Skocz do zawartości
Jelen

Sis 746FX vs Sis 748

Rekomendowane odpowiedzi

jak sie przedstawiają wyniki tych dwóch chipsetów w porównaniu wydajnosci?. Co jest power upem w 748 w stosunku do 746FX?. Jak mozecie to dajcie jakies linki do bezposrednich porwnan!. Najlepiej zeby to było w formie porwnan Mob na Ascorcku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy rev 3.0 sis746FX a 748 znikoma... bo 3.0 ma juz oficjale fsb 400 i zmiana mnoznika ale jak ci to roznicy nie robi to dopłac do 748 bo ma lepsze chłodzenie NB no i zawsze te 3% wydajnosci do przodu jestes

a tak wogole jelen co Cie napadło z sprzedawaniem takiego statku??? nie kazdy ma 4ghz..... 8) ja bym pamieci wymienił i z fsb leciał wyzej na twoim miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy rev 3.0 sis746FX a 748  znikoma...  bo 3.0 ma  juz oficjale fsb 400 i zmiana mnoznika ale jak ci to roznicy nie robi to dopłac do 748 bo ma lepsze chłodzenie NB no i zawsze te 3% wydajnosci do przodu jestes

a tak wogole jelen co Cie napadło z sprzedawaniem takiego statku??? nie kazdy ma 4ghz.....  8)  ja bym pamieci wymienił i z fsb leciał wyzej na twoim miejscu

a taki głupi napad :D ,Co do pamieci to mam bardzo dobre :D (to sa slynne hynixy...) mnie blokuje raczej mnoznik 18x. A napadło mnie nie wiem co :D czasem tak mam ze poprostu chce zmienic sprzet (niezawsze na lepszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuje w D1400 i Asrocka tego :D bo mi sie bardzo podoba ,oprócz głupiego odchyłu psychicznego wykorzystam w pełni moje hynixy (mozna sie fajnie z FSB bawic) i Zalmana 7000A Al który z zapinka pod AMD lezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle móby ktoś powiedzieć mi o możliwościach o/c i różnicach w o/c między Asrock K7S8X R3 a Asrock K7S8XE ??

bede bardzo wdzieczny

Możliwości oc K7S8X R3.0 i K7S8XE R3.0 mają bodajrze identyczne ale mogę się mylić. Poza tym jedna ja bym polecał XE bo na nim teoertycznie wyciągniesz większe fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja składałem płytę na xe to się wypowiem - Vcore możesz podnieść - ale tam nie ma nawet opcji o ile - jedno domyślne ustawienie - podniesione = +5%. o Vdimm zapomnij (ale przyznaję bez bicia że długo tej opcji nie szukałem) Mnożnik zworkami na płycie - ale musisz mieć skądś zbędne zworki bo nie dają - są gołe piny. Instrukcja do płyt X i XE jest wspólna więc podejżewam że opcje O/C też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdimm nie ma bo nie oszukujmy się ta płyta nie jest do extremalnego OC. Jak osiągniesz na niej fsb:233mhz to już będzie naprawdę dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdimm nie ma bo nie oszukujmy się ta płyta nie jest do extremalnego OC. Jak osiągniesz na niej fsb:233mhz to już będzie naprawdę dobry wynik.

wiesz zawsze mozna mody porobić :D jak padnie to sie kupi drugą to jest tanie jak barszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, poprzedniego posta nie wysłał.

kumpel ma asrocka na sis 748 z s-ata i ma fsb 240 (480) a tego sis 746fx nie da rady zrobić. sis 748 jest lepszy, wyżej się kręci, wydajność minimalnie wyższa (nie godna uwagi), ale sam chipset jest nowszy więc bardziej dopracowany.

myślę, że lepiej kupić płytkę na 748 jeśli różnica jest rzędu 20-30zł ale wielkich różnic nie zauważysz, szczególnie jeśli nie pójdziesz ekstremalnie z fsb (sis 746 bez fx chodził u storma stabilnie na 225MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, poprzedniego posta nie wysłał.

kumpel ma asrocka na sis 748 z s-ata i ma fsb 240 (480) a tego sis 746fx nie da rady zrobić. sis 748 jest lepszy, wyżej się kręci, wydajność minimalnie wyższa (nie godna uwagi), ale sam chipset jest nowszy więc bardziej dopracowany.

myślę, że lepiej kupić płytkę na 748 jeśli różnica jest rzędu 20-30zł ale wielkich różnic nie zauważysz, szczególnie jeśli nie pójdziesz ekstremalnie z fsb (sis 746 bez fx chodził u storma stabilnie na 225MHz).

