Skocz do zawartości
Bahor

Wyciszanie kompa... czy tak mozna? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zlozylem sobie ostatnio nowego kompa i chce go teraz wyciszyc.

W zwiazku z tym ma mpytanie:

 

1) gdzie moge dostac TANIE maty wygluszajace?

2) razem z plyta glowna mialem taka gabke antystatyczna (na ktorej lezala plyta) - czy moge ja wlozyc miedzy plyte a ta blache w obudowie do ktorej sie przykreca MoBo - ta gabka jest gruba i w miare gesta;

chodzi mi o to czy nie dojdzie do jakichs wyladowan :) gabka niby jest antystatyczna, ale czy na pewno niczym to nie grozi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Allegro, bazarek :D, giełda komputerowa.

2.) Nie polecam ci dawać tej maty ponieważ dziwnie się zachowuje w wyższych temp. Sam prububowałem tak zrobić w starym kompie, ale zaczeła śmierdzieć z temperatur, więc szybko wyciągnołem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zlozylem sobie ostatnio nowego kompa i chce go teraz wyciszyc.

W zwiazku z tym ma mpytanie:

 

1) gdzie moge dostac TANIE maty wygluszajace?

2) razem z plyta glowna mialem taka gabke antystatyczna (na ktorej lezala plyta) - czy moge ja wlozyc miedzy plyte a ta blache w obudowie do ktorej sie przykreca MoBo - ta gabka jest gruba i w miare gesta;

chodzi mi o to czy nie dojdzie do jakichs wyladowan :) gabka niby jest antystatyczna, ale czy na pewno niczym to nie grozi??

Tamtedy rowniez jest cieplo odprowadzane, chyba, ze chcesz "herbate zagotowac" :D

 

Jak kcesz go wyciszyc, to zarzuc mu dobra wentylacje na zmniejszonych obrotach wentylatorow.

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korek sie do tego nie nadaje.

Trzeba mieć obudowę nie przenosząca drgań i zapewniająca w miarę laminarny przepływ powietrza (co nie jest mozliwe) i jak najwolniejszy (co jest mozliwe). Drgania mozna stłumic matami bitumicznymi (do samochodów - na allegro widziałem jakis sklep - za 10 sztuk mat 50*25cm chcieli 65zł.) twardymi i miekkimi. Nie potrzeba ich duzo i mozna wycinac otwory dla lepszej wentylacji. Dodatkowo większe modyfikacje polegające na wstawianiu jakichś konstrukcji usztywniających obudowę. Zastosowanie wszedie gdzie się da podkładek antywibracyjnych. Wycięcie kratek na wetnylatorach... Zminimalizowanie ilości wentylatorów i umieszczenie ich najbliżej żródeł ciepła oraz spowolnienie obrotów.

 

W sumie chyba łatwiej byłoby zbudować nowa obudowę niz przerabiać tak już gotową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...