Skocz do zawartości
Cooler06

LCD Sony 17 falujący obraz ?!?!?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko czy to jest normalne gdy podczas wyświetlania tableki z konfiguracja kompa ram proc itp czyli zaraz po boocie panel wyswietla falujacy obraz ???????? tak samo sie dzieje gdy chce zmienic rozdzielczosc na pulpicie przez chwile faluje a następnie wskakuje stabilny obraz ??? moze sie dzieje tylko tak w sony bo pracowałem z belinea lcd 19 cali i nie było tego efektu ??? moze panel jest padnięty?

prosze o opinie ??? panel ma 25ms !!!!

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zmien czestotliwosc odswiezania na nizsza 70Hz z max 75Hz- wtedy nie powinienes miec zadnych zaklocen obrazu w postaci fal poprzecznych itp

zwykle takie zjawisko wystepuje na kablu analogowym - w przypadku DVI zalecane jest 60Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zaklocenia to glownie widzialem na analogowym polaczeniu D-sub a nie DVI :)

po zmianie z max 75HZ na 60Hz to jak reka odjal - zero zaklocen :)

ewentualnie sprawdz czy kabel jest OK a jesli nie to pozostaje kwestia karty graficznej :)

Na dobrej karcie praktycznie roznica miedzy polaczeniem cyfrowym DVI a analogowym D-sub jest praktycznie minimalna.

Kiepskiej grafice to i najlepszy LCD nie pomoze :)

Dlatego warto zainwestowac w DVi bo raczej nie ma kiepskich kart graficznych z DVI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też 17 Sony, obraz mi nie faluje - używam DVI, ale mam inny problem. Coraz częściej monitor "nie załapuje" rozdzielczości, tzn. jak się uruchamia winda to monitor się tak zachowuje jakby rozdzielczość była za duża (paski, powielenia, nałożenia - ogólnie obraz nieczytelny). Wystarczy że go wyłaczę i właczę i załapuje jest ok. Pracuję w 1280x1024 i jest to max tego monitora (16ms), ale dzieje sie tak również przy starcie kompa w poscie (rozdzielczość to chyba 640x480). Trochę mnie to denerwuje i nie wiem czy monitor od tego nie padnie. Monitor jest nowy - ma około miesiąca. Na początku nie miał takich akscji.

Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest model tego Soniaka?

Ja mam X73b i muszę przyznać że akurat z "załapywaniem" rozdzielczości jest rewelacyjnie. Oglądałem kilkanaście monitorów LCD i widziałem jak to wygląda np u Samsunga: od chwili włączenia komputera (monitor cały czas włączony) obraz pojawia się dopiero w momencie ładowania Windows, nie widać startu biosu...a u mnie obraz pojawia się może sekundę a może i szybciej od włączenia....wszytsko wiedzę, łącznie z biosem karty graficznej....

 

Szukam kogoś kto ma taki monitor jak ja X73....chciałbym porównać ustawienia opcji w OSD....bo kolory jakie są prezentowane przez mój panel są jakby mdłe....ale myślę że to kwestia ustawień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co moze być przyczyną :(

U mnie takie objawy nie występują.

 

Dziwi mnie fakt że wymienili Ci monitor z jedym uszkodzonym pikselem, wydawało mi się że u Sony trzeba 3 pixeli aby móc reklamować towar....

A gdzie reklamowałeś monitor?

 

A poza tymi wadami które opisałeś jak Ci się sprawuje monitor?

Jakich ustawień używasz do zwykłej pracy tekstowej (internet, edycja tekstu)?

 

-----

w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...