Mozesz mi wytlumaczyc jak osiagnal fsb 240 ?.

Mam chwilowo asrocka k7s8xe rev 3.01 , 2x512mb hynix d43 , probowalem juz wszystkich biosow (oficjalnych i nieoficjlanych) i kazde wyjscie poza fsb 200 powoduje zwisy,nawet 201 :).

Dodam ze 200 jest stabilne jak skala.Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AsRock K7S8XE+ (XE z SATA). FSB chetnie wykręciłbym poza 200, ale nie mogę ustawić pamięci synchro. Jest tylko DDR200,266,333,400, ale nie ma opcji By FSB lub innej odpowiedniej. Wygląda na to, że płyta chodzi synchro tylko na standardowych FSB (200,266,333 lub 400). Dodam jeszcze, że mam BIOS M1.44 z OCWorkbench. Na zmodoanym biosie jest VDimm 2.65V i PerformanceMode dla pamięci, który daje niezłego kopa, ale trzeba mieć pamiatki lubiące niskie latency.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze płyta oparta o SIS 748 FX, ale na razie tylko w jednym sklepie w Poznaniu ( google.pl) :| Ma niezłe audio 5.1 ;)Też się zastanawiam nad tą płytką, bo jest na serio taniutka ( niecałe 200 zł). Jest jeszcze ew. ECS na NFORCE 2Ultra, tylko już kosztuje 250 zł. ( jakieś 60 zł różnicy). Trochę mnie zmartwilisście z tą synchronizacją, ale w sumie jak Barton 2500@3200 to chyba dużo więcej by nie poszedł :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz co Jelen? Zastanawiam sie, czy aby też nie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego 746 FX. Ledwo 130 zł- 60 zł różnicy względem 748 i parawie 2 tyle do ECS Nforce 2 Ultra a róznica w wydajności w sumie żadna. Że o utracie wartości nie wspomnę ;) Ale ale- czy 746 FX ma zablokowany mnożnik? Bo 748 ponoć ma :? Chociaż to i tak małą różnicę mi robi, bo te 37-39 Mhz na PCI spoko wytrzymam. No i nie wiem już sam, co robić. Chyba lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ECS-a i nie motać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No łuknołem Asorcka K7S8X rev3.01 dałem 130zł + Durona 1600mhz 0402RPMW (niestety zablokowany :/ ) + Coppershima dla 0.13um wsyztsko wyszło równo 300zł. Bez problemu zamontowałem Zalmana 7000A Al wchodzi jak złoto. Na płycie masz mozliwosci takie FSB 100-248mhz co 1mhz , Vcore podnoszone o 5% przy duronie daje to z 1.5V jakies 1.575V. Mnoznik od 6 do 24x ustawiany na zworkach (zakup sobie odrazu 5 zworek :D bo nie ma w standardzie). Zrobiłem Drut Moda na 1.85V i procesor pomyka 1600mhz@2208mhz 12x184mhz pamieci to 512mb Hynixy D43 ustawione na 400mhz @CL2 wsyztsko na Zalmanie chodzi bardzo cicho! i wmiare wydajnie. Przestawienie pamieci z trybu 333 na 400 daje jakies 200-300 pkt w CCR. Hmm z tego co widze w Sandrze to jak ustawiam 400mhz to mi idą równo z procem (zworka jest na 166mhz). Ogólnie jestem happy za 300zł taki sprzęt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No łuknołem Asorcka K7S8X rev3.01 dałem 130zł + Durona 1600mhz 0402RPMW (niestety zablokowany :/ ) + Coppershima dla 0.13um wsyztsko wyszło równo 300zł. Bez problemu zamontowałem Zalmana 7000A Al wchodzi jak złoto. Na płycie masz mozliwosci takie FSB 100-248mhz co 1mhz , Vcore podnoszone o 5% przy duronie daje to z 1.5V jakies 1.575V. Mnoznik od 6 do 24x ustawiany na zworkach (zakup sobie odrazu 5 zworek :D bo nie ma w standardzie). Zrobiłem Drut Moda na 1.85V i procesor pomyka 1600mhz@2208mhz 12x184mhz pamieci to  512mb Hynixy D43 ustawione na 400mhz @CL2 wsyztsko na Zalmanie chodzi bardzo cicho! i wmiare wydajnie. Przestawienie pamieci z trybu 333 na 400 daje jakies 200-300 pkt w CCR. Hmm z tego co widze w Sandrze to jak ustawiam 400mhz to mi idą równo z procem (zworka jest na 166mhz). Ogólnie jestem happy za 300zł taki sprzęt...

