Skocz do zawartości
j.h.hudy

atic cooling i jego full obroty po wlaczeniu

Rekomendowane odpowiedzi

mam ten cooler od pol roku i dzis zauwazylem ze po wlaczeniu kompa jego obroty sa maxymalne przez jakies 1.5 sec a potem maleja do ok. 1000 a potem to juz rosna z temperatura proca ale to normalne bo w koncu ma termistor

 

lecz dziwi mnie tylko to ze po wlaczeniu kompa ma odrazu bardzo wysokie obrotu ktore malej do min. po ok. 1.5 sec czy to normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO wiatrak sie musi rozkrecic zeby potem nie stanął na 1000 obrotow

sproboj sobie wlączyc jakis wiatrak na 5V to moze nie wystartowac , a jak dasz mu sie rozkrecic na 12V i potem zejdziesz do 5V to spokojnie sie bendzie bujal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko chodzi mi oto ze moj sasiad kupil wiatraki tej firmy ale bez radiatora i trzeba czakac 5 sec zanim zaczna sie baaardzo powli krecic

IMHO moze komplety z wentylem maja jakis kondensator albo cóś i na poczatku jest puszczane 12 v zeby wystartowal Zmiana sygnału z analogowego na cyfrowy już się zaczęła. Najpóźniej do 21 lipca 2013 r. nie będzie już można oglądać programu na telewizorach starego typu. Już teraz w wielu rejonach Polski można odbierać program nadawany w systemie cyfrowym. Ustawa o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej obowiązuje od 10 sierpnia. Właśnie wchodzą w życie niektóre jej przepisy dotyczące sprzedawców telewizorów. Mogą oni nadal oferować odbiorniki, które nie umożliwiają oglądania programów nadawanych w nowym standardzie, ale pod warunkiem, że poinformują o tym klienta. Co więcej, kupujący musi na piśmie złożyć oświadczenie potwierdzające, że został o tym powiadomiony. Prawie każdy nowy telewizor jaki kupisz, będzie pod każdym względem lepszy od Twojego starego kineskopowego - i to bez względu na to, ile kiedyś wydałeś pieniędzy i jaka firma go wyprodukowała - jeśli ktoś próbuje Cię przekonać, że jest inaczej, to najprawdopodobniej po prostu nie wie o czym mówi. Jak to naprościej przedstawić ? Jeśli miałeś kiedyś malucha, a teraz jeździsz prawdziwym samochodem, to różnica jest mniej więcej taka sama ! Wszystkie teorie o rzekomych przewagach telewizorów kineskopowych - włóż po prostu między inne bajki ...  choćby z powodu rozdzielczości oferowanej w standardach PAL - 720x576 czy NTSC - 640x480. W pionie jesteś zawsze ograniczony z definicji do 576 punktów. Tyle linii po prostu oferuje standard  PAL. W poziomie jedynym ograniczeniem jest pasmo ok. 6.5MHz, ale tu już nie jest tak łatwo obliczyć ile to punktów. W praktyce 720-1000 punktów w zależności od rodzaju połączenia (RGB, S-Video, czy najgorsze czyli composite). Chodzi tu głównie o skalowanie i zamianę obrazu cyfrowego na sygnał analogowy w standardzie PAL. I tak na przykład, jeśli nawet dostarczysz sygnał ze żródła cyfrowego to Film o rozdzielczości 640x352 będzie skalowany w górę do PAL 720x576 - z tym na ogół telewizor radzi sobie dobrze.Film o rozdzielczości 1920x1080 będzie skalowany w dół do PAL 720x576 gdzie usuwane jest 80% pikseli z każdej klatki filmu. Do tego dochodzi jeszcze inny współczynnik obrazu - TV kineskopowy oferuje jedynie format 4/3 Do tego wszystkiego, co tu opisujemy, Producenci, czasami z powodów technicznych, ale często wyłącznie marketingowych, czyli aby być lepszym od konkurencji, dorzucaja algorytmy mające poprawić rzeczywiste lub wydumane niedoskonałosci źrodła, wygładzić, nasycić kolory, zwiększyć kontrast itd. W prawdziwym teatrze czy operze, gdzie tło jest zaciemnione, a scena oświetlona punktowo, wyrażnie zaznaczają się kontury, a szczegóły ubrań właśnie znikają. Można odnieść wrażenie, że producenci telewizorów to właśnie miłośnicy teatru, bo tryby zwane " cinema ", " pure ", " clear ", " natural " i inne podobne, sprawiają, że obraz wygląda właśnie jak w teatrze, czyli duże, jednolicie kolorowe powierzchnie i bardzo ostre kontury. Może wyglądać to nienaturalnie, choć zauważyłem, że większość ludzi właśnie tak ogląda telewizję i filmy. LCD, LED, PDP, NeoPDP - co w ogóle oznaczają te wszystkie literki występujące w świecie telewizorów ? Spróbujemy podsumowąc wszystko to o czym do tej pory przeczytaliśmy . Do wyboru mamy nowoczesne płaskie telewizory wykonane w dwóch technologiach - plazmowej (PDP) i LCD. Producenci plazm i LCD wciąż jednak udoskonalają te technologie. Rozwinięciem plazm (PDP) sa nowe telewizory plazmowe NeoPDP,

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam arctic-i pro tc - najpierw na zimnym kopie "Ćwierkaja"i stoją a po chwili dopiero sie wlaczaja jak sie nagrzeje powietrze z poczatku pokazuje na nich niby kilkadziesiat tys rpm a potem juz normalnie ponizej 1300rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje cooper razem z radiatorem

 

 

to ze z czasem obroty rosna to normalne bo rosnie temp. proca

 

ale czemu po wlaczeniu kompa przez 1.5 sec sa puszczane full obroty a potem spadaja do min. ( a potem rosna no bo temp. rosnie no nie :)

 

czemu tak sie dzieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 wentyle arctic cooling fan pro TC ( ten co k a m e r e k ) i powiem ze włąsnie to ćwierkanie i wolnie obroty mnie denerwują- dlatego odciąłem termisor :D - teraz to suszarka wiec kupuje sbie panel sterowania bo na termisorze to prawie w ogole nie wieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze sa rpm przez 1 sec duze to ja tu nie widze zadnego problemu

 

a co do BuBu - te wentyle tak maja latac a idea jest w tym ze masz ich pare w budzie i robia robote np u mnei 1 wyciaga z budy ,2. dmucha na heatpipe i na nb rownoczesnie 3. na nb i rram dmucha 4. chlodzi dysk

 

a niestety za ultra cichy went papsta trzeba zaplacic prawie 3 razy tyle a i tak fizyki nie przeskoczysz i powietrze szybko pchane bedzie szumiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...