Skocz do zawartości
Q

All about GeForce 3Ti...

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób ma tą kartę ponieważ jest dość nie droga a ma wielkie możliwości O/C.

Dlatego założyłem ten topic w którym będzie wszystko o tym właśnie modelu Nvidii 8)

Mam nadzieję że wszyscy posiadacze tej karty znają tu potrzebne informacje..

Proszę moderatorów o przyklejenie tego topiku!

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zwlekać :D Więc od razu zapytam. Otóż mam GeForca 3Ti od Gainward?a i nie wiem jak zmienić w nim BIOS? Czy w ogóle jest taka możliwość? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Gainward'a jest napisane:

"Warnings:

For Graphic cards based on nVidia NV11/NV15/NV17/NV20/NV25 (TNT2, GeForce2 MX, GeForce3 Ti, GeForce4 MX, GeForce4 Ti and etc.), there is NO newer BIOS for updating purpose. ALL Gainward products have been rigorously tested before delivery. Therefore we strongly suggest the user NOT to update ANY BIOS via other third party resource. Otherwise it might severely impact or even cause damage to the cards."

Zmieniał ktoś BIOS w GeForce 3Ti wogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zwlekać :D Więc od razu zapytam. Otóż mam GeForca 3Ti od Gainward?a i nie wiem jak zmienić w nim BIOS? Czy w ogóle jest taka możliwość? :D

mialem kiedys gf3ti450gs od garnuszka i podkrecalem go poprzez bios , przy czym jeszcze zmienialem napis w pokazujacy sie w czasie startu

potrzebny do tego jest nvidia bios editor i nvflash

robisz dysk startowy wrzocasz na niego nvflash

ustawiasz kompa zeby startowal z dyskietki > po starcie jak bedzie juz A: i migajacy kursor to wpisujesz nvflash /b biosorg.rom >to spowoduje zapisanie biosu z grafy do pliku biosorg.rom > odpalasz normalnie kompa > edytujesz bios otwierajac go w programie nvbios editor (albo X-BIOS EDITOR) >jak ustawisz co chcesz to dajesz save i np nazwe overbios.rom (pamietaj zeby lokalizacja byla na a:) >

potem znowu odpalka kompa z dyskietki i wpisujesz nvflash /f overbios.rom > co spowoduje nagranie nowego biosu do grafy

 

jak by co pszlo nie tak to bedziesz mial czarny ekran ale nie panikuj trzeba wczytac w ciemno nvflash /f biosorg.rom to wgra orginaslny bios do grafy tylko nie wolno go oczywiscie usowac z dyskietki ani zedytowanego biosu zapisac pod ta nazwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

Wiele osób ma tą kartę ponieważ jest dość nie droga a ma wielkie możliwości O/C.  

Dlatego założyłem ten topic w którym będzie wszystko o tym właśnie modelu Nvidii  8)

Mam nadzieję że wszyscy posiadacze tej karty znają tu potrzebne informacje..

Proszę moderatorów o przyklejenie tego topiku!

 

Dołączona grafika

forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=719084 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ma tą kartę ponieważ jest dość nie droga a ma wielkie możliwości O/C.  

Dlatego założyłem ten topic w którym będzie wszystko o tym właśnie modelu Nvidii  8)

Mam nadzieję że wszyscy posiadacze tej karty znają tu potrzebne informacje..

Proszę moderatorów o przyklejenie tego topiku!

 

Dołączona grafika

forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=719084 :>
Ten jest bardziej ogólny :!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ma tą kartę ponieważ jest dość nie droga a ma wielkie możliwości O/C.  

Dlatego założyłem ten topic w którym będzie wszystko o tym właśnie modelu Nvidii  8)

Mam nadzieję że wszyscy posiadacze tej karty znają tu potrzebne informacje..

Proszę moderatorów o przyklejenie tego topiku!

 

Dołączona grafika

forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=719084 :>
Ten jest bardziej ogólny :!
jeden/juz wystarczy... tych przyklejonych tematow... 8)

aby cos przeczytac musze przewijac myszka"10" (pare) przyklejonych...

gdyby wszystko by bylo tak "brane na klej" to aby cos przeczytac trzeba bedzie krecic myszka na koniec strony :D - ale to tylko moje zdanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ti 200 a dokladniej prolink pixel viw gf3ti200 64 ddr.problem polega na tym ze mam pamieci 5 ns.Karta kreci sie mizernie 230/460.rdzen to w sumie spoko ale przez te pamieci nie moge dokrecic do ti500 (mam na nich radiatorki).Jak sie robi v-moda pamieci dla takiej karty ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdykam jakie orto...powinni tym dzieciaki straszyc w pierwszej klasie - "nigdy nie bedziesz dobrze gral na komputerze jak sie nie nauczysz pisac ladnie na forum" ... :/ a gf3 juz chyba nie robia, swoja droga myslalem ze to gf3 fajniejsze - wszyscy to chwala na prawo i lewo ale nie oszukujmy sie - jesli ktos ma na grafike 300-400 zl i chce wyciskac iles tam 3dmarkow ZAWSZE dozbiera te 150 i kupi cos lepszego a za prawie 600 zl to jakis znajomy moze juz zalatwic naprawde glajska karte :) jednak mimo wszystko na pewno o niebo lepiej kupic gf3 niz fx5200, a dostac ich sie juz nie da...chyba ze z aukcji/uzywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak mimo wszystko na pewno o niebo lepiej kupic gf3 niz fx5200, a dostac ich sie juz nie da...chyba ze z aukcji/uzywki

No i widzisz tutaj sie mylisz... uwazasz ze FX5200 jest słaby?? Tak jak wszyscy narzekaja na FX5200 tak ja musze go pochwalic.. Gf3 jest niewiele sybszy od FX5200!!!! Na FX5200 (bez ultra) Osiagnalem w 3dmarku 2k1 11957 marków http://service.futuremark.com/compare?2k1=7654860 i jesli dalej uwazasz ze FX5200 to kupa.. to spojrz sobie na wynik wyzej... Ti200 jest ciut mocniejsza ale wszystko sie juz rozchodzi o taktowanie.. FX5200 na standartoym taktowaniu jest mocniejszy od GF3 z standartowymi zegarami.... Co do wyniku powyzej... 11957 to wynik zadawalajacy jak na ta karte i zapewniam Ciebie ze wiele osob nie ma nawet 11kafli na Ti200 .. a tutaj prawie 12k ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

(...)11957 to wynik zadawalajacy jak na ta karte i zapewniam Ciebie ze wiele osob nie ma nawet 11kafli na Ti200 .. a tutaj prawie 12k ;]

Podobnie jak wiele osób nie ma nawet 10k na FX5200, żaden argument...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GF3 Ti200 firmy Sparkle. Co ciekawe, gdzieś czytałem, że wszystkie TI200 posiadają GPU z oznaczeniem (na koncu) A2. Moja natomiast posiada A5, czyli tak jak TI500. Pamięci mają 5 ns są jednak firmy Hynix, jednostronne, wyglądem przypominają te z DDR'ów.

 

Taktowanie 175/400 udało mi się zwiekszyć na 270/580 (bez śmieci, nie wiem czy max musze Vmod'a zrobic). Na GPU mam Crystal'a od Tt, a na pamięciach box'owe radiatorki ALu.

 

Ma ktoś może podobnego cudaka, ktory przy 5 ns tak sie kreci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...