Skocz do zawartości
shch00r

Laser

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy ktoś próbował już zainstalować laser jako część moda? I nie chodzi mi tu o Laser LEDy, ale np. i taki laser jak jest we wskaźniku? Bierze toto 4,5 V napięcia (mój wskaźnik zasilany jest 3x1,5V - baterie jak do zegarka), a na jakimś wolnoobrotowym wiatraku z chromem mogłoby dać niezły efekt...

 

Shch00r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakis laser , nigdy nie uzywany , zaraz cos wymysle i zarzuce kilka fotek (jak kolega mi cyfaka pozyczy).

 

Fajnie by wygladal taki wiatrak na suficie albo na scianie przy ktorym komp stoi.

 

Ciekawy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż wyrażnie i dosadnie mówię laserom wskaxnikowym w kompach NIE

!. Laser ten niezwykle źle działa na oczy(odkleja siatkówke od oka)

2. Lasery w kasach, żeby można je było wprowadzić do sprzedaży muszą mieć atest , a co za tym idzie muszą być bezpieczne. Natomiast laser wskaźnikowy nie jest bezpieczny dla oka.

3 żeby to jakoś wyglądało trzeba by było wiązke lasera na czymś rozproszyć (tak aby widać było cały laser a nie tylko kropke) np na dymie. chyba że laser by był ruchomy i pokazywał by jakieś wzorki (jak na dyskotekach)

 

Koniec mojej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż wyrażnie i dosadnie mówię laserom wskaxnikowym w kompach NIE

!. Laser ten niezwykle źle działa na oczy(odkleja siatkówke od oka)

2. Lasery w kasach, żeby można je było wprowadzić do sprzedaży muszą mieć atest , a co za tym idzie muszą być bezpieczne. Natomiast laser wskaźnikowy nie jest bezpieczny dla oka.

3 żeby to jakoś wyglądało trzeba by było wiązke lasera na czymś rozproszyć (tak aby widać było cały laser a nie tylko kropke) np na dymie. chyba że laser by był ruchomy i pokazywał by jakieś wzorki (jak na dyskotekach)

 

Koniec mojej wypowiedzi.

Faktycznie laser ze wskaznika moze zle dzialac na oczy, ale chodzi mi o sam zamysl. I bynajmniej nie o wiazke lasera, tylko to co sie dzieje po jej rozszczepieniu - proponuje wejsc do ciemnej lazienki ze wskaznikiem, skierowac go na chromowana armature i poruszac nim troche - moze cos podobnego daloby sie uzyskac kierujac laser na chromowany wentylator? Albo zainstalowac taki laser NA wentylatorze?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowalem kiedys laser taki, wiazka byla rozszczepiana poprzez sztuczna cyrkonie, zajebisty efekt to daje, zeby tak jeszcze ta cyrkonie zrobic obrotowa to juz calkiem ciekawsko by to wygladalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem... niestety- statyczne efekty z laserem szybko sie nudza.

Probowalem zamontowac kawalek krysztalu na przekladni z samochodzika, tak zeby sie obracal dosc wolno- udalo sie, nawet dzialalo dobrze na dyskotece :D Jak w kompie -nie wiem, bo laser gdzies zapodzialem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...