Skocz do zawartości
SeQ

Jeszcze raz Vmod prosze o pomoc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Powercolor 9500 128DDR (na szynie 128bit) :( i czy ja też moge wykonać tą operacje ??

J eszcze moglibyscie napisac jak wam działają te karty bo to już troszke czasu mineło :)

 

ps.I gdyby ktoś napisal na jakie problemy natknoł sie podczas tych manewrów to byłbym wdzieczny

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to bede czekal :) a mozesz mi powiedziec czy ja dobrze to rozumiem ?

lutuje trzy elementy (jeden jest w miejscu gdzie powinna byc kosca nie ma ??(jest na r9700 ? ) I TO WSZYSTKO ???

A chłodzenie trzeba oodrazu zmienić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie? na pamieciach musisz KONIECZNIE dac radiatorki - nie ryzykowalbym ich spalenia. najlepiej dorzucic jakies wentyle dodatkowo odprowadzajace cieplo z pamieci :) . ja osobiscie wymienilem chlodzenie na gpu na arctica vga cooling silencer - jest wydajniejszy od standartowego chlodzenia. po zmierzeniu napiec (udalo mi sie dorwac miernik) na gpu mam: 1.5 (docelowo ok 1.65 -wiecej sie boje:P - dodatkowy wentylek z tylu odpr. cieplo tez zamontuje) na pamieciach (infi 3.0 - 2.8v - docelowo 3.1-3.2 chlodzone ocz bga cooper + wentylki odpr. cieplo). generalnie jak widac bede mial 4 wentyle:P na samej grafie. chodzi mi po prostu o max bezpieczenstwo pracy mojego malenstwa no i max wydajnosc:) wiatraki pusci sie na 5 lub 7v wiec powinno byc cicho (80mmtrowe). co do lutowan to wystarczy zrobic 2 vmem i vgpu - u niektorych to wystarcza. vref mod - to wydatnie zwieksza mozliwosc podkrecenia memorek jednak nigdy nie powinno przekraczac 1.5v bo latwo o spalenie karty. pozatym z tego co czytalem ten mod czesto powoduje zejscie grafy wiec sie bede wachal czy go zrobic. vddq jest zwiazany z gpu tez nie trzeba robic (to ten pod blaszka) ale jesli chcesz wycisnac max z grafy to jak najbardziej powinienes :) to tyle. gl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wasze podpowiedzi są nie ocenione ;P ale chyba sie wstrzymam jeszcze i zobacze jak to działa bo chyba bedziesz jakis wiekszy opis na forum zamieszczał ??

no i fotki by sie przydały one bardzo pomagają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze nie masz racji. polecam lekture topicu:

http://www.thecrucible.ca/forums/viewtopic...641fa939e4e5c1c

a oto ciekawsze fragmenty:

VDDQ is the chipset (GPU) termination voltage and no it is not necessary.

jak wiemy vddq moda robi sie "pod" blaszka

@bronco113 - measure your vref voltage. I'll bet it is fairly low. This will cause lots of artifacting at high memory speeds.

jak widac vref ma duzo do "powiedzenia" jesli chodzi o stabilnosc pamieci przy wysokich taktowaniach (i nie jest to ten mod pod blaszka tylko obok vddr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...