Skocz do zawartości
Hałabała

Jak wysokie moze byc napiecie na Bartonie 2600 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie moze byc maxymalne napiecie na Bartonie 2600 .... poniewez mam zablokowany mnozik mam ustawione 11.5x191 1.9v i wydaje mi sie ze to juz wysokie napiecie a chcialbym jeszcze wyzej go pokrecic a bez zwiekszenia napiecia chyba juz nie da rady ..... dodam tylko ze temperaturki mam jeszcze spoko .... w stresie nie przekraczaja 47 stopni ... a tak z innej to jaka temperatura w stresie powinna byc maxymalna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy vcore=1,9V nie możesz wycisnąć więcej niż 11,5x191?

Pytam bo też mam bartona 2600 z zablokowanym mnożnikiem, ale mój kręci się przy niższym napięciu: np. 11,5x206 przy 1,825V (na 1,9V jeszcze nie sprawdzałem u siebie, ale to tylko kwestia czasu :)

Powyżej 1,9V istnieje pewne ryzyko, że procesor szybciej dokona żywota (były takie przypadki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Dołącze się do dyskusji , nie będe zakładał nowego topiku ;)

Też jestem szczęśliwym posiadaczem Bartona 2600 z zablokowanym mniożnikiem :( w chwili obecnej na napięciu 1.85 na mnożniku 11,5 wycisłem 211 mhz(to są wskazania wcpuid) a w biosie 215 :( czyli procek pracuje na 2420 :) Próbowałem wyciagnącęcej ale przy 217 kompa mi resetowało :(.Tak więc dochodzę do wniosku że bez możliwości zmiany mnożnika stabilna praca tego procka to 215mhz , i tu moje pytanie : widzieliście może czy ktoś już próbował odblokować skutecznie mnożnik w tym procku ????? jeśli tak to jak to robił ???

Ja widziałem odblokowanie mnożnika w Bartonie 2500 ale nie wiem czy też tak mozna w Bartonie 2600:)

 

Był bym bardzo wdzięczny za udzielenie odpowiedzi na moje pytania :):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takich fsb poprawnej pracy odmowic moze i plyta i pamiec, patrzcie tez na napiecia z zasilacza, calkiem prawdopodobne ze wlasnie nie o procka chodzi...

 

te procki mozna przerobic na mobile i zmieniac mnozniki pod windowsem, a jak ?? poszukajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze napiecie na procesorze moze byc MAXYMALNIE 1.7 bo przy wiekszych juz zaczynaja sie wysokie tepmeratury co bardzo negtywnie wplywa na procesor [dlugos zycia] a przy 2.1 na coolerach moze sie spalic socket [mi sie przydazylo] albo pojsc mosfety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niech ktos moądry mi powie czy jak na procku mam napiecie 1.9v i temp. nie przekracza mi np.42 stopni to moge dac jeszcze wieksze ?

A jesteś pewien wskazań temperatury??? Często czujniki kłamią... Jaki masz cooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze napiecie na procesorze moze byc MAXYMALNIE 1.7 bo przy wiekszych juz zaczynaja sie wysokie tepmeratury co bardzo negtywnie wplywa na procesor [dlugos zycia] a przy 2.1 na coolerach moze sie spalic socket [mi sie przydazylo] albo pojsc mosfety...

Dokładniej możesz :lol:. Załużmy, że ktoś ma 70 stopni, a inny ma 50 stopni. To o ile krócej ten przy 70 będzie chodzić? Przeciez nikt z reguły nie siedzi na tym samym procesorze dłużej niż 5lat :?. Ja przynajmnie proca zmieniam mniej wiecej co 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam procki jeszcze częściej (średnio co 1,5 roku). Wymieniam je na nowsze i szybsze modele (dopłacam tylko różnicę w cenie). I jeszcze żaden mi się nie spalił, a lubię bardzo podkręcać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to sam nie wiem... na Allegro widziałem mierniki które się wsuwa miedzy rdzeń a radiator i podłącza pod mobo. A może poprostu na dotyk (ręka na radiator)??? Będzie wiadomo że źle wskazuje, jak bedzie pokazywalo 40* a nie bedziesz mogł utrzymać reki dłuzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc z temperaturą jest raczej ok. Pomyśl czemu nie idzie ci na wyższym FSB, bo takie napięcie powinno spokojnie wystarczyć do FSB > 200 MHz. Może to pamięci, mobo, albo procka? A ile wyciągnąłeś na domyślnym napięciu? Napisz też więcej o konfiguracji Twojego PC to może coś pomyślimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, że najlepiej podkręcają się najwolniejsze procesory w danym procesie technologicznym. Poprostu mają większy zapas mocy. Jeśli zamierzasz kręcić to bierz Bartona 2500. Przynajmniej ja tak uważam. A te 3000 i 3200 są poprostu za drogie przy tej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...