Skocz do zawartości
wajus!

Najnowszy Riva tuner the best!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

niedawno sobie zainstalowalem riva tuner (www.guru3d.com) i co ja widze w moim gainwardzie (gf 3 ti) moge ustawic wkoncu sideband addresing i fast writes (nawet na quadro mozna sobie przerobic) umnie diala super wzrost wydajnosci to jakies z 7500 w 3d marku 2000 skoczylo do 8900!!!

i jest super w 3d marku 2001(nie uznaje go ale zrobilem test) mam cale 7500 - oczywiscie wszystkie testy byly robione po oc karty konfig na dole!

zmiana opcji i tylko resart program sam bawi sie w biosie karty po prostu superrrrrrr:))

 

A TERAZ pytanie jak to u was jest z tymi opcjami czy dzialaja na starych geforcach i jak z wydajnoscią??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzebie w tym riva tunerze i nic, ani fastwrites ani tego drugiego nie moge znalezc :(

Zakładka Main, tam gdzie pisze Detonator XP detected (albo coś w tym rodzaju) i customize system settings. A w tym 3 zakładka AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno sobie zainstalowalem riva tuner (www.guru3d.com) i co ja widze w moim gainwardzie (gf 3 ti) moge ustawic wkoncu sideband addresing i fast writes (nawet na quadro mozna sobie przerobic) umnie diala super wzrost wydajnosci to jakies z 7500 w 3d marku 2000 skoczylo do 8900!!!

i jest super w 3d marku 2001(nie uznaje go ale zrobilem test) mam cale 7500 - oczywiscie wszystkie testy byly robione po oc karty konfig na dole!

zmiana opcji i tylko resart program sam bawi sie w biosie karty po prostu superrrrrrr:))

 

A TERAZ pytanie jak to u was jest z tymi opcjami czy dzialaja na starych geforcach i jak z wydajnoscią??

Takie zakladki fast writes i sideband to juz dawno jest w nvmax.

Jednak mam wtedy niestabilna karte.

 

A co do riva tuner to tylko ja odpalilem (nic nie ustawiajac jeszcze) i mialem SPADEK o 25 % - beznadzieja. Nie pomogly nawet ustawienia.

Moze poprostu nie jest do gf2mx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha a dziwna sprawa bo wszyscy moi znajomi maja wzrost predkosci do 25% nawet na roznych kartach (na gf 2 mx tez dziala) dzis mi odpowiedzieli ze super dziala

 

!!!!ZAPOMNIALEM DODAC ZE TRZEBA MIEC DETONATORY 29.80 albo 29.42 polecam te pierwsze !!!podaje gdzie to nalezy zrobic w tym programie:

 

kliknij tam gdzie twoja nazwa karty tuz pod nazwa monitora (taka mala ikonka kwadracik przy koncu nazwy:P)

potem kliknij 1 ikonke na pasku ktory sie pojawil pozniej kliknij zakladke NVStrap driver i install

 

dwie pierwsze opcje daj na force on a dolna zostaw bez zmian

teraz restart

 

i mowta co sie dzieje u was ludziska:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na dentkach 30.30 zaczalem sie tym bawidz i komputer zaczal mi <span style="color:red;">[ciach!]</span>a wariowac. Obraz sam sie poruszal w WINDOWSIE!!!!!!!!!!!! Ale jaja. dobrze ze to szybko odinstalowalem. Bo ten program chcial mi wlaczyc taktowanie 560Mhz pamiatek na gf2MX400!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde...........Jak załączyć te Fast Writes i Side Band Adressing ??? - ja już nie mam siły !  :(  :evil:

W biosie, ale nieraz karta jest przez to niestabilna. Z drugiej strony jest to bez sensu, bo wzrost wydajnosci marginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogrzebałem troche rivatunerem i wydajność spadła mi o jakieś 20% do d**y ten tuner :x

Najpierw w nvmax wlaczylem te opcje i spadlo mi o 25%.

Potem wg przepisu Pana wajusa zrobilem tak w riva tuner ale wydajnosc spadla w 3dmark2000 z 6500 do 6000. Czyli dla gf2mx to shit jakich malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na quadro jest opcja ponizej

A dziw sprawa ze spada wydajnosc, heh u moich kumpli badziewne karty dostaly kopa tylko plytki glowne moze tu problememy sa (dziwnie sie zachowywaly na produkowanych w polsce plytach sono oraz na ecs-ach wszystkich)

pozatym nieznam lepszego programiku jak riva tuner!

 

A co do pana liska to ze cienki wzrost wydajnosci to bym sie klucil bo umnie w firmie (tj. w serwisie komputerowm) robilismy testy na gf3 i gf 4 i naprawde dostawaly dosc zauwazalnego kopa, pozatym fps stalo bardziej na jednej wartosci, bez skokow i spadkow co pozwala powiedziec ze daje to stala ilosc fps, a oto chodzi co z tego ze raz mam 130 fps a raz 40 wole miec juz stale np. 80 albo 90 (ale zalezy od programu jakim akorat testujemy niepolecam 3d marka 2001 troche mi sie niepodobaja wyniki podejzane sa lepiej juz robic na 3dmark 2000 a najlepiej testowac w grach takich co sa wymagajace znacznie np.commanche 4- takie me zdanie :) )!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o to chodzi, wchodze do tego programu, pod nazwa karty, pisze nazwa proca np.NV15 i na koncu jest kwadracik.Klikam na niego i z menu ktore sie pojawilo wybieram ta ikonke z karta graf. Tam widze taktowanie karty , a na dole klikam na more, no i tam na dole przy fake ddr biore na force on.Ale na gorze przy clock generation jak nastawie na normal to mi wywala 3dmarka. Nie iwem co tam sie da jeszcze zmienic, Sb i FW byly na default i nie dalo sie zmienic, i nie mam tam takich rzeczy o ktorych wypisujesz: Jaka 1 ikonke???, gdzie ty masz nvstrap driver i install ??????(moze moj gf nie ma tych opcji)

