Skocz do zawartości
medievil

MaX Power z athlona 2200 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D Jestem nowym uczestnikiem...mam tyko jedno drobne pytanie, czy sprzet ktory posiadam o ponizszych parametrach nadaje sie do overclockingu. Chodzi mi dokladnie czy na tej plycie SL-75FRV na KT400 AGP8x da rade uzyskac zadowalajace efekty po overckockingu,czy raczej nie mam na co liczyc w tej sprawie ?

Mam Athlona 2200+ jeszcze nie wiem jaka to seria, musze to sprawdzic i chcialbym z niego wycisnac troszke wiecej nic teraz osiaga :).

Jezeli jest to mozliwe to prosilbym Was o rade, od czego zaczac, ewentualnie co nabyc.

Wiem ze sa juz takie tematy na Forum, ale jako ze to jest temat dotyczacy prockow firmy AMD to jasnym jest ze go tu wlasnie umiescilem :D.

 

Pozdrawiam wszystkich i czekam na porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za zainteresowanie sie moim pytaniem i za odpowiedz oczywiscie :D Tak moge zmieniac wszystkie napiecia w BIOS'ie, lacznie z napoieciami AGP. Jadro procesora to Trouthbred 0,13 mikro metra. niestety co do karty graficznej to Radeon ktory posiadam jest 64 bitowy, kwas:(Nie wiem czy mozna z nim cos zrobic, a moze jakos odblokowac uklad zeby przepustowosc szyny byla 128 bitowa.Wiem nie jako ze to raczej niemozliwe bez lutowania dodatkowych kosci pamieci, poniewaz DDR pracuje parzyscie:(standardowy zegar to 250/460 Mhz.

 

Nie o tym jednak w tym poscie chcialem rozmawiac:)

 

Jezeli to mozliwe napisz cie mi jak sie do niego zabrac, bede wdzieczny

Wentyl mam raczej slaby bo tylko 2900 obr/min,no i Titan taki trapezowy, aluminiowy:(

 

Co nalezy teraz zrobic? Oczywiscie zeby niczego nie zknocic :D

 

Pozdrawiam wszystkich i dzieki - chekam na dalsze wskazowki o WAS - GURU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nie wiem czy ma odblokowany mnoznik [medievil] jak go puscilem na 144 to mialem juz zwieche :(

Mam na plycie taki program Redstorm Overclocking,ale zawiesza mi system podczas wykrywania maksymalnej mozliwej predkosci FSB.

Jak mam sprawdzic czy mnoznik jest odblokowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Codegen 300X - 300 Wat, wiem ze malo, ale nie mam innego, jeszcze :D

chce zmienic obudowe, poleccie mi jakas do 250 zlotych, chyba ze nie ma z czego wybierac :)

Wiem ze najlepiej to by bylo chieftecka, ale sie nie da - brak kaski :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie powinien byc mnoznik, domyslnie to 133x13,5. Ustaw na 14 co powinno dac jakies 1860 mhz, jezeli sie nie zmieni to jednak masz zablokowany. A co do obudowy i zasilacza to sprzedaj ta z zasilaczem dołóż te 250 zyla i kupisz cos lepszego napewno. Mialem wczesniej Feela 300 i po zmianie na chiefteca nie widze zadnej roznicy przy napieciach a nawet bym powiedzial ze sa bez zmian z ta roznica ze teraz moge spac spokojnie bez obawy o kompa.Kazdy tak chwalil chiefa a teraz wszyscy narzekaja wiec to delikatna paranoja :roll: no ale coz takie uroki forum

 

Do grzesia:

Wczoraj elegancko smigalem caly wieczor na nfs, 3 d marki zapuszczalem przez ok 2 godz i wszystko bylo git, zero zwiechów.

Wlączam dzisiaj rano kompa i przy ladowaniu xp blue screen i restart, szlag mnie trafił bo juz nie mam pojecia o co chodzi :evil: :evil:

Zmniejszylem mu teraz na 166x11 i jakos smiga bez restartów narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzieki za rade, zastanawiam sie tylko czy ktos to lyknie ode mnie :) Dzis sprawdze kompa,bo teraz w pracy siedze :D

a tak btw to w pracy tez ma niezly sprzecik :

------------------------------------------------------------------------------

P4 2,8GHz/512 King-Max 400/Maxtor 120 GB Serial ATA 150/ plyta ECS PHOTON 865 series/Matrox Parhelia 128 MB DDR./DVDRW LG

------------------------------------------------------------------------------

To jest sprzet do audio-video :D

------------------------------------------------------------------------------

Wracajac do tematu, to co ma zrobic jezeli mnoznik bedzie zablokowany? Jest jakas metoda zeby sie tego pozbyc?

Jezeli nie to pozostanie tylko zabawa ze zmiana FSB, podejrzewam.

