Skocz do zawartości
Sir_emak

BOINC - następca SETI@home

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra,jush wiem o co chodzi z tymi credytami 8) . Pending credits, to są credyty które zostały nam przyznane za wysłane jednostki jednak znajdują się one jak gdyby w "poczekalni" i aby mogły być zaliczone i dodane do total credits muszą zostać zweryfikowane. Polrga to na tym, że gdy wysłaliśmy wynik, to jest on porównywany z taką samą jednostką liczoną na innej maszynie i gdy minimum dwie te same jednostki dotrą do serwera, to zostają porównane. Dostajemy zawsze tą najmniejszą liczbę credytów przyznanych na daną jednostkę. Tak więc jeśli ktoś liczy jednostkę i dostanie za nią na swojej maszynie powiedzmy 30 credtów, to gdy do serwera dotrze druga idnetyczna jednostka i ktoś dostał za nią np. 28 credytów. To obie strony otrzymują tylko 28 credytów. Po otrzymaniu credytów zostają one dodane do granted credits czyli credytów przyznanych i pojawiają się w sumie: total credits. Nadal nie wiem jak buforować ale jeszcze poszperam, może coś się dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem jak buforować te jednostki. Wystarczy na założonym przez siebie koncie wejść w ustawienia General preferences i dokonąć wpisu w grupie primary preferences w polu "keep enugh work on disk to last between". Nie wiem czemu ale u mnie ustawienia te nie przynosiły żadnego efektu gdy pracowałem na kliencie 3.01 i 3.03. Zawsze otrzymywałem tylko 1 jednostke do przeliczenia. Po ściągnięciu wersji 3.05 klient zaczął buforować jednostki zgodnie z ustawieniami na stronie.

U mnie przy ustawieniu na "1 and 4 days" program zbuforował 5 jednostek. Podejrzewam, że gdzieś w berkeley przyjęto, że jedna jednostka to około 1 dnia liczenia. Z tego co czytałem i sprawdzałem u siebie zajmuje to około 10 godzin. Chyba nie wzieli pod uwagę naszych maszyn :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz że nie przyjeli że mogą być szybkie kompy, przyjeli przyjeli tylko uznali że jak liczysz 1WU przez 10 h to będzie to akurat 1 na dobę bo osoby które kompa mają non-stop w akcji są mniejszością a wieeeelu ludzi kompy ma włączone około 12 godzin :D :lol: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie powoli ten nowy projekt wkur.... :evil: Średnio liczę jedną jednostkę około 5 godzin, dostaję za nią w przybliżeniu od około 30 do 50 credytów. Ale jeśli chodzi o przyznane kredyty to jush tylko 10 do 20. Mam pecha i trafiają się do porównania jednostki które są liczone na o wiele szybszych maszynach :( Jak nie 2 x 2,4GHz to jakieś Pentium IV 3,2 GHz. Skubańce zaniżają mi wyniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. W rzeczywistości gdy zacząłem porównywać wyniki i liczbę przyznanych credytów, to doszedłem do pewnej prawidłowości. Mianowicie im dłużej zajmuje liczenie danej jednostki tym mniej dostajemy za to credytów. Tak więc wyniki zaniżają osoby które liczą dłużej, a nie Ci którzy liczą szybciej, tak jak wcześniej myślałem. Moim zdaniem troche to nie uczciwe :( Skoro srednio liczę jednostkę od 10,000 sekund do 18,000 sekund (czyli 3 lub 5 godzin) to czemu mam mieć zaniżony wynik przez kogoś kto liczy 10 godz.? Przecieżw sumie przeliczę więcej jednostek, więc takie osoby powinny byc nagrodzone. No ale dość już tego narzekania :) Mam jeszcze małe pytanko. Jakie macie wyniki w benchmarku w kliencie BOINC? U mnie jakoś strasznie wydajny ten komp ;)

1126 million floating point ops/sec

1179 million integer ops/sec

1063 million bytes/sec memory bandwitch.

