Skocz do zawartości
bles

Komp sie nie uruchamia, pomoc w zdiagnozowaniu usterki.

Rekomendowane odpowiedzi

Konfiguracja:

-barton 2500+@ 210 x 10 MHz

-2x twinmos 256mb@ 2-3-3-8

-Epox 8rda3+

-zasilacz chieftec 360W

-Grafika radeon 9700 @ 350/550

-obudowa chieftec dragon + jakies 5 wiatrakow.

 

Otoz mam taki problem ostatnio wszystko bylo na ustawieniach takich jak powyzej oprocz fsb bylo 200 x 10.5. Wszystko bylo ok, temperatury niskie, wiec postanowilem dodac pare hercow do fsb. Zmienilem ustawienia w biosie, wszystko poszlo ladnie. Windows mozna powiedziec ze leciutko przyspieszyl, 3dmarki przeszly. Postanowilem puscic prime95. I tak tez prime chodzil przez pol godziny, po czym podszedlem do kompa zeby sprawdzic maile, po chwili czytania komp sie wylaczyl, i od tej pory wlaczyc sie nie da. Jezeli wyjme wtyczke i wloze do zasilacza i ponownie sprobuje wlaczyc kompa przyciskiem to wiatraki lekko drgaja raz i dalej nic. Pomocy bo nie wiem w czym tkwi problem. Za pomoc z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kasowalem biosu (moze to wogole pomoc kiedy komp wogole sie nie odpala?)

 

Zasilacz sprawdzalem na innym kompie dziala dalej idealnie.

 

Probowalem odpalic kompa na innym zasilaczu i nic. Nawet jakies dziwne rzeczy sie dzialy lcd na epoxie sie zaswiecilo FF, wiatrak na procu nie ruszyl, w zasilaczu wiatrak jakos tak powoli sie obracal s dziwny dzwiek sie z niego wydobyl 8O .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kasowalem biosu (moze to wogole pomoc kiedy komp wogole sie nie odpala?)

 

Zasilacz sprawdzalem na innym kompie dziala dalej idealnie.

 

Probowalem odpalic kompa na innym zasilaczu i nic. Nawet jakies dziwne rzeczy sie dzialy lcd na epoxie sie zaswiecilo FF, wiatrak na procu nie ruszyl, w zasilaczu wiatrak jakos tak powoli sie obracal s dziwny dzwiek sie z niego wydobyl 8O .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce Cie martwic ale na moje oko mobo "poszlo do piachu" ew. zasilka padla ale raczej stawiam na to pierwsze. BTW. Jak wentyle lekko drgaja i dalej lipa to co mu da clear cmos :? po prostu prad niedochodzi jak powinien o ile wogole dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem, poniewaz mi sie komputer nie zalancza.

 

Problem jest z obudowa ( tak przypuszczam) poniewaz wczoraj jak siostra siedziala to wylonczyla kompa, i jak jej kazalem wlaczyc jeszcze raz to bez wylanczania z pradu nacisla drugi raz power na obudowie, i potem koniec, nic nie chce sie wlaczyc. Nawet po wylanczeniu z produ, zasilacza (zasilka ma 400 Wat) oraz odlaczenie wszystkiego i podlaczeniu na nowo.

 

Co z tym zrobic?? pomozcie !!

 

slyszalem kiedys ze w obudowach atx po wylonczeniu kompa to nei wolno naciskac drugi raz na power, (pierwsza obudowe jaka mialem to byla AT gdzie cza bylo wszystko wylacznac recznie, a w tej sie wszystko same tylko prad cza na koncu wylonczyc) nie wiem czy to prawda ale czy to moze byc zwiazane z tym wszystkim ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Probowalem odpalic kompa na innym zasilaczu i nic. Nawet jakies dziwne rzeczy sie dzialy lcd na epoxie sie zaswiecilo FF, wiatrak na procu nie ruszyl, w zasilaczu wiatrak jakos tak powoli sie obracal s dziwny dzwiek sie z niego wydobyl 8O .

A nie masz Ty przypadkiem gdzies zwarcia :?:

Odlacz wszystkie napedy i wentylatory i sprawdz jak sie wtedy komp zachowuje. Jezeli by wstal to proboj po kolei podlaczac i sprawdzac co powodowalo problem.

Mozesz zawsze sprobowac rozebrac go na czesci pierwsze i potem zlozyc jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjalem bateryjke na cala noc i nic.

 

Co do zwarcia to na bank bo na plycie nic nie ma oprocz proca no ale chociaz wiatrak w zasilaczu by sie wlaczal, a tak cisza.

 

WIec wiezc do sklepu chyba jednak plyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta do piachu... albo dla bardzo wprawionego elektronika ktory znajdzie zwalony stabilizator napiecia albo mosfet z zasilania...

 

dokladnie to samo mialem na ecs k7vta3 - wymiana stabilizatora 5V i plyta chodzi juz ponad pol roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszczescie mi wymienili i dostalem nawet wersje 2.1 (mialem 1.1).

Ale zrodzilo sie takie male pytanko, otoz zauwazylem ze moj proc troszke sie ujebal pasta srebrna czy musze go myc koniecznie czy moge go spokojnie znow montowac ( nie bedzie zadnych zwarc?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że umyć a jak? gdzieś był post o przegrzewającym się procku z opisem

 

Na zdechłego PC często działa:

 

-Odłaczenie od prądu na jakiś czas

-Wyjęcie baterii/Reset BIOS

-Odłączenie 1 zasilacza i podpięcie innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czyscilem paste papierem toaletowym. : P

paste czy proca :)

 

Tak wyczysc procka,trzeba go czyscic tymbardziej jak pasta wlazla gdzies w okolice mostkuw.a jak jest tylko w okolicach rdzenia to nie musisz, no ale lepiej jest zapodac swiezutka paste :)

pasta rzecz wazna :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...