Skocz do zawartości
uchmanek

abit st6 i speedfan

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o dokladny opis wszystkich temp. to polecam AIDE32.

Natomiast jesli chodzi o ten pomiar 11* to jest to pomiar z zewnetrznego czujnika, ktory mozna podpiac pod plyte. Jest to caly czas 11* gdyz pewnie nie masz tego czujnika podpietego i plyta pokazuje stala, przypadkowa temperature. Czujnik ten mozesz podlaczyc do zlacza JP3 na plycie glownej. Sprawdz czy nie miales dolaczonego kabelka, ktory z jednej strony jest zakonczony zlaczka 2 pinowa a z drugiej takie male, plaskie cus :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowiac krotko rezystancja na zaciskach connectora odpowiada 11*...  dzieki za wyjasnienie, o to mi wlasnie chodzilo :)

a dodatkowych termistorow nie mialem niestety. gdzie mozna ja kupic?

Z ta rezystancja to nie jest tak... przeciez jak nie masz nic podlaczone to piny sa rozwarte wiec rezystancja dozy do nieskonczonosci :wink: a te 11* to jest juz wartosc przypadkowa... u mnie jest to 15* a u kumpla 144* :D

Co do termistorow to napewno kupisz je w sklepach elektronicznych, ale nie jako gotowe do podlaczenia tylko jako zwykly element (kabelek trzeba zrobic sobie samemu). Mozesz rowniez popytac w komputerowych, moze akurat trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, fakt :D

jezeli nie znajde dedykowanego termistora, albo identycznego to przeciez w zyciu go nie wyskaluje...

 

i pytanie nr2:

zakladam ze uda mi sie znalesc wlasciwy termistor, chce go uzyc do pomiaru temp grafy. gdzie go umiescic?

przykleic do radiatora (z boku, zeby wiatrak nie chlodzil) czy z drugiej strony laminatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba najoptymalniejszym miejscem byloby go zamontowac pod radiatorem jak najblizej rdzenia :D

Jak uda Ci sie zrobyc kabelek jaki jest dolaczany do niektorych plyt to tam termistorek jest bardzo ciekni i taka operacja jest jak najbardziej wykomalna :wink:

Co do kalibracji to najlepiej dorwac jakis zewnetrzy termometr elektroniczny i sprawdzic jaka jest roznica miedzy nimi... potem tylko odpowiednio ustawic MBM i masz juz pomiar w miare dokladny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila obejzalem grafe i rzeczywiscie da sie tak sprytnie wcisnac :)

 

vo do kalibracji to nie jest takie proste, trzeba kupic termistor o nizszej rezystancji minimalnej niz fabryczny bo MBM ni ma mozliwosci kalibracji (chociaz to tylko stala).

 

napisze do abita, moze mi powiedza gdzie to dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila obejzalem grafe i rzeczywiscie da sie tak sprytnie wcisnac :)

 

vo do kalibracji to nie jest takie proste, trzeba kupic termistor o nizszej rezystancji minimalnej niz fabryczny bo MBM ni ma mozliwosci kalibracji (chociaz to tylko stala).

 

napisze do abita, moze mi powiedza gdzie to dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam nie wiem jak jest u Ciebie... Ja kupilem termistor "na pale" 10K i podpiolem. Jak porownalem odczyty z zewnetrzym termomertem elektronicznym to mialem roznice rzedu 5-6*. Ustawilem w MBM kompensacje dla tego czujnika na 5 stopni i dziala jak powinno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...