Skocz do zawartości
plast

o/c barton 2500

Rekomendowane odpowiedzi

mam. pyt.

 

chce podkrecic bartka 2500 na 11*200 i tu [ups!] nie wchodzi do win. ustawilem vcore 1.8 wchodzi ale zaraz sie wiesza ???czy jest to wina zasilacza obecnie posiadam modecom 300W(czekam na zamówinoego chiefteca 420W)tylko nie mowcie ze trafilem na [ups!] procka:)))

 

acha temp. na procku w stresie na 2500 ok.38 stopni

 

posiadam :bartek 2500+abit nf7-s+zalman7000cu+2*512 hyprx 3200+baracuda sata+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujący problem: Mam plytę ASUS N78X Deluxe .

procesor BARTON 2500+ z serii AQXEA ale nie znam numerów dokładnie (nie pamietam juz) wiem ze proc z 2004 roku. Do tego mam 1x512 DDR Geil PC3200 cl 2.5 ; chłodzenie mam SubZero Thermaltake wiec temp mam do 38 C. Zasilacz mam Q-Tec niby 550W i kur... nie wiem dlaczego nie moge odpalic normalnie kompa na 2500@3200!!!!

 

cudowałem już z napięciami (zwiękaszałem wszystkie) nic to nie daje.

timingi wogóle płyta automatycznie wykrywa jakoś dziwenie bo 8-4-4-2

a pamięć jest 6-3-3-2,5 (przy magistrali 166Mhz chodzi na 6-3-3-2 i nizej) ale nie moge za cholere odpalić kompa na 200Mhz!!! zresztą timingi zwiększałem do np. 8-4-4-3 i tez nic. chciałem mieć 11x200 a tu lipa straszna.

 

powiem szczerze ze nie jestem specem od komputerów ale miałem nadzieje ze wszystko bedzie ok.

 

Jeżeli możecie to bardzo proszę o pomoc w tym temacie bo chciałbym zeby ram i procesor chodzily synchronicznie na FSB 200Mhz!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie chce smigac na fsb 200. żeby tak sie odpalił to musze mu dac napiecie 1,775 a standardowe jest 1,6 ale i tak troche komp pochodzi ( 5-15 minut) w windowsie i sie restartuje. zasiłke ma 200Wat firmy Channel Well Technology ( nie wiem czy dobrze to napisałem :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja mam ten sam problem.

mam bartona 2500+ zasilacz jakis max power 300w pamieci 2x512 ram TwinMos 400mhz i tez nie moge stabilnie odpalic na fsb 200 mhz x11 mnoznik tzn windows sie odpala ale testow juz nie chce przejsc. stabilnie mam na 190 x 11

Prawdopodobnie to wina zasilki ale nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plast mozliwe że to zasilacz ale u mnie na zasilaczu modaCom 300 W [standartowy z mode coma Fine II] mój 2500 idze bez problemów do 3200 , a grafe tez mam prądożerna [Radek AIW 9800SE@PRO] - u mnie ten zasilacz na razie spokojnie wytrzymuje... :) - ale tez myśle nad czyms lepszym... jak dostaniesz tego Chiefteca 420 W to napisz czy duża różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIJANY na tym forum Grafa w podpisie jest nagradzana nagrodami negatywnymi :wink:

 

hmm w kwesti tego zasilacza Q-TEC to mam identycznego i kiedys gdzies czytalem o nim recenzje i on nie jest jakis "tragiczny" wiec to nie to na pewno, ja swojego nie testowalem jakos bardzo wyrafinowanie ale z tego co sam mam to jestem zadowolony :]

( patrzec podpis :wink: )

 

