Skocz do zawartości
zavader

Czym chlodzic -> RADEON 9600 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witka!

mam pytanie co do tej superowej karty - kreci sie toto dobrze tylko jak wszystko inne wymaga chlodzenia.... Tak wiec - pytanie do WAS - czym toto chlodzic.

1. ZM80C-HP + WIATRAK [+: Fajnie wyglada, duza powierzchnia, dobry wentyl; - - nie styka ramow!!!!]

 

2. Thermaltake-Giant 2 [ +dohre chlodzenie, ladnie wyglada, latwy montz - -beznadziejny wiatrak, zero coolingu na RAMY ]

 

3. VGA Silencer [ + podobno EXTRA, latwy montaz super wydajnosc, aktywne chlodzenie, - -nie ma wersji dla Radeona 9600 PRO, dopiero za miesiac, nie styka ramow]

 

Tak wiec? No bo sam nie wiem... Kto z was testowal to na TEJ KONRETNEJ KARCIE [Radeon 9600 PRO] a nie W OGOLE :)

Pozdrawiam

zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorwal jakis coller od PII, PIII do pociecia i na pamieci. Jak masz kase to kup jakies radiatorki na pamieci.

Na GPU zalozyl bym jakis coller od K6 albo cos podobnego. Do tego na wysiegniku jakims, najlepiej cos w postaci karty wkladanej w slot wentyl 80-92mm i bedziesz miec wszystko zimne jak nic ;)

Jezeli chcesz wycisnac full z tego to na 2 strone karty nad GPU tez daj jakis cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zavader nie wiem co kombinujesz ale poszukaj zdejc Sapphire 9600 PRO Ultimate - zobacz jaki miala maly radiator (a'la kanapka Zalmana) wiec mysle ze nawet do lekkiego krecenia nie trzeba dawac welgachnych radiatorow (chyba ze chodzi o pasywne chlodzenie GPU)

 

PS masz fotki tej karty http://www.hothardware.com/hh_files/S&V/sa...te_eds(3).shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wiesz jak wyglada chlodzenie na MOJEJ karcie?? Ja to krece sporo 400/600 @ 500 // 750 i rosnie wiec przydaloby mi sie zabojcze chlodzenie :) Tu masz mojego STANDARTOWGE chlodzenia:

 

Dołączona grafika

 

Widzisz roznice :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ja to krece sporo 400/600 @ 500 // 750 i rosnie wiec przydaloby mi sie zabojcze chlodzenie :) ...

dlatego napisalem ze nie wiem co kombinujesz :P

 

jak masz ze 2-3 wolne PCI pod AGP to na GPU zapdaj jakis cooler od procka - caly (radiator + wentylator) - koszt okolo 1/3 Zalmana bez wentyla a wydajnosc i tak wieksza

 

o mocowaniu - 2 otworki w podstwie radiatora, gwintowanie i podladki - bylo juz pare razy na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - MOCOWANIE :) Jakby ci to powiedziec - po prostu ja NIE MAM takich umiejetnosci / opowiedniego "skilla" zeby sie w to bawic dlatego potrzebuje GOTOWEGO zestawu :) Dlatego pytalem o te 3 konkretne pozycje, bo sa w "zasiagu moich mozliwosci" :) Teraz rozumiesz :)?? Wiec co z tych 3 rzeczy jest najlepse :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - MOCOWANIE :) Jakby ci to powiedziec - po prostu ja NIE MAM takich umiejetnosci / opowiedniego "skilla" zeby sie w to bawic ...

:P

 

jakie umiejetnosci :?:

tu liczy sie tylko wparawne oko ;) i sprzet:

- suwmiarka

- wiertarka ze statywem + imadelko

- gwintownica dla srub M3 (w zestawie sa 3 gwintowniki - kazdy kolejny poglebia gwint w otworku - zaczynasz od 1 a konczysz na 3)

 

robisz dokladny wymiar otworow - IMO najlepiej zdac oryginalne chlodzenie i przylozyc "nowy" radiator tak jak ma siedziec w oryginale, nastepnie przywiazac calosc (sznurek, kabelek, ...) przekrecic na 2 strone i zaznaczyc mazakiem punkty wierecenia, jak juz zdjemiesz to wez suwamirka pomiar rozstawu otoworw i nanies ewentualne poprawki na zaznaczone punkty (jakby sie ktorys "przesunal" - co przy zaznaczaniu mazakiem ma czetso miejsce) i potem z gorki - wiercisz, gwintujesz, przykrecasz ... :)

 

jakbys to robil to zanim wszystko zaczniesz zaklej spod radiatora jakas tasma izolacyjna zeby go nie porysowac, jak przykrecasz to pod metalowe podkladki (miedzy laminat a podkladke dajesz gumowe przekladki zeby nie bylo zwarcia) ...

 

w razie co powodzenia - to na prawde nie jest trudne i szybko sie robi (jak wczesniej sie przygotujesz) :)

 

PS pamietaj tez zeby nabyc 2 sruby M3 odpowiedniej dlugosci :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wiesz jak wyglada chlodzenie na MOJEJ karcie?? Ja to krece sporo 400/600 @ 500 // 750 i rosnie wiec przydaloby mi sie zabojcze chlodzenie :) Tu masz mojego STANDARTOWGE chlodzenia:

 

Dołączona grafika

 

Widzisz roznice :)??

Czy ta grafa co masz to GigaXcube? Bo mam identyczna.. i zastanawiam sie na ile ona mi poleci.

 

P.S: Ja mysle o zalozeniu starego Falcon Rocak 2 na nia ;) Wytrzyma te 300gramow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad czym ty się zastanawiasz bież zalmana ZM80C-HP jest to super na grafę a na pamięci daj cienkie radiatorki na pamięci żeby się zmieściły :D

 

Jak go kupisz to możliwości na podkręcanie twojej karty szybko się skończą :D A i nie zapomnij dokupić wiatraka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore taki zestaw oto:

1. http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=349

2. http://www.4max.com.pl/produkt.asp?id=89

3. http://www.4max.com.pl/produkt.asp?id=364

 

Biore wentyla na wysiegniku bo kosztuje tyle samo co ten SPECJELNIE przeznaczony dla ZM80C-HP bo daje wieksze mozliwosc [np przelozyc go nad chipset? Mam nadzieje ze te 3 rzeczy razem wziete dadza mi jakies 550 // 800 MHz :) Zyczcie powidzenia... Co prawda place ok. 200 zl ale sadze ze sie oplaci, poza tym wlasnie tyle dostalem za swoja stara karte [RADEK 9000 PRO]:P

Pozdroofka all

 

PS - wiem ze mam wyczepisty model :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo tych radiatorków co wybrałeś to ja bym nie brał bo się nie opłaca 

lepiej zobacz na te http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=86 są miedziane i jest ich 8 sztuk(na zapas :D ) i bardzo je polecam :D

Heh, jest to ten sam OEM co ja mam i niestety on ma 8 kostek a nie 4 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...