Skocz do zawartości
darek128

PRZEZ CO SPOWODOWAE JEST "ZAMULENIE" KOMPA??

Rekomendowane odpowiedzi

komp to przewaznie nie staje sie wolny chybba ze za duzo krecisz i cofnie ci sie fsb na 100 a ty tego nie zauwazysz :P

A tak czesciej t osystem operacyjny zwalnia a spowodowana to jest najczesciem posiadaniem duzej ilosci aplikacji nie koniecznie potrzebnych instalacja jakichs demek sharwarów i wszyskich smieci co wtykaja pliki tam gdzie nie trzeba. Wszyskie te aplikacje zabieraja troche ramu doprowadzajac do tego iz jest go za mało najgorsze se otwarte aplikacje czyli te obok zegara postaraj sie aby były tam tylko koniczne narzedzia bez zbednych pierdułek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wszystko stoi na XP :D, czyli co powyrzucac troche programow?? i dokupic troszke ramu jakies 512MB :D?? czy jeszcze mozna cos dorzucic??

Wiesz... w sumie to są 2 wyjścia:

 

Sposób 1:

1. dołóż ram (tak do 512 MB)

2. zmień procka ;) (na pIV jak masz kasę - jak nie masz, to nie zmieniaj)

3. podkręć go trochę

4. reinstalka windy

 

 

Sposób 2:

1. sprzedaj mobo, sprzedaj procka, sprzedaj ram

2. kup durona 1400 + 512 MB Ram DDR400 (durona przerobisz do Athlona 2600+)

3. kup płytę główną (jak masz kasę to Abita NF7, jak nie masz to taką jak ja mam lub np Asrocka)

4. przeinstaluj windę

i nie poznasz komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie mam kasy na takie modyfikacje jak zmiana proca czy plyty :P

ale za to moze doloze mu ramu, reinstal XP, i lekki overclocking ;-), a czemu mowisz zebym proca zmienil za wolny  :-|??

Może jest i szybki ... ale za to mało wydajny. Celek podkręcony do 3Ghz - ustępuje w grach i grafice 3D - athlonowi XP 1700+, a biorąc pod uwagę że Duron niewiele ustępuje Athlonowi - to wybór np Durona 1600/1800 jest o wiele lepszym wyjściem niż 2,8 Ghz Celeron (Duraka można przerobić do Athlona (ja mam tak zrobione)).

 

jak piszesz że masz taką sytuację to:

1. Overclocking

2. dołóż ramu

3. zrób reinstall systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze szkoda ze wczesniej nie pomyslalem o tych procach no ale coz czlowiek uczy sie na bledach ;) sprobuje zrobic reinstall XP doloze ramu i zobacze, ale jeszzce jedno pytanko, poowiedzcie mi bo moze to przez dysk bo jak cos otwieram to strasznie cos tam niby robi moze dysk nie wydala??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez wydawania $ to najpierw foramcik krecenie proca i umietne kozystanie z windy jak bedzie jakaś kaska to kup ramu jesze z 512 to zobaczysz jakiego dostanie kopa dalej mozesz zmienic proca na jakieś p4 (od 2.4 wzywz) na koniec przydałbysie jakiś szybszy dysk jak bbys miał ochote to wszysko kupić to pomysl jeszcze o zasilaczu chyba ze masz cos powyzej 300w ale widzisz to jak zawsze i wszedzie zadzi $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilke mam 300W takze mysle okay do takiej koniguracji ;), ale nie odpowiedzielisice mi na to czy to moze nie dysk :P bo tamten to MAXTOR 5400RPM 60GB,a teraz mam kupic jakeigos SEAGATE 120GB 7200RPM 8MB CACHE i bedzie wszystko na swiezo system i wogole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob tak: kliknij prawym klawiszem w wolne pole na pasku zadan i wybierz opcje Menedzer Zadań, albo nacisnij CTRL+ALT+DELETE,

kliknij w zakladne Performance, (Wydajnosc), zobacz screena ponizej:

 

Dołączona grafika

 

to w ramce:

Total - to ilosc aktualnie uzytej pamieci RAM

Limit - to max. jaka windows ma do dyspozycji pamieci, RAM + wielkosc pamieci wirtualnej,

Peak - to najwieksze zuzycie ramu od ostatniego restartu kompa.

wartosci sa podane w kilobajtach.

 

jak masz winde po PL to bedziesz mial po polsku te napisy.

 

jesli Twoje Total i Peak przekraczaja wartosc 256 MB, to znaczy, ze winda uzywa pamieci wirtualnej, stad to zamulanie kompa i mielenie dyskiem, musisz dokupic wiecej RAMu,

 

jesli Peak nie przekracza 256MB (co jest w winxp malo prawdopodobne) to masz bardzo zawalony dysk, moze masz jedna partycje 60 GB :?: najlepiej zrobic formata i miec kilka partycji, pierwsza na system, reszte na inne bzdety, je4sli to nie pomoze, to nowy szybszy dysk pomoze.

