Skocz do zawartości
Pigula

którą Karte SB Audigy i jak miec sygnał z 6 głosników-analog

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie do ws jaka karte muz polecilibyscie :

Sound Blaster AUDIGY 2 ZS BOX

Sound Blaster AUDIGY 2 OEM PCI

Sound Blaster AUDIGY LS BOX

 

nie bierzcie pod uwage cene bo wiadomo ze audigy 2 jest najlepsza

Chcialbym poznac wasze opinie co do sensu wydawania kasy, czym te karty sie roznia (bez bzdur ze chipsetem;)

 

i co do analogowego DD5.1 - w live 5.1 dzialaly mi tylko 4to jest przód i tył a niby soobwofer i centrlny mialy byc w zamiennym spdif (zalezy czy wlaczone cyfrowe wyjscie czy nie)

gdy mam anologowo i tak nic nie slychac ;/ w czym problemi czy takowy wystepuje w audigy

z goory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyzszych powodow ja zrezygnowalem z wyrobow firmy Creative. Czare goryczy przepelnily sterowniki, ktore powodowaly tyle problemow ze szkoda gadac. Generalnie Creative dziala tylko z creativem, tak jak to wymyslil producent i wszycho. Generalnie nie spotkalem produktu Creative'a ktory dzialalby idealnie. A co do wyjsc 3x2 analog, to zapomnij.

bedziesz mial tylko przod i tyl. centralego ani subwoofera nie uzyskasz. Chyba zeby przez cyfrowe, albo inne ale tez cyfrowe.

 

Pozdro.

 

 

ps. Najlepiej zakupic Plyte z Soundstormem, albo ALS650(ale tylko z Intelem ICH5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie do ws jaka karte muz polecilibyscie :

Sound Blaster AUDIGY 2 ZS BOX

Sound Blaster AUDIGY 2 OEM PCI

Sound Blaster AUDIGY LS BOX

 

nie bierzcie pod uwage cene bo wiadomo ze audigy 2 jest najlepsza

Chcialbym poznac wasze opinie co do sensu wydawania kasy, czym te karty sie roznia (bez bzdur ze chipsetem;)

 

i co do analogowego DD5.1 - w live 5.1 dzialaly mi tylko 4to jest przód i tył a niby soobwofer i centrlny mialy byc w zamiennym spdif (zalezy czy wlaczone cyfrowe wyjscie czy nie)

gdy mam anologowo i tak nic nie slychac ;/    w czym problemi czy takowy wystepuje w audigy 

z goory dzieki

Ja mam Audigy Player

na najnowszych sterownikach od Audigy2 spokojnie dekoduje AC-3, DD 5.1, DD Ex, DD Pro Logic

 

Jestem szalenie zadowolony z tego sprzętu - żadnych problemów ze sterownikami, żadnych problemow z dekodowaniem Analog 5.1 (mam głośniki 5.1 Analog - dekodowanie filmów z DVD oraz DivX - z dźwiękiem 5.1 chodzi miodzio).

 

Subwoofer i centralny faktycznie podłącza się pod wyjście SPDIF - ale nie ma problemu z obsługą głośników 5.1.

 

Oczywiście nie wspomnę już o CMSS - czyli rozszczepieniem dźwięku stereo na głośniki 5.1 (ale nie tak jak to jest robione w innych kartach - tutaj faktycznie głos dobiega z centralnego, a reszta dźwiękow z pozostałych 4 głośników).

 

Jestem użytkownikiem tej kary od ponad roku - i jestem masakrycznie zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, czyli rozumiem audigy (na nowych sterach oryginalnych lub z plyty) nei ma problemu z sygnalem na soobwofer i centralny z wyjscia analogowego, dzieki

bardzo mi sie podobaja karty audigy widac duzy postep w porownaniu do wersji live i teraz prosilbym o opinie co do kart z pierwszego mojego topiku, czy oplaca sie wywalac 200zl wiecej na audigy 2 zs, czy kupic zwykla audigy 2, a moze wystarczy starsza - chip audigy (1) - roznica cenowa 2ch ostatnich nie gra dla mnei roli

Chcialbym sie dowiedziec cos o + i - tych kart, rożnicach,co wam sie podoba a co nie...oczywiscie prosze o opinie osob posiadajacych takowe

 

nie wiem czy teraz jest u mnie w poblizu audigy player, porobili oznaczenia zs, ls kto sie zna prosze o wytłumaczenie

 

THNXXXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie dopisze do tego topicu zeby nie zakladac nowego, mam nadzieje ze nikt nie bedzie mial mi tego za zle :D

Mam SB live! 5.1 i sie zastanawiam czy bedzie sia dalo podlaczyc 2 glosniki na przod, 2 glosniki na tyl i do ostatniego wyjscia aktywny subwoofer wlasnej roboty:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze odgrzebuje stary temat ale juz nie wiem co mam zrobic.

Odnosnie wejscia analagowego, mialem glosniki creativa 5300, stery od audigy2 i wszystko bylo ok.kupilem sobie jednak inny zestaw glosnikow 5.1 z wbudowanym wzmaczniaczem i okazalo sie, ze nie moge uzyskac 6 kanalow, nawet na zmodyfikowanych serownikach. Co sie okazalo? Otoz Audigy u mnie nie dostarcza sygnalu do subwoofera, dzwiek jest tylko 5.0, zeby mi gral sub musialem podlaczyc tam wyjscie od centralnego (na tych od creativa niskie tony byly filtrowane z innych kanalow). Co najciekawsze w filtrze ac3filter, jezeli wezme glosniki 3/2 czy cos w tym stylu to mam wszystkie, ale nie odpowiada mi ten tryb w filmach, wole prologic. Da sie, aby dzwiek docieral do wszystkich kanalow, np przy sluchaniu mp3, no i oczywiscie w filmach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...