Skocz do zawartości
birdman

setiqueue

Rekomendowane odpowiedzi

no to po krotce instrukcja obslugi:

-sciagamy program

-instalujemy (pewnie was te dwa kroki zaskoczyly :] )

-odpalamu i wchodzimy w settings/general:

w polu email adres wpisujemy adres email na ktory podalismy w rejestracji SETI

w polu name wprowadzamy imie albo cus innego

reszta nieistotna

-wchodzimy w settings/ queoue

w oba adresy wpisujemy same zera

port mozna zmienic badz zozstawic na domyslnym 5517

connection tyle zostawiamy na default

jak trzeba to ustawiamy proxy

online start time ustawiamy np: na 1:00am a online end time na 0:59am

-wchodzimy w http server settings i ustawiamy haslo admina i zaznaczamy any ip adres

w tym momencie setiqueue jest juz skonfigurowany, lecz nie ma czy zarzadzac; tak wiec ustwiamy setidrivera czy jakis inny program do seti na proxy; wpisujemy naszego hosta (jak nie masz stalego ip to www.dyndns.org) i port ktory wybralismy; dopiero jak pobierzemy jakies jednostki w programi pojawia sie kolejne mozliwosci; gdy juz tego dokonales:

-settings/queue settngs

tu mozna ustawic dane odnoscnie przetrzymywanych jednostek:

klikamy dwa razy na numerze kolejki i otwiera sie nowe okienko:

mozemy tam ustawic minimalna ilosc przetrzy,ywanych jednostek, maksymalna, wylaczyc kolejke i ustawic jej priorytet

-teraz odpalamy browse status; teraz dopiro pojawiaja sie najwazniejsze opcje:

na poczatek logujemy sie jako admin; potem przelaczamy sie na clients;

teraz mozemy ponazywac sobie poszczegulnych klientow, przypisac im porty (gdy nie ma stalego ip to wystarczy przydzielic klientowi port, aby program go rozpoanwal; oczywiscie klient musi sobie w paramtrach proxy ustawic ten sam port) zobaczyc jakie jednostki ma pobrane, ile ma w cachu, ile policzyl dzisiaj, wczoraj, w sumie i wszytkie informacje jaki moga sie przydac;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie skonfigurowałem jak pisałeś , ale czy mógłbyśmi wytłumaczyćjak zrobić z tym proxy by miał co zarządzać bo jużsie zamotałem, a nie radze sobie z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie skonfigurowałem jak pisałeś , ale czy mógłbyśmi wytłumaczyćjak zrobić z tym proxy by miał co zarządzać bo jużsie zamotałem, a nie radze sobie z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie skonfigurowałem jak pisałeś , ale czy mógłbyśmi wytłumaczyćjak zrobić z tym proxy by miał co zarządzać bo jużsie zamotałem, a nie radze sobie z tym.

aby miec czym zarzadzac musi sie ktos z toba laczyc poprzez to proxy; wtedy pojawiaja ci sie klienci na liscie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Birdman mam proźbe możesz mi opisać jak sie to proxy ustawia dokładnie , bo ustawiłem sobie coś działa ale nie wszystko i nie wiem czy to dobrze zrobiłem. Ustawiłem tak jak pisałeś proxy dałem własnme i w setdrive też ustawiłęm ale nie wiem czy to wsystko jak możes mi to dokładanie opisać bede wdzięczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w setidriverze wpisujesz adres komputera z proxy i port na jakim ma sie z nim laczyc; nic wiecej sie nie ustawia; setiqueue musi oczywiscie byc wlaczony na komputerze do ktorego sie laczymy; wtedy setiqueue wykryje takie polaczenie i pokjaze na liscie, lacznie z danymi o nim;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Mam stałe IP, SETI Driver, SETI Queue i co mam dalej zrobić :?: Jestem absolutnie zielony w tych sprawach :P

 

 

:arrow: Kolega ma zmienne IP i po zarejestrowaniu się na wyżej wymienionej stronie co ma dalej poczynić aby uzyskać stałe IP :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Mam stałe IP, SETI Driver, SETI Queue i co mam dalej zrobić :?:  

Przejsc do teamu Tweak.pl :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie mogę zrobić ze względu na religię :lol:  