Jakies dwa tygodnie temu sprzedalem takiego kompa jak mowisz tzn Bartek2500+ asusa a7n8x z pamieciami infineona ddr400 i tez nie moglem odpalic go @ 3200+ :|

ale mialem za malo czasu zeby dojsc dlaczego :|

ja proponowalbym jakis sprawdzony biosik wgrac a pozniej kombinerkowac dalej. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zakupilem chiefteca 360... i odpalil sie stabilnie na 3200+ (200x11) jednak kosztem pamieci (2x512 TwinMos 400), ktore ustawilem na 333 mhz :( gdyz na 400 nie chcial byc stabilny

temperatura w prime dochodzi do 63 stopni... chyba czas na chlodzenie lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ga-7n400pro, rzeczonego bartka 2500+ i pamiatki kingstona 512/400... i szczerze mowiac zadnych problemow z puszczaniem go na 3200+... wczesniej na zasilce codegena 300w chodzil (niestety biedactwo padlo... za duzo rzeczy w kompie...).... teraz mam juz wspomnianego wczesniej q-teca pseudo 550w i tez smiga pieknie... nie mowiac juz o tym ze napiecia sa jak ze stali i minimalne odchylki (na codegenie to byla jazda jak proca ustawilem na 1,8v to mialem kolo 1,74 ale to taka mala roznica :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujący problem: Mam plytę ASUS N78X Deluxe .

procesor BARTON 2500+ z serii AQXEA ale nie znam numerów dokładnie (nie pamietam juz) wiem ze proc z 2004 roku. Do tego mam 1x512 DDR Geil PC3200 cl 2.5 ; chłodzenie mam SubZero Thermaltake wiec temp mam do 38 C. Zasilacz mam Q-Tec niby 550W i kur... nie wiem dlaczego nie moge odpalic normalnie kompa na 2500@3200!!!!

 

cudowałem już z napięciami (zwiękaszałem wszystkie) nic to nie daje. 

timingi wogóle płyta automatycznie wykrywa jakoś dziwenie bo 8-4-4-2

a pamięć jest 6-3-3-2,5 (przy magistrali 166Mhz chodzi na 6-3-3-2 i nizej) ale nie moge za cholere odpalić kompa na 200Mhz!!! zresztą timingi zwiększałem do np. 8-4-4-3 i tez nic. chciałem mieć 11x200 a tu lipa straszna. 

 

powiem szczerze ze nie jestem specem od komputerów ale miałem nadzieje ze wszystko bedzie ok.

 

Jeżeli możecie to bardzo proszę o pomoc w tym temacie bo chciałbym zeby ram i procesor chodzily synchronicznie na FSB 200Mhz!!!!

mam dokladnie to samo!Ten sam sprzet

komp sie wlacza.Bios pokazuje 3200+, ale windows wejdzie i zaraz bluescreen:(. Moze winde zainstalowac na podkreconym? Niewiem...

Napiecia tez podnosilem i nic. Temp nie jest duza ok 51po podkreceniu!

Zasilacz 400W Codegena

 

Moze ktos wie co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastepujący problem: Mam plytę ASUS N78X Deluxe .

procesor BARTON 2500+ z serii AQXEA ale nie znam numerów dokładnie (nie pamietam juz) wiem ze proc z 2004 roku. Do tego mam 1x512 DDR Geil PC3200 cl 2.5 ; chłodzenie mam SubZero Thermaltake wiec temp mam do 38 C. Zasilacz mam Q-Tec niby 550W i kur... nie wiem dlaczego nie moge odpalic normalnie kompa na 2500@3200!!!!

 

cudowałem już z napięciami (zwiękaszałem wszystkie) nic to nie daje.  

timingi wogóle płyta automatycznie wykrywa jakoś dziwenie bo 8-4-4-2

a pamięć jest 6-3-3-2,5 (przy magistrali 166Mhz chodzi na 6-3-3-2 i nizej) ale nie moge za cholere odpalić kompa na 200Mhz!!! zresztą timingi zwiększałem do np. 8-4-4-3 i tez nic. chciałem mieć 11x200 a tu lipa straszna.  

 

powiem szczerze ze nie jestem specem od komputerów ale miałem nadzieje ze wszystko bedzie ok.

