Skocz do zawartości
Mrozik

Łot is rong łif tis materbord?

Rekomendowane odpowiedzi

Co się mogło stać z kompem że jak go włączam to normalnie pokazuje jakiego mam procka i ile ramu ale nie da się wejść do biosu bo klawiatura nie działa - po prostu tak jakby była zepsuta - ale po przyłączeniu jej do innego kompa działa normalnie - czy mogło stać się coś z płytą? Moja płyta to Micro Star 5170 ver.9 a tak poza tym to niewiem jeszcze jak do niej podłączyć ledy od hdd,turbo i przełącznik od reseta i od turbo bo nie ma nigdzie oznaczeń - więc jak by ktoś wiedział gdzie jest jakaś dokumentacja do tej płyty to niech mi powie bo ja już szukałem i nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglo sie uszkodzic gniazdo od klawiatury i dlatego niedziala.

Pokazuje ci cos takiego ze "keyboard error", "not found" albo cos takiego??

Czy dalej normalnie sie laduje? Jezeli laduje sie normalnie to znaczy ze cos zle robisz zeby wejsc do biosu ;)

A w google to nie laska poszukac instrukcji??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pokazuje żadnych errorów. I raczej wiem jak się wchodzi do biosu. Pzy włączaniu kompa lampki sie zapalają na klawiaturze wszystkie a potem gasną i nie da sie num locka ani caps locka zapalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalony bezpiecznik klawiatury. Instrukcja jest na stronie producenta http://www.msi.com.tw/program/support/down...?UID=224&kind=1

 

Szukanie boli? Czy jak zwykle - całkowita nieznajomośc języków obcych?

---

AT

Poprawka: Przy spalonym bezpieczniku lampki się NIE zapalają. Pozostaje uszkodzenie samego gniazda, albo kontrolera klawiatury. czasami na tych płytach robiły się pęknięcia na druku (pod gniazdem klawiatury), zdarzało się też że pękały dławiki (typu SMD - doprowadzenie sygnałów do gniazda). Nie zaszkodzi tez sprawdzić kompa z inną klawiaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT ..

 

mam papsta 172x172 [gole kable] i chcialbym na nich obsadzic molexa.

chodzi mi konkretnie o czujke rpm. sa 3 kable , masa , czerwony [5v?] i niebieski [oznaczony jako out] i teraz pytanie do ktorych kabli mam to przyporzadkowac w molexie? czyzby czarny-czarny , red-red i niebieski-zolty?

 

i drugie pytanko.. ile v uzyskalem podlaczajac wentyl do masy i zoltego kabla? 24v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha , dzieki , szczerze mowiac tak myslalem :P

 

a czy w elektronicznym dostane wtyczke 3pinowa? i czy ma jakas 'fachowa' nazwe? i jeszcze jedno.. czy wazna jest kolejnosc kabli w tej wtyczce ?

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha , dzieki , szczerze mowiac tak myslalem :P

 

a czy w elektronicznym dostane wtyczke 3pinowa? i czy ma jakas 'fachowa' nazwe? i jeszcze jedno.. czy wazna jest kolejnosc kabli w tej wtyczce ?

 

thx

Czy dostaniesz? A bo ja wiem?

Ja zawsze szukam w stercie śmieci pod biurkiem, sporo tam leży uszkodzonych wiatraczków.

Kolejność jest ważna, ale bez problemu możesz to podejżeć na innym wiatraku.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha , dzieki , szczerze mowiac tak myslalem :P

 

a czy w elektronicznym dostane wtyczke 3pinowa? i czy ma jakas 'fachowa' nazwe? i jeszcze jedno.. czy wazna jest kolejnosc kabli w tej wtyczce ?

 

thx

tak dostaniesz :) a fachowa nazwa hmm... wtyczka 3pin do wentylatora :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest na mobo w okolicach gniazda klawiatury, ale to nie to - lampki sie zapalają. Trzeba wymontować płytę i dokładnie sprawdzić czy nic nie przerywa (cały czas okolice gniazda ...). Uszkodzenie jest dość typowe, ale za pierwszym razem trudno jest znaleźć uszkodzony element - dławik, ścieżka.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W manualu od płyty jest napisane "2.5-3

Keylock allows yoy to disalbe the keyboard for security purposes. You can connect the keylock to this pin." tylko co to jest ten key lock? Na płycie obok złącz od ledów i reseta znajdują się dwa piny od key locka - Jak to podłączyć.

 

PS. Dr.Stan - jak można stosowac się do jakichkolwiek zasad poprawnej "niepoprawnej pisowni" gdy z pełną premedytacją pisze się niepoprawnie, i czy poprawnym jest poprawiac kogoś że jego poprawna "niepoprawna pisownia" jest nie poprawna?

I na przyszłość - nie przejmuj sie takimi rzeczami bo ci życia nie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sprostowanie - wiem co tam jest napisane po angielsku - nie musicie mi tego tłumaczyć - chce się dowiedzieć o co chodzi czy może to jest jakiś przełącznik lub może zworka ten keylock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W manualu od płyty jest napisane "2.5-3

Keylock allows yoy to disalbe the keyboard for security purposes. You can connect the keylock to this pin." tylko co to jest ten key lock? Na płycie obok złącz od ledów i reseta znajdują się dwa piny od key locka - Jak to podłączyć.

Nijak, to pozostałość po "historycznych" obudowach z kluczykiem "Key Lock" (nowe tego nie mają).

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze zewrzesz te piny ze saoba (zworka), spalic nie spalisz, wiec sie nieobawiaj.

Taaak, to świetny pomysł - zwarcie styków "KeyLock" powoduje zablokowanie klawiatury. Przeczytałes cały wątek?

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze rozwarcie tych pinow powoduje zablokowanie klawiatury??, o tym niepomyslales??

Jak dla mnie LOL tygodnia. Poczytaj sobie parę instrukcji płyt głównych, bo w naturze to pewnie takiej opcji jak "KeyLock" w życiu nie widziałeś. Zanim zaczniesz pisać bzdury pomyśl przez chwilę, to nie boli.

---

AT

PS. Jedynymi znanymi mi płytami na których KeyLock działa "odwrotnie" (-> close=unlock) są płyty serwerowe Intela, a i to wyłącznie stare modele. Być może jeszcze jakiś "zabytek" tak miał, wszystkich nie widziałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...