Skocz do zawartości
dzidzi

Którą płytę: ASROCK K7S8X, ECS L7VTA czy ECS K7VTA3

Rekomendowane odpowiedzi

O ludzie... wszystko tylko nie ECS- same problemy z tym sa!!!

 

Jest fajna recka na tomshard... gdzie o chpisecie SISa pisza w samych superlatywach... a SIS jest na Asrocku - podobno bardzo wydajna plytka - tylko ludzie jej nie kupuja, bo jest za tania (sic!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock sis 748

Dołączona grafika

ecs sis 748

Dołączona grafika

 

weź nie pisz że z ECS są same problemy bo g... się znasz. mam L7S7A2 i spokojnie śmiga na FSB powyżej 200, u mnie przeszkodą sąpamięci 333 które powyżej 400 niewyrabiają.

płytka spoko i bezproblemowa u mnie.

ECS = ASRock, wydajnościowo i technmologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy AMD Rulezz ale nie sądzisz że skoro większość osób poleca ASRock'a i odradza ECS' to coś musi w tym być, i nie chodzi tu tylko o że ludzie najerzdzają na ECS'a ze względu na kijowego K7S5A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem ecs ale asrock jakos bardziej mnie przekonuje

z asrockiem jest duzo mniej problemow..

moze cie jeszcze przekona ze nawet niektore sklepy przeslaty sprowadzac plyty ecs ze wzgledu na klopotliwy servis i czesta awaryjnosc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Amd Rulezz <-> dałeś zdięcia tych płyt od ecs'a i asrock'a aby ukazać ich podobieństwo ale jak byś chciał wiedzieć o niczym to nie siwadczy bo wystarczy spojrzeć na te 2 płyty:

ASRock P4VT8

Dołączona grafika

Asus P4V800-X

Dołączona grafika

 

Płyty są zaskakująco do siebie podobne ale nie sądzę aby mimo to ASRock równał się z Asus'em. A więc sprawa może miec się tak samo z ASRok'iem & ECS'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieklo : oka, a co powiesz na identyczne opcje w biosach ECS'ów i asrocków ?? to chyba nie przypadek. miał któryśz was L7S7A2 ?? pewnie nie. ja mam i problemów nie uświadczyłem. biega jak należy i jeszcze podkręciłem pamięci, brak zwisów przez płytę. z abit'em kt7a miałem problem bo kiedy karta TV była w najniższym slocie to tuner zawieszał kompa, w ogóle najniższe sloty zawieszały kompa kiedy były obsadzone, na ECS'ie nie ma tego problemu.

WSZYSCY opieracie swoje opinie o K7S5A (mówię o AMD, jak jest z ECS'em pod intela nie wiem). lepiej siętraktuje nową firmę, na którą nikt nie najeżdżał niż taką, która już miała jakiś zły produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieklo : oka, a co powiesz na identyczne opcje w biosach ECS'ów i asrocków ?? to chyba nie przypadek. miał któryśz was L7S7A2 ?? pewnie nie. ja mam i problemów nie uświadczyłem. biega jak należy i jeszcze podkręciłem pamięci, brak zwisów przez płytę. z abit'em kt7a miałem problem bo kiedy karta TV była w najniższym slocie to tuner zawieszał kompa, w ogóle najniższe sloty zawieszały kompa kiedy były obsadzone, na ECS'ie nie ma tego problemu.

WSZYSCY opieracie swoje opinie o K7S5A (mówię o AMD, jak jest z ECS'em pod intela nie wiem). lepiej siętraktuje nową firmę, na którą nikt nie najeżdżał niż taką, która już miała jakiś zły produkt.

