Skocz do zawartości
MeRBi

Jaki macie kolor szachownicy ???? :P

Jaki kolor macie szachownicy i na jakim tle ?  

  1. 1. Jaki kolor macie szachownicy i na jakim tle ?

    • czerwona na czarnym tle
      2
    • niebieska na bialym tle
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Mój temat jest dosyć oryginalny...I hope... Miałem w posiadaniu dwie karty Radeon 9500 jedna na nowym laminacie (Powercolor 128MB DDR RAM Hynix 3.3) oraz aktualnie na starym Sapphire z kośćmi pamięci ułożnymi w eLkę (128MB DDR RAM Infineon 3.3). W pierwszym przypadku miałem nadzieję, że odblokuję potoki i będę miał 9500PRO. D$#% po odblokowaniu prawie cały ekran we wszelkich 3dmarkach i grach zalewała CZERWONA SZACHOWNICA. Na szczęście znalazł się ktoś, kto chętnie kupił to kartę :)

Aktualnie mam ww Sapphire. W kilku artykułach wyczytałem, że spotyka się trzy przypadki : 1. Nie ma artefaktów 2. Są drobne błędy 3. Są POWAŻNE błędy. U mnie występuje 2-gi przypadek. Rzeczona szachownica jest koloru JASNONIEBIESKIEGO(mój ulubiony kolor :P ). Ujawnia się ona jedynie przy efektach przezroczystości, mgły oraz słupach światła i czasami na renderowanym białym tle.

W starych grach tj. jak Quake 3 po softmodzie. szachownica jest widocznie jedynie przy przezroczystych elementach menu. Natomiast w całej grze można szukać z lupą :P

Dzięki temu na moim skromnym Athlonie 2000+ (FSB tylko 133) oraz 512 MB RAM DDR PC2700 wyciągam średnio 60 FPS,... ale przy ustawieniach : rozdzielczość 1600X1200, antyaliasing 6x, filtrowanie anizotropowe 16x !!!!!!!!!!!!!!!!!! YEAH !!!!!!!

Tak chciałoby się tak w każdej grze...

Jeżeli ktoś ma pomysł jak pozbyć się tej pier.... szachownicy to chętnie wysłucham. Podkreślam, że próbowałem wyłączyć HZ Buffer, bez skutku :((((

 

Czekam na wasze wrażenia i ewentualne rady.

 

Jeszcze jedno : Czy aktualna jest plotka o uzależnieniu wyst. szachownicy od chipsetu płyty głównej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na mojn GeForce 2 MX 400 nie ma szachownicy widocznie karte jest do du... :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

powiedzial co wiedziel :evil:

 

 

u mnie po soft modzie pojawiaja sie czasami nieporzadane punkty. zadnych szachownic nie przyuwazylem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po soft modzie mam tylko z 20 białych punktów 2x2 pixela. na ciemnych tłach w rozdzielczosci => 1280x1024. zawsze sa tak samo ułożone. Zbytnio mi nie przeszkadzaja bo sa nie we wszystkich grach a w nowe gram na 1024x768 wiec tego eektu nie ma. 3d marka tez zawsze puszczam na 1024x768 i czystko, wiekszych rozdizelczczosci nie sprawdzalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja włączyłem SBA i FW w biosie karty przed instalką win2000 i czasem komp potrafi się zwiesić jak jest dużo kolorowych rzeczy na ekranie, głównie jak pojawi się 100 okienek IE latających po ekranie.

i wtedy czerwona szachownica się robi i zwis :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do niejakiego Odbytorq'a :

 

Skąd wiesz o tych ustawieniach w BIOS'ie AGP Drive Strenght, dlaczego ustawiłeś to na EA i jaki miałeś rodzaj artefaktów... 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem po zrobieniu mojego radeona 9500 na pro jakies takie male punkciki czarne przy niektorych testach w 3dmarku01. instalowalem na oryginalne stery ati omegi i to sie dzialo a jak wyzucilem stery ati i wyczyscilem rejestr i wgralem omegi to problem znikl i do tej pory nie ma kompletnie zadnych blendow ;) takze moja rada to czyscic rejest przed wgraniem omeg moze cos to da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można dostać radki 9500 z gwarancją przerabialności bez artefaktów ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można dostać radki 9500 z gwarancją przerabialności bez artefaktów ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

www.allegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o jakiś sklep....

jedynie kumpel w sklepie rozwiaze ci ta sprawe. Ja pare sklepow obskoczylem nudzac gosciom ze co im zalezy zeby wlozyc karte i sprawdzic czy pujdzie na 8 potokow - nikt nie chcial tego zrobic :x nawet do gosci z allegro dzwonilem i doslownie nikt nie zrobil mi tego, az sie wkuzylem i kupilem karte z sklepu tweak`a i poszla na 8 potokow :lol: hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo: coś długo trzymają tego Twojego Abita...

Wiem taki zły jestem że kupiłem sobiue Asrocka K7S8X bo krew mnie zalewała na tej pentawce. Jutro jak sie dodzwonie do tego sklepu to zrobie niezłą zadyme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak czas czyni cuda, jaeszcze tak 3tyg temu bylo to niemozliwe a tu w sklepie selekcjonuja i to nawet karty z pamieciami 3,0ns  :lol:

To gdzie ją kupiłeś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...