Skocz do zawartości
jojoro

Strony o wyciszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję stron o wyciszaniu komputera w języku polskim lub angielskim. Szczególnie zależy mi na jak największej liczbie artykułów o wyciszaniu dysków (ze zdjęciami :)).

Wiem, wiem... google się kłania... ale stron o tej tematyce jest sporo - w tym 90% to sklepy (nie interesuje mnie zakup pudełka na dysk za 419PLN/100USD) :D. Może macie jakieś wasze ulubione strony o tej tematyce?

 

Chyba, że mi pomożecie na forum. Mam BV 80GB i jest ona w tej chwili jedynym słyszalnym elementem komputera (po odłączeniu dysku nie jestem w stanie stwierdzić czy komputer pracuje). Najbardziej doskwiera mi swist talerzy (drgania są w znacznym stopniu wytłumione przez heatpipe-cooler Zalmana).

Myślałem o matach wygłuszających, ale nie jestem przekonany do tego pomysłu - w tej chwili mam karimatę i ona w pewnym zakresie pomaga. A zakup porządnej maty na bigTower za 366PLN... to już chyba wołałbym dozbierać te 50zł i kupić to pudełko na dysk z 419zł... Boże te ceny to przegięcie!

W sumie to wygłuszam już teraz sprzęt praktycznie dla zabawy, bo z odległości 3 metrów go nie słyszę (w takiej odległości stoi łóżko ;)) dlatego najbardziej ciekawią mnie tanie, oryginalne, pomysłowe rozwiązania przedstawione przez różnorakich zapaleńców na WWW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRX --> Pamiętam o silentpcreview :) Trochę sobie poczytałem i chcę jeszcze :) O http://www.quietpc.com też pamiętam :D

Jakieś inne propozycje?

 

Jeśli chodzi o wymianę dysku na inny to... chyba nic cichszego z obecnie produkowanych dysków niż BV nie dostanę. A właśnie Barracudę posiadam. Jest to cichy dysk, ale całkowicie słyszalny - szczególnie w nocy w zupełnej ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...