 

Jeżeli możecie to bardzo proszę o pomoc w tym temacie bo chciałbym zeby ram i procesor chodzily synchronicznie na FSB 200Mhz!!!!

mam dokladnie to samo!Ten sam sprzet

komp sie wlacza.Bios pokazuje 3200+, ale windows wejdzie i zaraz bluescreen:(. Moze winde zainstalowac na podkreconym? Niewiem...

Napiecia tez podnosilem i nic. Temp nie jest duza ok 51po podkreceniu!

Zasilacz 400W Codegena

 

Moze ktos wie co to moze byc

 

porzycz od kogos lepszy zasilacz i sprobuj... moze trafil ci sie jakis co daje zbyt male natezenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItka!

POwiem tak jest kilka opcji:

 

1. Za male VCORE i wtedy musisz dac wiecej [slaby procek]

2. ZA male VMEM [pamieci moga isc synchronicznie] i wtedy musisz podniesc napiecie na ramach do ok. 2.9

3. Slaba zasilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ja też mam Bartka 2500+ i na szynie 200 po 5 minutach zwis. Po sprawdzeniu napięć okazało się że mam zamiast 3.3V 3.05V wymieniłem zasilacz na inny ( o tej samej mocy 300W ) i mam 3.15V i żadnego zwisu od dwóch dni. ( 1.75V na procku) Na płycie Asus A7V600. A temperatura procka 49C, płyty 31C jak uchylę okno to mam 38C procka a płyta 26C.Czyli u mnie winę ponosił zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ja też mam Bartka 2500+ i na szynie 200 po 5 minutach zwis. Po sprawdzeniu napięć okazało się że mam zamiast 3.3V 3.05V wymieniłem zasilacz na inny ( o tej samej mocy 300W ) i mam 3.15V i żadnego zwisu od dwóch dni. Na płycie Asus A7V600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak:

+3,3V -> 3,200V

+5V -> 4,758V

+12V -> 11,856V

 

I tu jest cos zle? Tak mysle czy nie zbierac sianka na Chieftec`a :D, jezeliby to byla wina zasilki, bo z tego co wiem moj A7N8X Delxue potrafi sie krecic, to samo z 2500+ wiec zostaje zasilka,ale napiszcie czy cos tu ie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak:

+3,3V -> 3,200V

+5V -> 4,758V

+12V -> 11,856V

 

I tu jest cos zle? Tak mysle czy nie zbierac sianka na Chieftec`a :D, jezeliby to byla wina zasilki, bo z tego co wiem moj A7N8X Delxue potrafi sie krecic, to samo z 2500+ wiec zostaje zasilka,ale napiszcie czy cos tu ie tak

to wartosci jak procek chodzi normal czy jak jest wykrecony ??

jak normal to sa nieprzydatne w tym wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wartosci jak procek chodzi normal czy jak jest wykrecony ??

jak normal to sa nieprzydatne w tym wypadku

w normalnym 2500+, bo przeciez jak wlacze na 3200+ to pochodzi 2min. Pokaze sie "zapraszamy", pulpit i bluescreen to jak mam zmierzyc napiecia.

 

Chyba ze po podkreceniu i podniesieniu napiecia wejsc do biosu bo na biosie mi nie wisi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co masz w podpisie 2500 @ 3200 jak nie masz tego stabilnego? :lol:

ja też mam problem z @ 3200+ i nie daje mniej bo smieszne to jest dlamnie takie krecenie, minumim fsb 200 chce, ale też chyba mój zasilacz - modecom 300wat, jest zesrany

heyah, plóm, pozdro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co masz w podpisie 2500 @ 3200 jak nie masz tego stabilnego?  :lol: 

ja też mam problem z @ 3200+ i nie daje mniej bo smieszne to jest dlamnie takie krecenie, minumim fsb 200 chce, ale też chyba mój zasilacz - modecom 300wat, jest zesrany

heyah, plóm, pozdro  :P

no tak sorka...:oops:

 

ale napisalem tak bo chodzi no ale sie zawiesza, czyli non-stable, wiec niepowinienem tak pisac.

