Skocz do zawartości
Wsiok

nForce2 z IGP

Rekomendowane odpowiedzi

Bede skladal kompa na plycie Asus A7N8X-VM (to bedzie komp w obudowie slim wiec musi byc plyta mATX. Pytanie jednak dotyczy tego:

Na plycie jest zintegrowana grafa GF4MX (zapewne 420 bo rdzen ma taktowanie 250MHz) interesuje mnie jednak jak na wydajnosc wplynia pamieci DDR266, 333 , 400. Czy watro kupic DDR400 , bedzie tam Duron i z tego co sie orientuje to do Durona najlepiej ustawic pamieci synchro. czyli DDR266. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek jaki wezmiesz taki wezmiesz, ale przy zintegrowanej grafie cholernie wazny jest dual - w faq do asusa na nforce2 wawelski napisal ze w przypadku nf2 z igp zysk z duala jest do 60% - bo grafa korzysta z ramu - w sumie bardzo logiczne.

 

aha no i oczywiscie synchro z procem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej a wiec tak: od razu kupuj ddr 3200 :) bo teraz nie ma praktycznie miedzy 2700 a wlasnie 3200 roznicy cenowej :) za to w wydajnosci tak :) puscisz procek synchro z pamieciami na 200 :) i mnoznik 7 albo 8 :) (zalezy jaki kupisz 1400 czy 1600) i masz bardzo fajny "podkrecony" komputerek :twisted: chociaz MHz tyle samo, to bedzie chodzilo lepiej, duzo lepiej :) i wydajnosc graficzna sie poprawi :) napewno bedzie lepsza niz na pamieci 2100 czy nawet 2700 (266, 333). pozdorwka i jak masz jakies pytania to pisz :)

 

ps: aha zawsze jak pamieci sa wyzej taktowane to jest jakis wzrost wydajnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajesz mnożnik 10 i FSB 200 i masz durona 2GHz, spokojnie na tyle pójdzie bez zmiany napięcia. wtedy masz FSB 200, wszystko synchro, a jak dasz duala to i wydajność będzie nienajgorsza.

a jak nie chcesz podkręcać to daj odpowiedni mnożnik i też FSB 200 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki :)

 

to kupuje DDR400 2sztuki zeby byl dual channel

jak dobrze kumam to wtedy z 64bit robi sie 128bit czyli mam cos jakby GF4 MX440 ??

 

 

tylko jest jaedno ale!

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8853

pisze ze "dwukanałowa obsługa pamięci - (pamięci DDR400 w trybie dwukanalowym wymagają karty AGP) "

ico to moze kupic 2x DDR333 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi dual ddr 333 to i dual ddr 400 pójdzie.

poza tym jeśli kupujesz kompa do slima itp to raczej nie będziesz grałna nim. jeśli zamierzasz grać to zintegrowana grafa nie dogoni pełnego MX440 i lepiej mieć osobno. jeśli chcesz używać do office ito to nie odczujesz różnicy między mx440 a mx200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze a ja bawilem sie w biosie i zmienilem CPU FSB clock z 100 na 200 hehehe ni wiem czemu (memory timings zostalo by SPD) i niestety komputer mi sie juz nie uruchamia, najpierw były ok 2 sek pikniecia co jakies 3 sek a pozniej po paru uruchomieniach wogole nic nie pika. Po tej zabawie z biosem nie uruchamia sie niccc dosłownie czarny ekran (a minitor i karta graf są dobre)

wyjolem baterie z plyty ale to nic nei dalo i nei wiem jak zmienic ustawienia na default, a moze cos sie poszło jebac ???

 

qrde piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze a ja bawilem sie w biosie i zmienilem CPU FSB clock z 100 na 200 hehehe ni wiem czemu (memory timings zostalo by SPD) i niestety komputer mi sie juz nie uruchamia, najpierw były ok 2 sek pikniecia co jakies 3 sek a pozniej po paru uruchomieniach  wogole nic nie pika. Po tej zabawie z biosem nie uruchamia sie niccc dosłownie czarny ekran (a minitor i karta graf są dobre) 

wyjolem baterie z plyty ale to nic nei dalo i nei wiem jak zmienic ustawienia na default, a moze cos sie poszło <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ???

 

qrde piszcie :)

buahaahahaahha... sprawdz na innym kompie to :) modl sie oby jak najmniej sprzetu poszlo do nieba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ale on sie nawet nei uruchomil, same wentyle chodzily i zero obrazu...

 

a nei wiecie jak na tej karcie MSI wlaczyc default w biosie?

 

ps wydaje mi sie ze jesli juz cos poszlo to plyta :/

u mnie na asusie dlugie pikniecia dotyczą układu pamieci ram wiec moze too ...;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze jesli juz cos poszlo to plyta :/

mysle ze tak. jesli masz ten komp co w podpisie to pewno i poszlo cos wiecej, bo zdaje sie ze taka plyta ma dzielnik pci 3 na szynie 100 i 4 na szyne 133 czyli jak dales [ciach] 200 8O :lol: to masz przy dzielniku 4 , 50mhz na szynie pci czyli karty w pci wyparowaly :? tak samo kontroler dyskowy, procek ma zabezpieczenie preciw spaleniu, wiec moze przezyl cos takiego. Najlepiej posprwadzaj wszystko na innej plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...