Skocz do zawartości
Bierut

WLAN, niska cena i... linie wysokiego napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa wygląda następująco, chcemy z kumplem zrobić sieć, taki mały LANik do dzielenia netu i innych pierdół. W planie jest sewerek pocztowy i inne. Jednak mamy trzy problemy w realizacji tego przedsięwzięcia.

Pierwszy to odległość, a wynosi ona 350m w lini prostej.

Jakby tego było mało między nami są "piękne" linie wysokiego napięcia.

Trzeci problem to cena, zależy nam aby była ona jak najniższa.

To chyba wszystko, nie wiemy jaki rodzaj sieci wybrać aby osiągnąć przyzwoite transfery oraz jaki wpływ na jej działanie będą miały wspomniane wcześniej linie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikły odzew niestety z waszej strony, ale podzielę się tym co sami ustaliliśmy.

 

Szukam karty, która przedewszystkim będzie łatwo konfigurowalna pod Linuxem i tania. Może być 11b, ale zależałoby mi na 11g, ale to jest jeszcze do ustalenia. W planach jest serwerek, 486 jak dobrze pójdzie to P 200, to zależy od topoligii... Dowiedziałem się, że w naszym przypadku niemożliwe będzie zastosowanie anteny helkialnej, z uwagii na obecność "wrednych" lini wysokiego napięcia, komplikuje to nieco sprawę. Między nami jest też jeden domek jednorodzinny( sieć będzie obejmowała osiedle jednrodzinne), czeka mnie wyprawa na dach kolegi i wtedy się okaże czy potrzebny jest maszt... Poczytam trochę jeszcze o innych typach anten, a tymczasem czekam na opinie.

 

-----

poprawiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta:

Karta na rtl8180l (tylko skompiluj jajco 2.4.18 bo z późniejszymi jest kicha) i dwa panele. Sterowniki są binarne do tego, ale na tym jaju ładnie chodzą.

Stabilne jak skała i może pracować w trybie AP.

Osobiście robiłem takiego linka i chodzi do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...