 

jak na moj gust masz za malo ramu, dysk jest OK, zwlaszcza ze wydajnosc tego celka jest b. niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili to zrob tak:

 

-reinstalka windowsa, sprubuj sobie zainstalowac windowsa 2000 +servis pack4, kompatybilnosc jest takasama jak xp ale 2k nie zamula sie z czasem tak jak xp, a jego wydajnosc w grach napewno nie jest gorsza, powiedzial bym ze nawet leprza (np wiekrza czesc rekordow 3dmarka jest wlasnie na win2k, ale to juz ina bajka). Jezeli masz xp dlatego ze ladnie wyglada, to zobacz na moj podpis, mam win2k i on tez moze byc gustowny :P :), prubuj, prubuj, to nie boli :P

 

-zainstaluj sprawdzone sterowniki, nie zmieniaj ich co tydzien, moze i najnowsze sa MINIMALNIE wydajniejsze ale takie ciagle "wachlowanie" nimi na dobre systemowi nie wychodzi

 

-nie instaluj gory niepotrzebnych programikow, zadbaj o to zebys w autostarcie mial tylko to co niezbedne, w windowsie wylacz ten wyglad "siec web" czy jakos tak

 

- dobrze jest po zainstalowaniu windowsa, razem z reszta softu, zrobic sobie jego obraz na cd, wrazie potzrebby reinstalki poprostu przywracasz calysystem w 10 minut, nie tracisz polowy dnia na instalowaniu sterownikow i konfiguracji wszystkiego "po swojemu"

 

to tyle co mozesz zrobic teraz, co do sprzetu to koniecznie dokup druga kosc 256 mb ram ( kupujac ram wez stara kosc i popros o pamieci tejj samej firmy, modelu), pozniej mozesz pomyslec nad prockiem, ale juz nie inwestuj w celerona, to dobre dla pani Kasi z biura ktora wypelnia komorki w exelu......

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buehehehe kolejny post o zamuleniu i znowu celeron winny hahahaha

sie usmialem to teraz widze ze juz nawet do windowsa za slaby :P

oo i na radku 9000 2900 punktow a na celku 1,7 u znajomych na gf2 gts jest 3500 jak to mozliwe :P

No ale tak przeciez to celeron......

Ludzie myslcie troche do pracy windowsa xp wystarczy celeron 500 i wszystko dziala plynie - wystarczy 256 ramu zeby dzialalo ok pod warunkiem ze sie nie ma zasmieconego systemu ... co wiecej moja siostra ma xp na celu 366@550 +128 ramu i dziala zajedwabiscie

Nie wiem do czego to doszlo zeby do komfortowej pracy w windowsie ludzie ci polecali bartona bo celeron za slaby ...

Moja rada reinstalka systemu (jak juz ci osoby madrzejsze polecily)

i ew dokupienie pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo właśnie o to chodzi ze celoron to puste mhz i pomiedzy 500 a 1500 mała rużnica na kurde miałęm celka 1.2 potem 1,7 a kumpel ma 2,6 i ani 10 procent niema róznicy na tym samym kompie 1,2 chodzi jak 2,6@3.0 we wszystkich benchmarkach różnica 10 procent!!!zaraz bartona AMD duronik 1,6 i wymiate te celki nawet jakby 4ghz były!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestescie wszyscy niedolezni albo podnosicie sobie samoocene z wyboru AMD.

Dziwne, ze co nowszy i szybszy celek to jest wolniejszy.

Popadliscie w paranoje, ze hej.

Windows przymula z powodu celka 1.7ghz :D:D:D

Nie robcie z siebie posmiewicha tylko wysilcie chociaz 1% mozgu.

Jest tutaj na szczescie kilka myslacych istot nazywanych "homosapiens" i na szczescie wiedza co moze mulic kompa. Dla nich gratulacje z uczestniczenia w tym schodzacym na psy forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niektorzy to juz szukaja tylko dziury w calym. Napialem ze najlepiej najpierw dkupic ramu, a pozniej zmienic celka na p4, ale zmiana procka jest w domysle nastawiona na poleprzenie wydajnosci w grach, przeciez tego nie trzeba pisac prawda ?!, tak sa mojak nie trzeeba pisac dlaczego system chodzi lepiej jak ma wiecej pamieci......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś system na obecność wirusów, ostatnio znajomek prosił mnie o luknięcie na jego komp, bo mulił się jak nie wiem co (W98), okazało się że miał na dysku ponad 8000 kopi tego samego wirusa,

(nie używał programu antywirusowego) co powodowało że komp był zajęty (nie wiem czym) ale ten wirus był przyczyną (wirus nieszkodliwy i usunięty) która znikneła po użyciu antywira. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...