Serio, niech ktoś bardziej kompetentny coś poradzi :P

no ale w czym problem?? zrobiles tak jak napisalem i nei dziala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam program w czasie testów, jak ja pobierałem przez SETI Driver na moim komputerze to wszystko jest si. Teraz musi jeszcze kolega pobrać i się okaże czy działa na pewno :wink: Wracając do rejestracji na na ww. stronie, co trzeba poustawiać tam :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do rejestracji na na ww. stronie, co trzeba poustawiać tam :?:

jesli masz stale ip to jest ci to niepotrzebne; ale jesli nie masz to trzeba zrobic tak: www.dyndns.org zarejestruj sie i zaloz sobie konto dynamic dns; potem sciagasz programik ktory bedzie na bierzaco wysylal z twojego komputera twoje aktualne ip do serwera dns, dzieki czemu nastapi przekierowanie poprzez alias, ktory dostales po rejestracji;

programy: https://www.dyndns.org/services/dyndns/clients.html

ja polecam program DynDNS-Updater;

tak wiec jako adres w proxy podajesz alozony alias; na kompie z setiqueue instalujesz ten programik do uaktualniania ip; i tyle;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko jak sprawa się ma jeśli chodzi o sieć wewnętrzną i postawienie seti Queue na kompie w tej sieci.

Tzn nie na serwerku tylko na kompie użytkowinika.

Serwer ma stałe ip ale komp już ma przydzielane przez dns czy można postawić tam tez, czy to robi sie tak samo czy jakoś inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko jak sprawa się ma jeśli chodzi o sieć wewnętrzną i postawienie seti Queue na kompie w tej sieci.

Tzn nie na serwerku tylko na kompie użytkowinika.

Serwer ma stałe ip ale komp już ma przydzielane przez dns czy można postawić tam tez, czy to robi sie tak samo czy jakoś inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i [gluteus maximus] że tak powiem działa wysyłał fajnie wygląda ale nie wysłał do centrali i mi nie wzrosła liczba pakiecików qwa ja jużnie wiem co mam zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko jak sprawa się ma jeśli chodzi o sieć wewnętrzną i postawienie seti Queue na kompie w tej sieci.

Tzn nie na serwerku tylko na kompie użytkowinika.

Serwer ma stałe ip ale komp już ma przydzielane przez dns czy można postawić tam tez, czy to robi sie tak samo czy jakoś inaczej.

niestety tego nie sprawdzalem bo nie mam takiej mozliwosci; ale wydaje mi sie ze robi sie to tak samo;

No i [gluteus maximus] że tak powiem działa wysyłał fajnie wygląda ale nie wysłał do centrali i mi nie wzrosła liczba pakiecików [ciach!] ja jużnie wiem co mam zle

sprawdz czy napewno wyslal( w oknie glownym (tym z mapka) w rawym dolnym rogu; sprawdz tez czy wpisales dobry email w kliencie seti; sprawdz czy mozesz spingowac serwer seti (opcja w setiqueue)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde pany zrobilem wszycho jak (dysdns) pisze i wyslalm jednostke jednostka sie wyslala a w seti quqe nic mi sie nie pojawilo :( co jest grane a nie wiem czy doszla bo sam nie licze :) kuchnia mac co jest grane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program może buforować próbki :?:

PS. Głupie pytanie, teraz wiem, że może.

 

No i zaczęły się problemy. Jak sam dla siebie jestem serwerem to wszystko gra, ale jak już u kogoś innego konfiguruje SETIDrivera na host (moje IP) i port 5517 to nie może się ta osoba połączyć z serwerem (Can't connect to serwer). Nie wiem dlaczego tak jest, zrobiłem wszystko to jak kazałeś birdman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem jest taki że albo wysyła do seti queue albo do zwykłego nie wysyła mi na oba, nie wiem co jest wszytsko jest skonfigurowane mam nadzieje że dobrze. Identycznie mam jak Xanagaz, moze w seti Driver cośjkest nie tak zrobione. Mam proźbe birdman możez mi pokazać jak masz skonfigurowanego seti drivera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

setiqueue moze buforowac jednostki; ten program przechwytuje jednostki ktore normalnie by szly na serwer i sam je wysyla;

xanagaz: ty jeszcze musisz w konfiguracji seti wpisac maila: birdman@pf.pl :]

a to screeny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

kolejka jednostek powstaie dopiero gdy ktos sie polaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz prawie jestem w domu ostatnie czego mi brakuje to to że nie mam adresu mail w opcji Queue seting id mam name też wersje i te ine paszcze ale nie mam tam maila jak to zorbić by był bo mi wysyła do programu a nie na głuwny sesrwer i trace pakiety help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi przyszlo do glowy zeby ktos stworzyl pelna obrazkowa instrukcjei konfigruacji seti quqe tak zeby nikt juz nie mial z tym problemow :)

 

sam sie mecze z tym dziadaem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak teżtam tylko maila wpsiałem ale potem go nie ma w ustawieniach Queue seting chyba wykopie ten program . Dobra myś z tym obrazkowym pokazem ustawienia tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...