 

Pozdrawiam i czekam z zainteresowaniem na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w pracy celke 800, rive tnt2 i 64 ramku :lol:

i muli go jak cholera ale sie juz przyzwyczailem hehe

 

FALQ pozostaje ci chyba drucik, poszukaj na forum bo juz na 100 bylo, ewetualnie jest taka zworka na plycie (chyba i na twojej tez) gdzie mozesz zmienic z 133 na 166, moze tak pojdzie, wtedy bedzie mial 2200. Jak nie bedzie chcial wstac to podwyzszaj napiecie tylko delikatnie. Zobacz jeszcze jak napiecia trzyma zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawienia w Biosie co do zmiany FSB i mnoznika, na plycie chyba nie ma, szczerze mowiac nie patrzylem.

Jezeli chodzi o te druciki to ma je po protu zawiazac wokolo tych pinow czy lutowac, bo nie wiem ?

Zasilacz jest raczej wponsiu, musze jeszcze sprawdzic jak jest z utrzymywaniem napiecia

z reguly to mam 11,98V , 4.98 V, 1,65V itp. wacha sie to w granicach kilku setnych.

Byc moze to oznacza ze jest za malo...

Musze dodac ze mam juz w obudowie dwa wiatraki 80x80 +karte graficzna i jej wiatrak na chipsecie oraz proceka z wiatraczkiem 80x80 - wolnoobrotowy Titan 2900 obr/min.

dwa napedy optyczne i jeden hdd +flop.

Sadze ze bedzie troche malo papu dla proca po overclockingu :(

 

Pozdrawiam.

 

medievil pewnie z rana to musisz sie wpieniac na Celka, proponuje zrobic mu overa-oclocka :D moze bedzie shybszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawienia w Biosie co do zmiany FSB i mnoznika, na plycie chyba nie ma, szczerze mowiac nie patrzylem.

Próbuj narazie mnoznikiem tak jak pisalem wyzej, dopiero pozniej zworka

Jezeli chodzi o te druciki to ma je po protu zawiazac wokolo tych pinow czy lutowac, bo nie wiem ?

o drucikach to dokladnie sobie przeczytaj co i jak bo ja w sumie tego nie robilem ale czytalem duzo na ten temat wiec to nie jest "hop siup" :lol:

 

medievil pewnie z rana to musisz sie wpieniac na Celka, proponuje zrobic mu overa-oclocka :D  moze bedzie shybszy :D

He he celke podkrecilem juz w 3 dzien pracy ale zaczal walic restarty i administratorzy wprowadzili haslo na biosa bo zobaczyli ze ktos podkrecał :lol: i qpa :D

Pozdr. daj znac jak go zakrecisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medievil: [He he celke podkrecilem juz w 3 dzien pracy ale zaczal walic restarty i administratorzy wprowadzili haslo na biosa bo zobaczyli ze ktos podkrecał i qpa

Pozdr. daj znac jak go zakrecisz]

 

Odp:Nie wiesz co sie robi? Haselko uniwesalne na Biosik :D

Sam jestem adminem to wiem :) Poza tym jest jeszcze taki maly programik jak Remote Administrator do administracji zdalne, wiec spokojnie mozna sobie zarzadzac kompem z daleka (o ile jest w sieci) :D

 

Wiem, czytalem juz troche o tych pinach i drucikach i nie zabardzo chce mi sie o tym nawet myslec, a co dopiero dzialac :D

 

Sprobuje sie najpierw pobawic w mnoznik i FSB, a jak nie pojdzie to wtedy zaczne o tym myslec.

 

Pozdry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

mMam jeszcze pytanko czy ten zasilacz uciagnie mi tyle sprzetu po overze?

He, na to pytanie to chyba nikt nie udzieli ci jednoznacznej odpowiedzi, jezeli masz watpliwosci to daj sobie spokoj z kreceniem dopoki nie kupisz lepszego zasil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Mam juz pierwsze testy:

 

1. mnoznik nie jest zablokowany :)

2. nie wiem dlaczego po zmianie szyny z 133 MHz na jakakolwiek inna, procek nie wstaje?

3. bawilem sie samym mnoznikiem i doszedlem tylko do 2000MHz, czyli 133 x 15

4. po 30 minutach po ustawieniu na 2 GHz komp sie resetuje i wylacza.

5. zmienialem napiecie procesora z 1,65 do 1,70 V ale to nic nie dalo, procesor grzal sie tylko i nic wiecej :(

6. Ustawilem pamieci na 2 cylke chociaz sa 2.5 cylkowe, potem przywrocilem i m wartosci (muslalem ze to przez to), ale po ustawieniu nowminalnych wartosci nadal mam zwieche:(

7. Nie moge ustawic innej FSB, bo pod zadna procz 133 MHz procek nie wstaje :(

 

Papiszcie mi co moze byc tego przyczyna i powiedzcie mi co mam robic dalej waszym zdaniem.