Nie wiem czy mozna K7S5A nazwać złym produktem po prostu teraz to już prawie zabytek ale w soim okresie była duże lepsza niż jaka kolwiek inna płyta na KT266. W porównianiu np. do ECS na KT133A to jakoś wykonania K7S5A jest o niebo lepsza chociaż by same banki pamięci są o wiele dokladniej wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ludzie maja uprzedzenie do ECS bo kiedys byl zdecydowanie najtanszy - teraz ma konkurenta Asrock-a ale ludzie sa przekonani ze ECS kiedys robil sprzet tanszy ale o mniejszych mozliwosciach Oc i teraz wydaje im sie ze asrock to asus i jest o niebo lepszy

 

zeby nie bylo ze bronie ecs bo go sam - mam zamiar zmienic na Abit kv7 po sesji i pozadnie pokrecic procka bo jest w nim potencjal na cos wiecej niz 1,7Ghz a nie chce mi sie rozbierac za kazdym razem Wc jak mam zamiar zmienic napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130-350 :) mała róznica ceny

Nie dla psa kiełbasa!

 

Nie kupuj nic na sisie ! A broń cię Panie Boże ECS lub Asrock. Będziesz tego srogo żałował - ja popełniłem ten błąd jak mi się spaliła ostatnia płyta (ECS K7S6A).

 

Kupiłem sobie L7S7A2 - wgrałem bios od cheepo, założyłem zalmana na NB, SB też jest chłodzony, podniosłem napięcie i .... płyta to porażka (patrz na mój podpis) - wiem że z Asrockiem są podobne problemy.

 

Co z tego że jeden koleś ustawił mnożnik 5 lub 8,5 i dał FSB 233 - komp mu załadował windę i jedyną rzeczą którą mógł zrobić - był screen z WCPUID ;)

 

A przecież komputer ma służyć do pracy! nawet jak go podkręcasz.

 

Właśnie jadę kolejną godzinę w Prime - VCORE ustawione na 1,75, FSB na 200, CPU/AGP zablokowane, mnożnik 11 - na duronie 1600 wysciskam 2100 Mhz.

 

Ale wczoraj komputer wogóle nie chciał działać - włączyłem go na default - napięcie std, 133x12.5 - przechodzi post i tyle.

 

Dzisiaj zaczął działac - ale co godzinę blue screen. Wyłączyłem grata i jak powiedziałem że zaraz tą płytę rozp****olę młotkiem to.... ruszyła - i właśnie idzie prime.

 

Chcesz... to ci ją sprzedam.. za 100 zł (jeszcze ma 11 miesięcy gwarancji) - taniej nie kupisz płyty co obsługuje FSB do 233, ma blokadę PCI/AGP, Sound 5.1, LAN, USB 2.0 i AGP x8

 

Kumpel ma Asrocka (tego nowego - rev 3.0) - i problemy podobne ;) Co z tego że komp przejdzie 3dmarka w czterokrotnym loopie, a potem 2h NFSU + 3h prime - jak następnym razem w wordzie ci się wywali po 2h pracy. Przecież tak się nie da !

 

Ja poszedłem po rozum do głowy i po sesji zmieniam ten złom na NF7 (i tu mam pytanie - czy ten NF7 za 355zl ma duala ?) - z tych na Nforce to jest chyba najlepsza płyta - ma dodatkowe złącze do zasilania procesora i ogólnie jest troszkę bardziej stabilna niż Epox RDA+

------------------------------

 

Jeszcze raz odradzam tani chłam - jak możesz to kup dobrą płytę - to jest kręgosłup komputera !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ASROCKA, mój brat ją ma ( K7S8X rev.3 ) i jest z niej bardzo zadowolony.

Oczywiście nie mogłem nie przetestować tej płyty pod względem o/c :twisted: . Płyta BARDZO stabilna, ani razu nie miałem z nią problemów. Puszczałem na niej D1300, mojego D1600 i BARTONA 2500+

Wszystkie bardzo ładnie się kręciły (oczywiście nie do przesady, to nie to co NF2 ) i nie sprawiały problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak widać masz ph powyżej 5,5. Płyta sie sama z siebie nie pali zazwyczaj po drugie że ci sie proc nie kręci to nie koniecznie wina MOBO po trzecie brak ci szacunku do Kobiet.