 

A pytanko

Jedni zawyzaja napiecie a drudzy obnizaja.Tak jak kolega w poprzednim poscie. Nie rozumiem.Tylko nie pisac "Przeczytaj to i to...","Jak nic nie wiesz to idz do...". Prosze o wyrozumialosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co masz w podpisie 2500 @ 3200 jak nie masz tego stabilnego?  :lol: 

ja też mam problem z @ 3200+ i nie daje mniej bo smieszne to jest dlamnie takie krecenie, minumim fsb 200 chce, ale też chyba mój zasilacz - modecom 300wat, jest zesrany

heyah, plóm, pozdro  :P

no tak sorka...:oops:

 

ale napisalem tak bo chodzi no ale sie zawiesza, czyli non-stable, wiec niepowinienem tak pisac.

 

A pytanko

Jedni zawyzaja napiecie a drudzy obnizaja.Tak jak kolega w poprzednim poscie. Nie rozumiem.Tylko nie pisac "Przeczytaj to i to...","Jak nic nie wiesz to idz do...". Prosze o wyrozumialosc

musisz posprawdzac rozne kominacje pomiedzy plyta-prockiem-zasilka jak cos nie chodzi od razu

 

moj chodzi @3200+ przy 1,75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam Bartona 2500+ zasilacz Huntkey 420 W Asus a7n8x 256 mhz ddr(266 cl2).przy fsb 200 plyta nawt nie startuje zostaje tylko reset cmos.

napiecia w biosie:

vcore 1,65

12 v 12.35v

3,3v 3,36v

5 v 4,99v

napiecia w Asus Pc probe:

12v 12,35v vcore 1.77v

3,3v 3,37v

5v 4,9v

Martwi mie temperatura procka bez podkrecania(11*166):

w biosie:

52 c

Pc probe:

43-45 c której temp. wierzyc i czy te napiecia sa prawidlowe?dzieki za pomoc.i taka sprawa w mbm mam tem podstawki wyzsza od temp procka czy to realne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam Bartona 2500+ zasilacz Huntkey 420 W Asus a7n8x 256 mhz ddr(266 cl2).przy fsb 200 plyta nawt nie startuje zostaje tylko reset cmos.

napiecia w biosie:

vcore 1,65

12 v  12.35v

3,3v  3,36v

5 v    4,99v

napiecia w Asus Pc probe:

12v    12,35v              vcore 1.77v

3,3v    3,37v

5v        4,9v

Martwi mie temperatura procka bez podkrecania(11*166):

w biosie:

52 c

Pc probe:

43-45 c której temp. wierzyc i czy te napiecia sa prawidlowe?dzieki za pomoc.i taka sprawa w mbm mam tem podstawki wyzsza od temp procka czy to realne?

ja bym proponowal zakup pamiatek lepszych (tzn cos na 400mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupno pamiatek mam w planach ale czy to ma wplyw na brak mozliwosci podkrecenia na(11*200)pamiatke mam ustawiona na stale na 133 mhz.plyta startuje mi max na 11*187 i nic wiecej .nastepny krok jaki musze wykonac to kupic jakis lepszy cooler bo narazie mam jakiego minta.i prosze o pomoc co z tymi temp. którym wierzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupno pamiatek mam w planach ale czy to ma wplyw na  brak mozliwosci podkrecenia na(11*200)pamiatke mam ustawiona na stale na 133 mhz.plyta startuje mi max na 11*187 i nic wiecej .nastepny krok jaki musze wykonac to kupic jakis lepszy cooler bo narazie mam jakiego minta.i prosze o pomoc co z tymi temp. którym wierzyc?

podejrzewam ze jesli kupisz pamiatki 333 i puscisz je synchro z procem to bedzie ci smigal szybciej i stabilniej niz na OC @FSB 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...