Skocz do zawartości
Theriel

PILNE System i sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Przed chwilą (ok 10min) miałem format dysku, nawet sterowników nie zdążyłem zainstalować, ale niestety mam poważny problem...

Wcześniej (przed formatem) komputer strasznie 'mulił'. Co chwila zamrażał się na kilka (kilkanaście) sekund, po czym wracał do normalnej pracy... Nawet winamp. Teraz, po formacie co chwila wyskakuje info, że "usługa zdalne wywoływanie procedur (RPC) została nieoczekiwanie przerwana...itd." (ten tekst piszę właśnie z takim okienkiem na ekranie), po czym odliczanie do restartu komputera. Również (aczkolwiek nie aż tak często jak wcześniej) komputer 'zamraża się'. Moje pytanie jest raczej jednoznaczene - co robić, czego to może być powód oraz jaki wg was jest najlepszy (i możliwie najprostszy w obsłudze) program, który zdiagnozuje sprzęt i poinformuje konkretnie, że te i te podzespoły są uszkodzone (rozpatruję prawdopodobieństwo, że powodem moich problemów jest sprzęt). Z góry dziękuję za pomoc i liczę na jak najszybszą odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

P.S.Mam komputer Intel Pentium 4 2.02GHz, Kingstone 266MHz 1024 MB DDR, Winfast GeForce 3 TiT 500MHz, Western Digital Caviar 200GB Serial ATA (na kontrolerze Adaptec), wszystko na systemie WinXP Prof.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też miałem taki problem, i winą tego był ms_blast bodajże (taki trojanek :wink:) Mi pomogło zainstalowanie antywira. Coprawda mówiłeś że formatowałeś dysk, ale on może być na innej partycji.

btw mi to się jedynie zdarzało jak byłem podłączony do netu, jak się odłączyłem to komp mógł chodzić godzinami i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm, też właśnie wpadłem na to, że może to blaster robi swoje, lecę ściągnąć nań łatę, ale mimo wszystko mógłby ktoś podać jakiś dobry program testujący i sprawdzający poprawność podzespołów ? (konkretnie RAM, procesor - najważniejsze, płyty głównej i karty graficznej... nie chodzi mi o wykresy wydajności, ale o samo sprawdzenie czy wszystko gra tak jak powinno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o sprawdzenie stabilności :?: Jeśli tak to program nazywa się cpu stability, dobry jest do tego też 3dmark (jak się niewykraczy to znaczy że wszystko ok) oraz niektóre gry (ja testowałem stabilność na sof2 i nfs u).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...