Skocz do zawartości
Bartek Maiden

volcano 7+

Rekomendowane odpowiedzi

Tezaz to mnie obraziłeś to jest potęzna wymiataczta:P.

Zalman ZM 80C-HP + Zalman wentylator ZM-OP1

Pamięci OCZ Radiatory na pamięci BGA Miedź 4szt.

 

Zajzyj na karty graficzne temat podkręcanie starych kart graf. i dodaj posta jak chcesz przeglądnij a zobaczysz wynikii i moje plany :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz wentyli w budzie, to nawet najlepszy wiatrak nic nie da, bo będzie mielił gorącym powietrzem.

 

A właśnie, bo niedawno zakupiłem volcano 7+ (Tak BTW to na 1900MHz mam ok 40C przy wiatraku na 5V) - i własnie - jak mogę jeszcze obniżyć napięcie - bo wiem, że temp mi się nie podniesie, bo nawet jak odłączę wiatrak, to się proc nie przegrzewa (mam dobry obieg powietrza w budzie) - heh, tylko jak włączę gierkę to już jest cienko...

 

Podłączyłem Fan Mate i okazało się, że przy 5V moge sobie kręcić potencjometrem i nic to nie daje...

 

Aha - czy wam też przy obrotach poniżej 2500RPM ich nie pokazuje - jak teraz chodzi na 5V to jak podłączę czujnik obrotów do płyty głównej - to nic nie pokazuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zapytam sie fachowcow co do Volcano 7 - Jczy to sie oplaca... Kosztuje malo [80 zl] ale czy warto? W chwili obecjen mam zwyklego aluminiowego Arctic Coolera i jest extra [3500 RPM - 39 stopni w stresie w zasadzie nieslyszalny] tylko ze mi sie rozwalil - i teraz pytanie czy ten Volcano pobije te temperaturki? Czy warto i czy nie lepiej zainwestowac w cos lepszego [nie zalezy mi na ciszy a mam kolo 150 zl do wydania]

pozdrawiam

zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie zalezy ci na ciszy to warto jak za 80 zł. ja rok temu płaciłem 160zł. A jeśli masz jeszcze bude wentylowaną to według mnie tak.

Mimo tego ze ma juz 2 lata ten cooler to dalej jest to jedna z wydajniejszych konstrukcjii. A co do tego czy pobije tgo Arctic coolera to jęsli dobrze wiem Arctic jest z aluminium a Volcano z miedzi która jak wiadomo lepiej przyjmuje ciepło ale tez szybciej je oddaje do atmosfery. Więc jeśli bedzie pracował na Medium Lub hight cały czas to powinnien pobić tę temp. A poza tym z zestawie znajduje się super nalepka na kompa aluminiowa:P. Ja polecam ten cooler Jestem zniego zadowolony :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy temperatura na athlonie 1.7+@1850 wynosi u mnie 56 stopni :(  to chyba za dużo ale nie mam zadnego wentylatorka na budzie :( Wszystkie sprzedałem. powiedzcie czy to jest normalne

 

Dziękuje i Pozdrawiam

Wstaw wentyl wyciągajacy na tylnej ściance budy i juz będzie chłodniej. Drugi z przodu - nadmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy i po sprawie. Pomoże również przesmarowanie procka dobrą pastą termoprzewodzącą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty nie gadaj głupot mówisz że zalman 7000A Cu nie pokona volcano ten volcano spocił by się a by nie wygrał i jeszcze ten chałas :)

sorry bez obrazy ale ja napisałem o 6000 a nie 7000 :D , z 7000 by przegrał ale z 6000 powinien wygać :twisted: . A jeśli przeszkadza ci hałas to zapuść se Childreb Of bodom na bardzo głośno i nic nie słychać :twisted:.

 

Pozdro Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, sprzedaja właśnie mojego Volcano 7+, zainteresowanych zapraszam na allegro. Cena minimalna 75zł. U mnie na Bartonie 2500 ( 200X11 - 3200 ) mam na minimalnych obrotach 45 stopni a w stresie nie przekracza 50. Więc wentyl OK. Bude mam zamkniętą ale dodatkowo 2 wentyle wyciągające powietrze.

Na minimalnych obrotach głośność jest do zniesienia.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek Maiden ---------> dla wtajemniczonych pisze się high nie hight ;)

txc ----------> a ilosc odprowadzanego ciepla to powinno byc zawarte w klepie online przy opisie produktu, tak mi sie zdaje, ale nie wiem dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...