksymalnym jakie obsługuje moja płyta. Procesor przy 1370 MHz chodzi stabilnie na 1,76V temp. po 2 godz. Prime 95 wynosi 55st po czym spada do ok 50

Kolega lagier wspominał o tym, że to raczej nie jest zasilacz (powiedział to zanim napisałeś jakim dysponujesz).

 

Wg mnie na 99% jest to zasilka codegena (i do tego 250 W !!!!!). Jak zmienisz zasilacz to pogadamy - pewnie trochę jeszcze ci podskoczy (może wyciągniesz 1400 do 1450). Ale sprawdź też jakie masz taktowanie magistrali przy tej częstotliwości.

 

Moje typy:

1. Zasilacz (bankowo)

2. procek już nie wyrabia (jakby nie było - to już ponad 30% poza specyfikację)

3. taktowania PCI/AGP

4. inne

no tego bym sie nie spodziewal ze to wszystko ciagnie codeszajs 250W to zmeinia postac rzeczy teraz na 1szy plan wylania sie wlasnie zasilka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma stanardowe ustawienia ten Antek ??

Standardowo chodzi na 7,5x133

A jaki przedzial cenowy?

najlepiej gdyby bylo w granicach 150 zl
allegro

 

Bo za ta cene nic nie kupisz, jak bedziesz dokladal kolejne 20zl jak to zawsze polecaja to ci wyjdzie ze musisz miec 240zł na chiefteka 360W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Athlonik spokojnie sie kreci na 1370, natomiast przy 1400 po chwili testów w 3d Marku restartuje sie, jakamoże być tego przyczyna?? Temp. nie przekracza 55st, próbowałęm na różnych napieciach i zawsze to samo jest jakaś możliwość żeby go ustabilizować na tym taktowaniu? I jeszcze jedno pytanko na ile wam poszedł na maxa ten proc?

Witam, ja mam takiego procka i od ponad 2 lat chodzi bezproblemowo na ustawienich 9x166. Napięcie 1,85V temperatura max 55st. Zasilacz to Modecom 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Athlonik spokojnie sie kreci na 1370, natomiast przy 1400 po chwili testów w 3d Marku restartuje sie, jakamoże być tego przyczyna?? Temp. nie przekracza 55st, próbowałęm na różnych napieciach i zawsze to samo jest jakaś możliwość żeby go ustabilizować na tym taktowaniu? I jeszcze jedno pytanko na ile wam poszedł na maxa ten proc?

Witam, ja mam takiego procka i od ponad 2 lat chodzi bezproblemowo na ustawienich 9x166. Napięcie 1,85V temperatura max 55st. Zasilacz to Modecom 300W.
Tez mialem T-Birda 1GHz na FSB=100 (dokladnej serii nie pamietam, bo nei interesowalem sie tym wtedy :lol: ). Krecil sie (jak dla mnie wtedy) niezle na 133x11=1466MHz na Abicie KT7A przy 1,85V ustawionym w biosie i starym zasilaczu noname 230W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam athlona 1Ghz i plytę epox 8kha+  i jakiś noname zasilacz 230 V czy mogę coś więcej z tym sprzętem zrobić tak żeby nie narobić szkód?

Magistrala w gore, mnoznik w dol i probuj :idea:

 

PS ale stary topic wygrzebales ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz slabe chlodzenie, procek jest w niebezpieczenstwie... Zasilka 230W to kiepski pomysl na OC Thinderbirda - moze wyzionac ducha :-(

Jak masz odblokowany mnoznik - to nie bedziesz musial mazac po procesorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając wasze dokonania z athlonem 1ghz krew mnie zalewa :oops:

 

mam takiego samego (1ghz - serii teraz nie podam bo nie mam pod ręką ale dopisze jak dopadne) i niestety nie kręci się tak ładnie przy ustawieniu maxymalnego napięcia na mojej mobo (1,85v - płyta jest na razie bez rzadnych modów) - zasilacz do tego jakiś biedny (z tego co pamiętam Rubikon 300W w obudowie Codegena :lol: ) - moje maxymalne osiągnięcie to 1140mhz (niestety chyba procesor zaczoł się powoli wypalać bo w tej chwili już Prime mi się wywala a komp restartuje)

zrobiłem sobie nawet ołówkiem odblokowanie mnożnika - jednak na standardowym mnożniku osiągnołem najlepsze wyniki!

moje mobo to - AsUs a7n8x del

PS

nie pamiętam dokąłdnie serii procesora ale sprawdzałem kiedyś i ludzie którzy mieli procesory z tej samej partii też nie osiągali niesamowitych wyników podczas OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...