 

Pozdrawiam i czekam na rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zasilacz juz nie wytrzymuje obciążenia? A pamieci powinny ci chodzic na fsb 166 przy default vcore(mam takie same i straszna lipa do o/c ale dojechalem do 185fsb(370) i 2,8v). Mialem kiedys takiego titana jak ty i bez problemu chlodzil athlona 2200+@2200MHz@1,725v@185FSB. Najlepiej jakbys ustawil fsb166 wtedy masz PCI 33/AGp66 i mozna wykluczyc dysk i inne zeczy na PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale chodzi o to ze nie moge zmienic szyny FSB na zadna inna, bo nie wstaje procek :(

Nie wiem w czym jest problem.

 

Co moze byc jeszcze przyczyna tego ze procek nie wstaje na 166MHz FSB?

 

Mam zamiar zmienic kosci na 512 MB KingMaxa, czy to jest dobry wybor?

ja ustawic taktowanie i napiecia procka zeby poszedla na 166 FSB.

 

Pozdrawiam i czekam na porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. JA NIE MOGĘ PRZEKROCZYĆ 2GHz! Nic nie dają podnoszenia napięć i inne cuda. PO PROSTU SIĘ NIE DA! Zawsze po jakimś czasie wysypuje mi się Prime95.

Więc chyba niektóre procki mają jakieś oghraniczenie i są niestabilne powyżej 2GHz :(

U mnie max, to 166x11,5! przy 1,625V :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak byc moze masz racje...Probowalem na rozne sposoby i lipa:(

Ustawiam recznie zworkie na pycie glownej z FSB 133 na 166 MHz i procek wogole nie wstaje.

Dzis wymienilem kosci Elixira na Spectecka 256 333MHz 2.5 cykla.

Sprobuje ustawic i sprawdze teraz, ale watpie w to niestety :(

 

NIe wiem dlaczego bios wogole nie wstaje po ustawieniu szyny na 166 MHz.

Mam tylko ciemny ekran i nic poza tym.

Zabawa mnoznikiem nic nie daje, bo szyna jest nadal 133 MHz :(

 

Chodzi mi oto jak odpalic system na 166MHz'owej szynie FSB.?

 

Dlaczego sie nie pojawia bios? Czyzby procek wtedy sie nie odzywal? a moze musze zejsc na default 100 MHz i bawic sie recznie w biosie?

 

Podejrzewam ze nie wiele to pomoze poniewaz juz tak robilem na szynie 133MHz i za kazdym razem jak zmienie szyne ze 133 MHz na chociazby 135 MHz , to mam zwieche i musze robic ClearCMOS'a :(

 

Juz mnie trafia powoli, bo wiem ze to jakos mozna zrobic. Nie jest raczej mozliwe abym trafil na tak niepodkrecalny model procesora?

 

gdzies cos wali ale jeszcze nie wiem gdzie...moze Wy bedziecie wiedzieli?

Moze spotkaliscie sie juz z takim problemem...

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze ale powiedz mi zatem dl;aczego dziala przy ustawieniu mnoznikiem? Jezeli bylby to zasilacz to nie poszedl by takze poprzez zmiane samego mnoznika w biosie...

siada tylko przy zmienie czestotliwosci FSB ze 133 na jakakolwiek inna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze ale powiedz mi zatem dl;aczego dziala przy ustawieniu mnoznikiem? Jezeli bylby to zasilacz to nie poszedl by takze poprzez zmiane samego mnoznika w biosie...

siada tylko przy zmienie czestotliwosci FSB ze 133 na jakakolwiek inna :(

Pobaw sie timingami, byc moze w tym lezy przyczyna. U siebie mialem tak:

2,5-4-4-10 i walil mi restarty po godz lub dwoch. Teraz mam 2,5-5-5-12 i narazie stabilny po ok. 4 dniach katowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje serie procesora moze to cos pomoze :)

 

AMD Athlon

AXDA2200DKV3C

9391283260743

RIUGA 0236UPMW

1999 AMD

 

jak zmienic tajmingi? Chodzi o pamieci rozumiem?

 

W biosie moge tylmo zmieniac czestotliwosc, cykle i napiecie pamieci :(

 

Pozdry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie sprawdzilem AID'a i to jest seria A0 - znaczy sie kwas :(

 

Chodzi mi przy 2000 MHz, ale po 17 miuntkach mam zwieche, wiec niestety nic nie moge juz innego zrobic :(

 

Powiedzcie mi ktora saria najlepiej sie nadaje na overa i czy ja dostane :)

 

Pozdrawiam i dzieki, bede nadal obserwowal forum...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...