Czasem te wyniki się wachają ale nigdy nie schodząponiżej 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj odnośnik do grupy tweaka w projekcie BOINC, tym razem już nie astropulse, ale S@H. A tak przy okazji - nowy klient w wersji 3.08 liczy już pojedynczą próbkę w dość rozsądnym czasie 4- 6 godzin. Drugi z odnośników kieruje na oficjalną stronę seti@home/BOINC

http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah/team...hp?teamid=30388

http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah/

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn co jak bede liczyl probki dla astropulse to bedzie mi staty w astropulsie zwiekszac, a jak dla sah to tutaj?? myslalem ze to wszystko jest razem :(

 

tam trzeba sie osobno rejestrować?? niech mi ktoś to wszystko objaśni please

 

dlaczego tam jestem?? i wszyscy ci co liczą w starym?? i jak zdobyć id zeby liczyć na to konto?? o co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOINC to tylko platforma dla różnych projektów przetwarzania rozproszonego. Aktualnie działają trzy: Astropulse,S@H oraz Predictor, zaś od lipca ma ruszyć Climateprediction. Każdy projekt ma własne konto oraz własne statystyki, i chyba po oficjalnym starcie platformy nic się nie zmieni. Dodać trzeba, że skoro w Boincu pojawiły się juz teamy z dotychczasowego seti, może oznaczać to rychły koniec badań w takiej postaci, jak do tej pory, i konieczna będzie migracja do Boinca (o ile oczywiście będzie się w tym chciało brać nadal udział). Samo przejście jest bardzo proste. Wystarczy wejść na główną stronę projektu (w tym przypadku tu: http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah/ po czym w dziale "participate in Seti@home" aktywować swoje konto poprzez podanie konta mail, z którego korzystało się do tej pory w klasycznym seti. Oni posyłają na ten adres kod autoryzacji, i to już wszystko. Dużo więcej informacji nt. platformy Boinc dostępnych jest tu: http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,1.html?gr...sci.kosmos.seti

Aha, no i dobrze ściągnąć sobie wersję 3.08 programu, która działa już naprawdę niewiele wolniej od klasycznego seti (usunięty kod debuggera). Stąd można go sobie ściągnąć: http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/boinc_al...ha/download.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję masz konto w projekcie astropulse. Spróbuj wejść na stronę, którę podałem i tam w dziale participate kliknij w odnośnik activate the account. Tam podasz dotychczasowego maila z seti i nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn na tej stronie co podales z teamem nowego seti@home jestem jako fuxmen qpa sp zoo, nie wiedizalem o tym i zakladalem nowe konto w tym projekcie ale sie uporalem tam zmienilem maila a atywowalem od nowa i teraz bede liczyl jako fuxmen qpa sp zoo :D wiec juz wszystko wiem

tylko jeszcze jedno jest wyswietlana ilość starych jednostek a ja tam mam z 500 za malo dlaczego i czy to ma jakis wplyw na pozycje??

 

już licze sah jako fuxmen qpa sp zoo popieprza ladnie ale to tylko na początku D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jeszcze jedno jest wyswietlana ilość starych jednostek a ja tam mam z 500 za malo dlaczego i czy to ma jakis wplyw na pozycje??

To nie ma wartości innej, aniżeli informacyjna. Statystyki idą od zera, przy czym najważniejsze jest Recent average credit. Ze starego seti mnie też obcięło ponad 500 jednostek (miesiąc liczenia kurde ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze niech wszyscy zaczną sie przezucać na to seti pod boinc :D ja olicze z 3 jednostki narazie, a co do recent avarange credit to ono dziwnie spada jesli nic nie lcizysz dlaczego to jest jaksa wartosc przeliczonych na dzień czy co??

zastanawia mnie dlaczego nie ma czazsu ile ogólnie liczymy :( tak jak w seti co to ma być!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do recent avarange credit to ono dziwnie spada jesli nic nie lcizysz dlaczego to jest jaksa wartosc przeliczonych na dzień czy co??

Jest to dość pogmatwane, ale chodzi chyba właśnie o częstotliwość odsyłania próbek. Lepiej wyjaśnione jest to na grupie usenetowej, której odnośnik zamieściłem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...