Skocz do zawartości
snaj*

Wentyle w obudowei a kratka ?!

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie z innej beczki

 

mam zasilke antec true power z 2 wentylami, jeden wentyl z przodu co nawiewa na dysk i jeden pod zasilka co wywala cieplo z budy

 

zaobserwowalem ze z zasilki leci holernie cieple powietrze a z tego wentyla pod zasilka powietrze wogule nie jest cieple :cry:  wiec co zrobic?????????

czy powinienem zmienic zeby wwalal powietrze do budy???????

 

pozdrawiam

 

Jeszcze jedno

tam gdzie jest wentyl pod zasilka uzylem specjalnej maszynki do usuniecia calkowicie krateki bo byly <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ale na moje nieszczescie wyglada to teraz conajmniej paskudnie i wszystko dziala glosniej :x  

postanowilem kupic grilla ale w ofercie mam tylko metalowe

moga byc????

PS.jak zamieszczacie zdjecia??, bo che wam pokazac jak to wyglada ohydnie teraz (chce to naprawic bo obudowke mam cooler mastera i az szkoda to zostawiac tak brzydko 8) )

 

pzodrawiam i dzieki z gory

i co zrobic zeby przytumic kompa od tylu?????????

Powietrze z zasilacza wychodzi ciepłe ponieważ jest także urzywane do chłodzenie zasilacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mozna sie wkur... z tym zasilaczem to nie ma zadnego cichego ?! Ktory by nie kosztowal powyzej 360zl 8O HELP !! Bo ten Codegen jeszcze kilka dni i pojdzie z dymem :/

 

PS. Chefy sa plombowane ?! Czy wymiana wentyli jest rownowazna utracie gwarancji ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie pikuś. Bardzo wiele zasilaczy ma kable od wentylatora wlutowane bezpośrednio w płytkę drukowaną.(codegeny) W innych wentylatory podłączone są poprzez specjalne złaczki niekompatybilne z tymi spotykanymi na MB. Przykładowo w Huntkey'u z wentylatora wychodzą 3 kable - 1 jeden jest wyprowadzony na zewnątrz - sensor, dwa pozostałe podłączone są poprzez złączkę do płytki drukowanej (zasilanie).

 

Nie wiem jaki poziom hałasu akceptujesz (ja na przykład jestem bardzo wyczulony). Być może wystarczy zastosować obniżenie obrotów w istniejącym modelu. Sama wymiana wentylatorów nawet na papsty może ci dać stosunkowo niewiele gdyż nawet one przy pełnych obrotach potrafią hałasować. Praw fizyki niestety nie da się zmienić. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie pikuś. Bardzo wiele zasilaczy ma kable od wentylatora wlutowane bezpośrednio w płytkę drukowaną.(codegeny) W innych wentylatory podłączone są poprzez specjalne złaczki niekompatybilne z tymi spotykanymi na MB. Przykładowo w Huntkey'u z wentylatora wychodzą 3 kable - 1 jeden jest wyprowadzony na zewnątrz - sensor, dwa pozostałe podłączone są poprzez złączkę do płytki drukowanej (zasilanie).  

 

Nie wiem jaki poziom hałasu akceptujesz (ja na przykład jestem bardzo wyczulony). Być może wystarczy zastosować obniżenie obrotów w istniejącym modelu. Sama wymiana wentylatorów nawet na papsty może ci dać stosunkowo niewiele gdyż nawet one przy pełnych obrotach potrafią hałasować. Praw fizyki niestety nie da się zmienić. :(

Na wszystko są sposoby i sposobiki. Ja w swoim chieftecu wymieniałem wentylatory i aby obejść babranie w płytkach drukowanych wylutowałem kable z wentylatorów. Po prostu bułka z masłem, chwilka zabawy lutownicą :D. Następnie do tych kabli lutujesz wentylator na który chcesz wymienić i gotowe. Zrobiłem to bez najmniejszego problemu ... ja człowiek który trzyma w dloniach lutownicę raz na jakiś czas.

Podobnie zresztą można zrobić gdy wentylatory są podpięte na dziwnego typu wtyczkach - odlutowujesz je a następnie lutujesz do wentylatora który ma być zamontowany :) i wszytko, podpinasz skręcasz i gotowe :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15minut temu wycialem kratki z budy i zasilki :-)

 

efekt jest elegancki, od wiatrakow slychac z bliska delikatny szumik...

 

takze polecam wycinanie grili - jest ciszej :-D

 

z enlajtem daly rade - nozyce hirurgiczne :-D

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a juz mialem zakladac nowy topic..wczoraj kupilem CoolerMastera 80x80 Case Fan SAF-B82 ..zamocowalem na tyl obudowy...no i musialem go puscic na 7V-bo wyl jak suszarka-oczywiscie jak sie go wyjmie z obudowy to nawet na 12V po przylozeniu do ucha ledwo slychac...

dzis wycinam te kratke (gumowe pzekladki na srubach mocujacych nic nie daly-ewidentnie wina kratki)....bede cial..zobaczymy jaki bedzie efekt w mojej g..obudowie (codegen)...bo je sie tylko, ze to jednak drgania a nie halas powietrza przy przechodzeniu przez kratke...sie zobaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko są sposoby i sposobiki. Ja w swoim chieftecu wymieniałem wentylatory i aby obejść babranie w płytkach drukowanych wylutowałem kable z wentylatorów. Po prostu bułka z masłem, chwilka zabawy lutownicą :D. Następnie do tych kabli lutujesz wentylator na który chcesz wymienić i gotowe. Zrobiłem to bez najmniejszego problemu ... ja człowiek który trzyma w dloniach lutownicę raz na jakiś czas. 

Podobnie zresztą można zrobić gdy wentylatory są podpięte na dziwnego typu wtyczkach - odlutowujesz je a następnie lutujesz do wentylatora który ma być zamontowany :) i wszytko, podpinasz skręcasz i gotowe :D.

no a na jaki wentyl zamieniles, ile rpm ? jak wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...