Ja w tym momencie jade na asrocku k7s8xe rev 3.01 i axp 1700+,procek wykrecil sie prime stable @ 2.2ghz (2700+) na powietrzu titan of korz,pamieci d43 2x512.

Nie chce przytaczac nickow ale kilka osob z forum podobno osiagalo sporo ponad 200mhz na k7s8x/e , moze Ci panowie powiedza jak to zrobili bo z tego co wygooglowalem to jeszcze nie ukazal sie zaden beta bios ktory umowzliwialby prace synchro na wiecej niz 200fsb (w asynchro sis jest niestabilny,nie wchodzi nawet do windy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za cytat , kliknelo mi sie :) , czekam na tych cfaniakow z 220 fsb :D (juz wiem ze to nie mozliwe,przynajmniej na tych biosach ktore sa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na tych cfaniakow z 220 fsb :D (juz wiem ze to nie mozliwe,przynajmniej na tych biosach ktore sa)

No to moze W koncu sie wypowiem :) Jakis czas juz uzywam sprzetu jak w podpisie i musze powiedziec, ze plytka jest swietna . Za takie pieniadze nie dostaniecie NIC lepszego. Ale, ale moze tak do sedna :)

 

Krecilem, testowalem przerozne mnozniki i szybkosci szyny i doszedlem do wniosku, ze FSB powyzej 200 jak najbardziej jest osiagalne. Ale po kolei.

 

Najstabilniej przy szybkosci powyzej 2 GHz plyta dziala na pelnym mnozniku tj. 10, 11, 12 itd ladnie dziala na 10,5, czy 11,5 ale nizej mozna pojechac bylo z fsb. po ustawieniu 10.5x200 (2100 MHZ) dziala, przechodzi rozniste tortury programowe przy napieciu 1,65 +5% (cos kolo 1,73) Ale po ustawieniu FSB powyzej 200 np. 201 :) winda nadal sie wczytuje, ale juz w momencie wlaczenia seti nastepuje zwis.

 

Po zmianie mnoznika na 10x (napiecie bez zmian) ustawilem FSB na 205 i poszlo bez problemow poszedlem wiec wyzej i wyzej az dotarlem do 214 (2140 MHz) i to byla ostatnia dzialajaca wartosc, sprawdzilem pozniej jeszcze 218 - windows zaladowal sie bez problemow, seti dzialalo, ale po kilkunastu minutach sluchania mp3 i buszowania w sieci komp sie wywalal.

 

Bios w wersji 1,8 zmodowany, nie jest to wersja z OCworkbench, ale nie pamietam juz jaka - w tej wersji wszystko bez zmian poza tym, ze mozna sobie wpisac MAC karty sieciowej spod biosu. Teraz szykuje sie do spisania wszystkiego na temat tej plyty i zrobienia malego FAQ wiec prosze was bardzo o pytania i odpowiedzi jakie mozna by w tej publikacji umiescic. Za chwile sprawdze jeszcze cos z pamieciami i doloze swoje 3 grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...