Skocz do zawartości
Savage

Kilka słów na temat testu cooler'ów na www.pclab.pl....

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie oglądałem ostatnie dwa testy coolerów na pclab.pl i wynika z niego, że cooler Zalman CNPS 7000A AlCu ma wydajność tylko o 1 stopień lepszy (pod obciążeniem) od testowanego wcześniej coolera Spire Whisperock IV. Jeśli weźmiemy pod uwagę jego głośność to aby był cichutki to musimy go spowolnić a wtedy wypada gorzej od testowanego GlaciaTech'a Silent Breeze II. Podobna sytuacja ma się jeśli chodzi o cooler GlaciaTech 2510. Jeśli go porównamy do Therlmatake'a SilentBoost to jest tylko o 2 stopnie gorszy w stresie a kosztuje prawie połowę mniej. Ten Zalman kosztuje najtaniej 99zł w wersji OEM, Whisperock 47zł , Silent Breeze II 89zł i 2510 - 80zł. Nasuwa się myśl, że cooler Silent Breeze II powinien się znaleźć w teście wentylatorów wysokiej klasy.. podobnie jak wersja 2510 produktu Glaciatech'a. Mam w związku z tym pytanie do czytelników forum, czy naprawdę te Glaciatech'y i Whisperock wypadają tak dobrze a Zalman CNPS 7000A AlCu nie najlepiej ?? Zastanawiałem się nas zakupem tego Zalmana ale teraz już sam nie wiem... Jeszcze jedno pytanie co byście polecili do Palomino 2000XP+ coś w miarę taniego .. czy ten Whisperrock IV będzie dobrym wyborem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest niemozliwe! zeby zalman ALCU mial taka sama wydajnosc jak WhisperRock IV, wydaje mi sie ze jesli juz, to Zalman pokaze pazurki przy 2300-2400mhz!

dokladnie :P

 

porownywalem oba i co wyszlo - Zalman AlCu na minimalnych obrotach jest lepszy o jakies 2*C od WhisperRocka IV na normalnych obrotach procek ~75W - pewnie przy cieplejszym roznice bylyby wieksze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale i tak najwieksza jest roznica w cenie . ja kupilem tego rocka IV za 45 zl , a ile musialbym dac za zalmana , heh , na pewno wydajnosc by tego nie rekompensowala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek a testowałeś może tego Glaciatecha Silent Breeze II ?? Bo z tego testu na pclab.pl wynika, że jest całkiem niezły i cichutki a cena w porównaniu z Box'owym Zalmanem 7000A AlCu nawet atrakcyjna. Ale z tego co napisałeś benek to wynika, że ten test na pclab.pl delikatnie biorąc jest nie za dobry... i co to za pomysł aby testować coolery przy otwartej obudowie.... napisali, że to wystarczy aby uszeregować coolery pod względem wydajności.. jednak jak widać tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek a testowałeś może tego Glaciatecha Silent Breeze II ?? ...

GlacialTecha zadnego nie widzialem w akcji

 

a co do tego testu to juz pisalem ze np troche za wysoka im wyszla roznica w *C miedzy zalmanami Cu i AlCu - ale testy maja to do siebie ze czasem (np krzywo zalozony cooler itp) wychodza rozne dziwne rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spire FalconRock2 / WhisperRpckIV są niezłymi, w miarę cichymi (rzecz względna) coolerami ale !!

Procek barton 2500+ (11 x 166 x 1,65v)

przy zamkniętej budzie max co w miarę bezpiecznie (termicznie) można zrobić to ~ 11 x 210 x 1,7 v - wyżej odpada

przy otwartej budzie ~ 11.5 x 214 x 1,8 v - tak miałem i to raczej też granica.

Oczywiście zawsze można zmienić wentyl - jakby zarzucić coś 92x92 (zdaje się, że taki ma Zalman 7000) to byłby lepszy rezultat. Ale nigdzie nie ma przelotki 80x80 na 92x92. Próbowałem zrobić ale lepiej nie mówić o efektach...... .

 

Co do wyboru między Spire / Gglacial no i jeszcze Arctic 2(M)L to raczej Glacial odrzuciłbym jako pierwszy - cena i wentyl 70x70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...