Skocz do zawartości
R@D

Moja pierwsza modyfikacja ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu mi się nudziło i zrobiłem coś takiego.

Dodam że wcześniej nie miałem żadnego pojęcia o wynalazku Sunbeam i myślałem że ja jako pierwszy wpadłem na taki pomysł. Dopiero kolega mnie sprowadził na ziemię :D

Ale ja przynajmniej zrobiłem to sam a nie kupiłem i wsadziłem w obudowę :)

Teraz w planach mam zrobienie mini dystrybutora z piwem w kompie ale boję się o zasilacz czy jak podłączę jeszcze pompkę to czy wytrzyma.

A całość wygląda tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zapalniczka i służy do przypalania papierosów :)

Wiem że nie jest zbyt estetycznie wykonane ale to prowizorka jak będę robił wspomniany wyżej saturatorek to zrobię dużo ładniej.

Oczywiście można do tego również podłączyć odkurzacz samochodowy, lodówkę turystyczną, ładowarkę samochodową, lampkę itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie czepiajcie się, robiłem to w 40 minut :)

Po poprawce będzie wyglądało dużo lepiej i dam zapalniczkę podświetlaną :)

Dostałem od tego kumple tego linka

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=357

 

Ja planuję zacząć to robić i sprzedawać na allegro oczywiście dużo taniej niż sunbeam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, nie spalił ci się jeszcze zasilacz? Bo zapalniczka samochodowa dział na takie zasadzie że zwierasz pluz z minusem i między tymi dwoma kabelkami jest cienki drucik o on się ngrzewa i takto działa zapalnicza samochodowa, robi to się tak że robi się zwarcie, a więc odrazu palił by się zasilacz, chyba że byś zarzucił duży bezpiecznik na plusie od zapalniczki, ale wtedy to niewiem czy to by działało dobrze :? (raczeja nie!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest zaniedbana bo nie mam czasu żeby siedzieć i ją pieścić. Ogólnie do tej pory to mnie grzało jak wygląda mój komp, miał po prostu działać ale teraz mi się to spodobał :)

Możliwe że zapalniczkę przeniosę do fdd jak będę instalował nowy gadget.

Zasilacz jeszcze działa i nie jednego szluga już przypalił a nie jest to żadna dobra zasiłka tylko jakiś standard codegen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka zapalnicz działa na zasadzie że robi zwarcie , zwiera plus z minusem i wtedy sie ten drucik pomiędzy nimi nagrzewa. A dotknijcie sobie w kompie plus z minusem i potrzymajcie prze jakieś 10 sec. i zobaczymy co zostanie z zasilacza? Dlatego sie dziwie jak ci to działa? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorry jak dziala zarowka? Wentylator? dioda? COKOLWIEK :>

 

Tez robisz zwarcie, jak niby ma prad plynac, tyle ze jesli zewrzesz od tak +5V z masa, to przez takie polaczenie przeplynie ogromny prad (bo opor kabli jest bardzo maly, a I = U / R ). Wentylator dziala, bo jego rezystancja jest spora, tak samo zapalniczka, ktora sklada sie z niczego innego, jak z drutu oporowego (jak zarowka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) A dotknijcie sobie w kompie plus z minusem i potrzymajcie prze jakieś 10 sec. i zobaczymy co zostanie z zasilacza? Dlatego sie dziwie jak ci to działa? 8O

 

Jak sie ma gowniany zasilacz to nie wiem, ale moj jak zrobie zwarcie to nie zdarze wzias wdechu a juz zabezpieczenie zwarciowe zadziala i wylacza doplyw napiecia :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest zapalniczka to dlaczego nie popiolka?

mozna na allegro kupic zepsuty cdrom taki ktory nie czyta np plyt ale dziala silniczek. przerobic go i popiolka gotowa na nacisniecie przycisku :)

... miejsce na popiolke juz ma: pod flopikiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...