1. czarodzieju kochany - ph mam jakie mam i nic ci do tego

2. coz... kondensatorki wywalilo... co sie zdarza na plytach - moze nie samo z siebie ale z powodu jakosci uzytych materialow (kiedys byla taka partia abiotow) - ktore jak wszystko w ECS sa do kitu

3. Proc sie kreci i to znakomicie - na RDA3+ dzialal jako 2900+ (11x210 ) bez zająknięcia zwisu itd itp - prime stabilny, superPi stabilne - reszta komponentów taka sama jak teraz - łącznie z zasilaczem, zmieniłem płyte (musiałem oddać) - pojawiły się szopki

4. Szacunek do kobiet mam - i to b. duży (do tych co zasługują na szacunek i same siebie szanują)

5. Jak jeszcze masz jakieś cudowne przemyślenia LOLu to zapodaj, chętnie poczytam - może się uśmieję bardziej niż teraz

 

Jeszcze raz odradzam wszystkim g*wno wartego ECSa i tyleż samo wartego Asrocka - coż ... płyty są warte swojej ceny i nic więcej (a może nawet nie są - bo nerwów nikt wam nie odda).

 

To już mój drugi osobisty ECS - znajomi też mają ECSy i też mają szopki ;)

 

Asrocka ma 2 kumpli - to samo.

 

Jeszcze nie słyszałem żeby np Abit NF7 działał "koślawie"

 

cóż.... są przecież użytkownicy którym ECS działa tak stabilnie jak Abit, Asus lub Epox :lol: :lol: :lol: (oczywiście przy FSB 200-233, bo przecież bez zająknięcia te płyty tyle wyciągają)

 

różnica w cenie 200 zł - to może być tylko 200 zł za święty spokój, albo aż 200 zł ... jest ryzyko jest zabawa

 

chcesz problemy - kup sobie ECS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zl roznicy w cenie przy cenie plyty 130zl to prawie nic

 

niech wreszcie dotrze do ciebie ze nikt nie spodziewa sie ze ecs czy srock dorowna w oc epox-owi czy abitowi

 

co do stabilnosci to raczej nie ma juz niestabilnych plyt

a nie kazdy wymaga od plyty super oc - niektorym wystarczy ze z axp2000 zrobia 2600 - 3000

 

nie kazdego stac na ocz czy corsairy i zasilki za 500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja osobiście posiadam MSI-K7N2-Delta-ILSR oraz ECS-K7S6A. I powiem jedno. Róznice w wydajności widać gołym okiem ale na ECS-a złego słowa nie powiem. Jade już kolo 3 tygodni na nim i jeszcze ani razu nie widziałem blue screena czy zwisu Windowsa, a kompik chodzi prawie 24 h/d. Jednak są drobne problemy z nagrywareczką na tym ECS-ie ale czego mozna sie spodziewać po plycie za 80 zł. Za tą cenę jest bardzo dobra. Zanim zaczniecie jechać na ECS-a zastanówcie sie czy nie macie jakiegoś kofliktu sprzętowego(np gówiany ram czy karta graficzna z chin np gf4 mx 440 64bit. Na ECS-ie siedzi radeon od Sapphire, Hynixy (wczesniej kingstony), podpięty WD 80gb JBi CRW Yamaha 2100E, CD Nec - I jakoś do tej pory poważniejszego problemu nie widziałem!! - prócz CDRW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szacunku do kobiet to świadczy o nim twój podpis. Co do reszty to musze ci na słowo uwierzyć. Chociaż jakoś się mi nie chce.

