Skocz do zawartości
elmaniako

problem z temperaturÄ… na P4

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to wszystko jest ok do momentu włączenia jakieś gry np. cs'a, normalnie mam temp. koło 42 stopnie, ale jakieś pięć minut po włączeniu gry temperatura skacze do 60 a czasami trochę ponad 60. biosa upgrade'owałem, wiatrak mam standardowy z P4, do tego dochodzi jeszcze mój problem z podniesieniem napięcia, pomimo zwiększenia go na np. 1.6v dalej pokazuje mi 1.49/1.50v!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdz powierzchnie styku radiatora z procem, jaka pasta ? jeśli chcesz poprawić odbieranie ciepła to przeszlifuj radiator na lustrze. Te Boxowe wcale nie są gładko wyszlifowane!

2. Mój też przy obciążeniu dobija do 62C

3. Zmień mobo/ sprzedaj póki ma jeszcze jakąś wartość, moje MSI na 845E poprostu któregoś dnia umarło i do dzis niewiem co było tego przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee....., podstawa to zmiana coolerka w twoim przypadku ! Ja kupiłem niedawno Zlamana 7000Cu i na napięciu 1.7 tem dochodzi mi do 55*C po 2 godzinach grania, po 3 godzinach spada na 54-53 (dziwne ale real).

Polecam tego zlamana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coolerka ostatnio czyściłem, mam pastę srebrną, martwi mnie tak szybki i dosyć duży wzrost temperatury, a tak wogóle to planuje wodne bo jeszcze bym chciał schłodzić kartę graf. Najgorsze jest to że nie jestem w stanie podnieść napięcia na procku ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobne temperatury, do momentu az otworzylem bude. Temperatura w stresie poszla w dol o jakies 7-8 stopni.

Nie piszesz czy ty masz bude otwarta ew. czy masz jakies wiatraki wyciagajace powietrze na zewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec mialem taka plyte i powiem ze to dno ... przegrzewal mi sie nb wywalalo przez to z 3d.

Plyta ta standardowo zawyza temperature o 10 stopni chyba ze masz najnowszego biosa - ten pokazuje wmare poprawnie ale ma za to inne bledy - np najnowszy bios nie reagowal mi na zmiane cas latency moglem ustawic nawet najagresywniejsze timingi i nic pamiec nadal dzialala podczas gdy na oryginalnym zmiana z cas3 na cas 2 powodowala ze system nawet nie wstawal :)

Byc moze z vcore jest tak samo ???? jeli tak sproboj z starszym biosem. A tak wogole to wymien ta plyte bo jest niestety slaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam master cooler - everest (jak w podpisie) oraz paste OCZ Ultra II - ktora dsajka mi jakies 3,4 st. C mniej

 

temp. w normalnej pracy to ok. 33-34 st. C

a w maksymalnym stresie, granie kilka godzin na full detelach w call of duty, czy nfs: underground mam 49 st. C !!! :)

dodatkowo cooler chodzi na zmniejszonych obrotach do 4000 - normalnie ma 6000, ale wtedy wyje jak odkurzacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień cooler na coś miedzianego o niezłej wydajności oraz daj lepszą pastę np. AS Ceramique, w intelu nie da się źle założyć coolera więc po prostu masz cienki radiator i wiatrak.

płyta nie ma nic do temp a może jak podnosisz to już zasilacz siada ?? jeśli jest taka opcja na płycie to musi działać, może bios ci źle pokazuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...