 

" kliknij tam gdzie twoja nazwa karty tuz pod nazwa monitora (taka mala ikonka kwadracik przy koncu nazwy:P)

potem kliknij 1 ikonke na pasku ktory sie pojawil pozniej kliknij zakladke NVStrap driver i install

 

dwie pierwsze opcje daj na force on a dolna zostaw bez zmian

teraz restart "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zna angielski, to po naciśnięciu prawego przycisku myszy na dowolnej opcji/menu wyświetla się łopatologiczny help, z wyjaśnieniem co toto robi, jak i co się może spierdzielić (np. zwiechy przy manipulowaniu w opcji [more] w okienku niskopoziomowego kręcenia karty (ktoś wyżej pisał o tym).

Program jest znakomity, i jak się wie co się robi i wie co się che uzyskać to nie ma lepszego. NvMax może jest łatwiejszy w obsłudze ale jest o taki maleńki przy RT.

 

A teraz mała informacja dla dociekliwych. Wraz z wersją RC11.1 i Sterami 30.30 doszła możliwość takiego zmodyfikowania sterów, aby dostać dopalenie do 10% !!! przy filtrowaniu anizotropowym w OpenGL-u. Robi się to wgrywając odpowiedni patch (poprzez przycisk w zakładce Power User).

 

Jak kto nie wie gdzie szukać to niech lepiej się za to nie bierze.

Ludziska! Komputer nie jest dla jeło..ów! Nie narzekajcie że program jest do bani tylko dlatego, że nie potraficie z niego skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zna angielski, to po naciśnięciu prawego przycisku myszy na dowolnej opcji/menu wyświetla się łopatologiczny help, z wyjaśnieniem co toto robi, jak i co się może spierdzielić (np. zwiechy przy manipulowaniu w opcji [more] w okienku niskopoziomowego kręcenia karty (ktoś wyżej pisał o tym).

Program jest znakomity, i jak się wie co się robi i wie co się che uzyskać to nie ma lepszego. NvMax może jest łatwiejszy w obsłudze ale jest o taki maleńki przy RT.

 

A teraz mała informacja dla dociekliwych. Wraz z wersją RC11.1 i Sterami 30.30 doszła możliwość takiego zmodyfikowania sterów, aby dostać dopalenie do 10% !!! przy filtrowaniu anizotropowym w OpenGL-u. Robi się to wgrywając odpowiedni patch (poprzez przycisk w zakładce Power User).

 

Jak kto nie wie gdzie szukać to niech lepiej się za to nie bierze.

Ludziska! Komputer nie jest dla jeło..ów! Nie narzekajcie że program jest do bani tylko dlatego, że nie potraficie z niego skorzystać.

Hmm

Zgadzam sie :lol:

Testowales juz tego AnisoBoostera? :)

Czy wzrost wydajnosci jest bez spadku jakosci? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm  

Zgadzam sie  

Testowales juz tego AnisoBoostera?  

Czy wzrost wydajnosci jest bez spadku jakosci?

Włączyłem go, ale nie chciało mi się sprawdzać oststnio. A co do jakości to ponoć jest bez straty jakości :) Tak pisze gościu (Unwinder) który zrobił RT i chyba wypada mu wierzyć. Myślę że niedługo NVidia sama "dopali" swoje stery (w końcu po coś robią te detonatory 5-ki). Czytałem też, że z DX też da się coś podobnego zrobić, ale spada trochę jakość czy coś - w każdym razie jest to trudniejsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Potrzebuje jakis benchmark OPENGL :D  

Q3 odpada :) Nie lubie go i jest juz za stary, jaki polecacie?

Chce sprawdzic tego AnisoBoostera :)

OpenGLa testują w Vulpine GLMark (trochę ciężki pliczek). Mam go, ale w domu, ale i tak znajdziesz gdzieś na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Zrobilem troche testow tym Vulpine GLMark

 

Anizo wyłączone

http://members.chello.plm.wilkoszVulpineNormal.JPG

 

Anizo8x

http://members.chello.plm.wilkoszVulpineAnizo8x.JPG

 

Wlaczenie tego AnizoBoostera nic nie daje. Prawdopodobnie dziala TYLKO na Detonatorach 29.80 ( myslalem ze 29.80 wzwyż ) Obecnie mam 30.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty pokaż Aniso dajmy na to 4x przed modyfikacją sterów i po modyfikacji. Inaczej porównanie nie ma sensu!!! To że wyniki spadną jak włączysz 8x w stosunku do trzyliniowego to ja wiem bez włączania komputera! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty pokaż Aniso dajmy na to 4x przed modyfikacją sterów i po modyfikacji. Inaczej porównanie nie ma sensu!!! To że wyniki spadną jak włączysz 8x w stosunku do trzyliniowego to ja wiem bez włączania komputera! :)

Tysz to wiem :lol:

Modyfikacja sterow nic nie dala!! Taka sama srednia i nawet jedna klatke min mniej. Ten Booster dziala tylko na 29.80 :( Nie kce mi sie wracac do tych sterow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z Riva mam wzrost ok 10-15% zdecydowanie poprawilo mi komfort zabawy w GTA III, wrocilem do sterownikow 23.11...podobno sa najlepsze do GF2MX 400 ...i jak narazie potwierdzam, jest lepiej...ba jak dotad najlepiej.

Dzieki ci Panie za spokojne z Riva granie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...