Sednem sprawy nie jest z regóły sama płyta a np. zasilacz czy ram dlatego coś tam nie działa. Mam dwa ECs i oba działają stabilnie jak dla mnie to dobre płyty zwłaszcza za te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zl roznicy w cenie przy cenie plyty 130zl to prawie nic

 

niech wreszcie dotrze do ciebie ze nikt nie spodziewa sie ze ecs czy srock dorowna w oc epox-owi czy abitowi

 

co do stabilnosci to raczej nie ma juz niestabilnych plyt

a nie kazdy wymaga od plyty super oc - niektorym wystarczy ze z axp2000 zrobia 2600 - 3000

 

nie kazdego stac na ocz czy corsairy i zasilki za 500zl

Wiesz... chodzi o to, ze ktos tutaj napisal ze ECS jest super, ma wszystko co potrzeba do overclockingu i jest fantastycznie stabilny - a gadaja na niego tylko ci, co go nie uzytkuja.

 

Otorz ja uzytkuje ECSa (mam nadzieje ze jeszcze max przez 1 mies) - i ani stabilny, ani wydjny.

 

Duron 1600 - to AXP 2000 i niestety po przerobieniu na 2600+ lub 2700+ (gdzie na innych plytach spoczko robi za 2900+) plyta od czasu do czasu jest stabilna....

 

I wszedzie o tym przeczytasz - ba OCworkbench ktoś napisał, że ECS jest jak kobieta i ja to w 100% potwierdzam (patrz mój podpis). Mi spokojnie wystarczy procek 2600+ ale niech działa stabilnie ! A tutaj raz działa stabilnie przy 2600+ - a raz nie chce działać przy 2000+ i to są już jaja wielkie

 

Nie oczekuję że w podkrencalności L7S7A2 dorówna Abitowi, czy Epoxowi - ale miałem nadzieję, że chociaż stabilna będzie ... cóż ... nadzieje nieuzasadnioną - dlatego też przesiadam się na NF7. Fakt, że jest różnica w cenie 200 zł - ale tyle kosztuje różnica między złą płytą, a dobrą płytą. Pewnie procka kręcił więcej nie będę jak 2600+ - ale wiem, że na nowej mobo będzie chodził on stabilnie .... i że zapomnę o bluescreenach itp

 

pozdro all

 

Co do szacunku do kobiet to świadczy o nim twój podpis.

To, że napisałem, iż baba podczas miesiączki jest nieobliczalna - uważasz za brak szacunku .... no ;) spoczko. Przecież to fakt, jak dobrze poszukasz - to każdy psycholog ci to powie (choć uzasadnienia będą różne)

 

poza tym jak coś jest bardziej nieobliczalne niż taka kobita - to jest to już wyjątkowe g...

 

i takie są fakty

 

Braku szacunku tu nie widzę - chyba że mnie oświecisz

 

Co do reszty to musze ci na słowo uwierzyć. Chociaż jakoś się mi nie chce.

To niech ci się zechce ;) widzę tutaj brak szacunku do chomików

 

Sednem sprawy nie jest z regóły sama płyta

no właśnie .... dobrze napisane - jakbym miał NF2 lub RDA3 - to podejrzewałbym "z reguły" coś innego - a tutaj ? zmieniłem płytę z Epoxa na ECSa i zaczęły się szopki, więc reguła nie ma zastosowania

 

a np. zasilacz czy ram dlatego coś tam nie działa.

o tym już pisałem - patrz wyżej (ram, procek, zasilka itd itp pozostało to samo - a zmieniłem tylko mobo)

 

Mam dwa ECs i oba działają stabilnie jak dla mnie to dobre płyty zwłaszcza za te pieniądze.

