Skocz do zawartości
Gość

podkrecanie 486 info potrzebne

Rekomendowane odpowiedzi

moj wojek postanowil pozbyc sie kompa 486 i zosatwil go u babci jak bede jechal to musze dzwiek wrzucic (biurowy komp) ale do zeczy potrzeboje max info (nie zabardzo jak mam poszukac bo winde 2k3ciagne i mam SDI zamulone) nt platformy 486 tzn mocowanie radiatora ile wat ciepla wydziela (gdzies pelta mialem)czy jakies drut-mody byly wogule info ile sie da mam taki plan:

zalozyc wentyl z jakiegos pentiuma1 na NB

na procka wrzucic pelta i albo boxowy cooler z p4 albo takiedo titanka fajnego wy wykrecic go na min 66mhz

zapomnialem podac komp to

486 33mhz (producent nieznany) blizej nie znane mobo 32mb ram(sporo ;) jakas grafa na PCI od S3 brak opcji oc w biosie niewiem czy sa zworki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peltier na 486 jest pomylka. Skubance potrafia bez zadnych radiatorow, czy wiatrakow chodzic, probowalismy kiedys spalic takiego przez zdjecie radiatora w bibliotece szkolnej, ani myslal :D, bardzo zywotne, a kreca sie niczego sobie, jak plyta pozwala

Zycze powodzenia :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip nie lubie jak go wykrece bedziesz to spowrotem przenosil ;) a tak serio to niewiedzialem gdzie to wrzuci mi podpadlo pod ekstramalne krecenie bo kto powiedzial ze ekstramalnie krecic mozna tylko p4 i athlony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip nie lubie jak go wykrece bedziesz to spowrotem przenosil ;) a tak serio to niewiedzialem gdzie to wrzuci mi podpadlo pod ekstramalne krecenie bo kto powiedzial ze ekstramalnie krecic mozna tylko p4 i athlony

popieram kolege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...popieram kolege

Popieram kolege a takze przedmowce kolegi, oraz pania w trzecim rzedzie po prawo :D

 

tak na marginesie to gdzie bedzie taki wspolczynnik podkrecalnosci ?!

Te procki wstawaly na zegrze 2X wiekszym niz dofoltowo ( i wiecej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio jak plyta pozwala (a na pewno pozwala) ti ospox go pociagniesz, ja dawalem 486 sx 25 na 50 bo wiecej plyta nie pozwolila, krec fsb, jak masz instrukcje od plyty to jestes Bogiem i rob co chcesz a socket nie ma zapinek na coolera bo tam byly takie co za procka sie takie plastikowe nozki wkladalo ale namotalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy no ja krecilem swojego 100@120 fsb wtedy jest 40...

balem sie o modem ;) dlatego jest orginalnie

w biosie za duzo do zmiany niema... trzeba zworami krecic

moj mial coolera ale wiatrak sie spalil i zostal radiator i dziala na samym radiatorze:)

ale krecic nie ma sensu ;)

i tak wzrostu mocy nie bedzie ;)

win 95 bedzie dzialal :)

troche bedzie ciapal ale dzialac bedzie:)

(na 98 mi sie ciapie jak wlacze IE i mIRCa np, o GG juz nie mowie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam plytke z archiwum chipa 97-03 i tam byly arty z 98 chyba roku o podkrecaniu i 486 chyba bylo

no to moze laskawie przedstawisz te materialy

 

mam instrukcje ktorej potrzebujesz ale nie pokazuje ci jej

 

badz powazny

 

: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co za filozofia ? ;) jak masz manuala do mobo to patrzysz jak sie zworki ustawia i ustawiasz zeby bylo szybciej :) a jak niemasz to musisz poszukac jak bedziesz mial szczescie to znajdziesz manuala, jak nie to moze na mobo bedzie cos opisane :) a chlodzenie poc co ? przeciez to sie wogole nie grzalo :) napiecia nie podniesiesz na tym bo to 5v z zasilacza bezposrednio ciagnelo :) hmm ciekawe czy pod dosa jest jakis tester stabilnosci ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w BIOSie od mobo do 486 chcecie opcji oc :wink: :lol: w tamtych czasach wszystko ustawiało się zworkami.

Co do grzania to - ono nie występuje, mam jeszcze stare 486DX4 100 i padł na nim wentylator i bez problemu działa z samym malutkim radiatorkiem, który i tak nie jest specjalnie potrzebny. Natomiast mój znajomy (bardzo utalentowany w dziedzinie kompów :wink: ) ma P100, które chodzi - bez niczego nawet radiatora.

Ustawienie zworek, powinieneś znaleźć w necie, jak znasz oznaczenia mobo - ja znalazłem np. manual do płyty od tamtego 486, okazało się, że jest to MSI (czyli mam coś z nieco wyższej półki a nie tylko ECS'a :wink: :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...