No właśnie (to do tego - zwłaszcza za te pieniądze). 200 zł różnicy w cenie nie rekompensuje strat nerwów i czasu. To nie jest różnica - która usprawiedliwia niestabilne działanie płyty. Albo napiszę inaczej - stabilne czasami - bo czasami prime na procku podkręconym do 2600+ działa rock stable, a czasmi komp sie wiesza na std ustawieniach... więc co jak nie płyta ? może jakiś czarownik rzucił na mnie zły urok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz mi ale posluchalbym kolegow ktorzy odradzaj zakup tych plyt

naprawde nie stac cie na te plyty (chyba ze lubisz problemy) jak bedziesz mial szczescie to bedzie wszystko ok ale jak nie to czesciej bedziesz mial komputer na serwisie niz w domu raczej kup sobie albo asusa a7v8x-x okolo 280pln dobra stabilna

plyta na kt 400 albo jak udaloby ci sie uzbierac jeszcze troche to fic au13 szybka i stabilna plyta na nf2 ultra jakies 340pln z dzwiekiem soundstorm

i calkiem niezlymi parametrami jezeli chodzi o podkrecanie niewiele ustepuje epoxowi 8rda+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno jezeli myslisz o podkrecaniu to lepiej zapomnij o tych plytach chociaz podobno niektorym cos tam sie udaje na nich wykrecic no i te kondensatory wiadomo tani produkt tanie komponenty a ja juz nauczylem sie ze na czesciach komputerowych ni warto oszczedzac (chyba ze potrzebna ci przedczesna siwizna) ja ostatni osobiscie zbieralem rok na nowa plyte pomalutku potroszeczku i kupilem epoxa 8rda+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zlozylem za tanioche dwa kompy... jeden sluzy mi a drugi mlodemu... zadnych problemow, ani u mnie ani u niego.

BO na standardowych ustawieniach działa czasem stabilnie (zazwyczaj tak jest) ale o podkręcaniu ... zapomnij... nie ma co mówić

 

raz działa raz nie ...

 

Jeden kolo pisał o tym że wyciągnął na ECSie FSB 250 MHz - może i tak .... ale jak ze stabilnością ?

 

Popatrzcie na Vipa - koloeś na NF7 ma 12,5x200 - i faktycznie stabilnie. Myślicie ze to tylko zasługa procesora ? nie sądzę

 

Jak ktoś myśli o tanim komputerze - to kupi ECSa i będzie klął (jak ja) - jak ktoś myśli o stabilnym komputerze kubi sobie coś dobrego za około 350 zł

 

A co do porównywania ECSa z Asrcokiem - to dokładnie ta sama półka - Asrock w fabryce koło asusa nawet nie leżał. Jakośc komponentów taka jak w ECSie.

 

Jak kupujesz proca D1400 i Asrocka lub ECS - to masz szansę że ci będzie działał - ale jak chcesz go podkręcac (nawet o 20 Mhz na FSB) to .... popatrz moje poprzednie posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130-350 :) mała róznica ceny

Za jakość się płaci :lol:
Za marek też.

 

Widział ktoś w polsce ECS na SIS 748 ??????

Tak - w proline mają (przynajmniej miesiąc temu mieli) - zastanawiałem się nad l7s7a2 lub 748 - wybrałem pierwszą, bo ponoć miała mieć super stabilne biosy, miała być bardziej stabilna i wydajna ....

 

słowem okazało się że to wielka lipa za 139 zł

 

cóż - kasiorke już mam teraz czekam na koniec sesji....

 

może jednak jakiś zapaleniec chwalący ECS chce kupić moją ? co ? kozaki - za 120 zł z zalmanem na NB i nowym biosem super O/C do 233 FSB (na 205 nie wstaje co prawda - ale możliwość jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zlozylem za tanioche dwa kompy... jeden sluzy mi a drugi mlodemu... zadnych problemow, ani u mnie ani u niego.

BO na standardowych ustawieniach działa czasem stabilnie (zazwyczaj tak jest) ale o podkręcaniu ... zapomnij... nie ma co mówić

wiesz co zajmij sie sadzeniem kartofli... pewnie w zyciu nie widziales tych mobo, a gledzisz caly dzien... na tym asrocku bez najmniejszych problemow tylko zmieniajac magistrale na 166 dziala moj thorton jako 2600+

chyba nie jest zle jak na 140 zloty... jak myslisz?

 

poza tym jak ktos kupuje plyte za taka kaske to nie po to zeby ja podkrecac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...