Skocz do zawartości
grenn

ciecie obudowy AT

Rekomendowane odpowiedzi

moze i bylo, ale ja nie znalazlem:)

mam big towera AT i nie mam zupelnie pomyslu jak przyciac obudowe, zebym mogl sciagac tylko jeden bok, a nie cale to zelastwo :/

moze ktos ma jakies fotki jak to zrobil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie bede mial miejsca na drzwiczki, bo komp jest wcisniety miedzy lozko a stolik do kompa (w ktorym sie komp nie miesci...obudowa ma 62 cm).

kombinowalem zeby zrobic jak w ATX ale nie wiem jak zrobic te syfki co trzymaja scianke :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie bede mial miejsca na drzwiczki, bo komp jest wcisniety miedzy lozko a stolik do kompa (w ktorym sie komp nie miesci...obudowa ma 62 cm).

kombinowalem zeby zrobic jak w ATX ale nie wiem jak zrobic te syfki co trzymaja scianke :/

najlepiej by było dospawac takie gófnienka jak w ATX'ie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ciekawy temat sam sie zastanawiam jak zrobic zeby sciagac tylko jeden boczek, moj chieftec atx jest z 98r i ma cala obudowe sciagana :/

A gdyby w pokrywie z boku wyciac takie duze okno wstawic je na zawiasy aby okno otwieralo sie np. w prawa strone, a zamkniecie zrobic na magnesy, potem uszczelnik jakos zeby szpar nie bylo i estetycznie wygladalo?? co sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby w pokrywie z boku wyciac takie duze okno wstawic je na zawiasy aby okno otwieralo sie np. w prawa strone, a zamkniecie zrobic na magnesy, potem uszczelnik jakos zeby szpar nie bylo i estetycznie wygladalo??

ale wlasnie chodzi o to ze ja nie moge zawiasow wstawic :/

moze ktos juz probowal z prowadnicami na rolkach??wtedy by bylo wysowane cale(nie wiem czy ktos rozumie:) ) jak schemacik narysuje to wstawie dla ogolnego zrozumienia pomyslu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby w pokrywie z boku wyciac takie duze okno wstawic je na zawiasy aby okno otwieralo sie np. w prawa strone, a zamkniecie zrobic na magnesy, potem uszczelnik jakos zeby szpar nie bylo i estetycznie wygladalo??

ale wlasnie chodzi o to ze ja nie moge zawiasow wstawic :/

moze ktos juz probowal z prowadnicami na rolkach??wtedy by bylo wysowane cale(nie wiem czy ktos rozumie:) ) jak schemacik narysuje to wstawie dla ogolnego zrozumienia pomyslu :)

no tez cos podobnego mam w glowie ale nie na rolkach, dwie prowadnice na gorze i na dole z jakiegos materialu slizgowego (zeby tak to ujac :D ) i bok wysuwany, tylko trzeba by to jakos super estetycznie zrobic.

 

Ja mam wlasnie takie dwa sposoby na to, jak wkoncu zrobie u siebie to zapodam fotki :)

Mam nadzieje, ze Ty tez jak juz zrobisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to potrwa, bo musze wywalic scianke co MOBO na niej jest, bo po pijaku wiercilem dziury i troche krzywo sa ;) wiec wstawie z plexy, to samo sie tyczy tylu... tez nie wyglada zbyt estetycznie :/

zrobilbym w sumie cala obudowa z plexy, tylko nie wiem jak. teraz moge tylko wstawic fote przodu bo juz jest pomalowany (prawie caly) a obudowe remontuje juz od wakacji:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fiu to troche potrwa :)

 

A ja jak ostatnio kupilem taka bude:

 

http://skrytobojca23.w.interia.pl/budziax.jpg

 

Chiefteca z 98r atx bynajmniej nie musze nic ciac, stan idealny, super grube blachy ma :) i jedyna wada to ze cala blache musze sciagac a nie tylk boczek. I wlasnie bede musial wyciac jakas dziure i wstawie tam szybe przyciemniana :>, obudowe chyba pomaluje na ciemny szary kolor, i dam gumowe kolka pod spod, bo troche ten kolos wazy zeby go nosic :>

 

A co najbardziej mnie ucieszylo ze dalem tylko 25zl za niego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zakonczylem projektowanie front panela :) rano biore sie za wiercenie.

panelik wyglada tak.

1. przelaczniki on/off pod potencjometrami beda wlaczaly lub wylaczaly (hm... :) )regulacje predkosci (w przyszlosci beda wlaczaly dodatkowe wiatraki)

2. power, reset - no komentz :)

3. in i out to bedzie do dzwieku (mam dosc siegania za kompa)

4. lights to tez chyba wiadomo... nie kazdy loobi usypiac jak mu kilkanascie (~dziesiad) ;) diodek wali po oczach i pokoju :wink:

 

calu uklad sterowania wiatraczkami chcialem upchnac w starym cdromie tzn wywalic bebechy, panel cdka pociac, zeby zostal szkielet i przykrecic do niego moj panelik, ale moze ktos da mi lepszy pomysl??

 

wieczorem zrobie foty budy i zalacze je do tego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w corel draw 11, ale sie troche pomeczylem, bo jakos nie chcial mi robic koloru czarnego tylko jakis szarawy, ale zmienilem palete z CMYK na RGB i jest ok. polecam ten program do takich zabaw, jak i kazdy inny do grafiki wektorowej... niedlugo bede wycinal wiec na wieczor juz moga byc foty :)

 

--------

 

wiec tak... oto moja buda w wiecznym remoncie ;) (foty niestety sa duze, ale biore sie za pomniejszanie ich)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

wiec moj komp wyglada w chwili obecnej tak ;)

 

Dołączona grafika

 

panel juz wyciolem, ale nie mam drukarki (tak, tak, to prawda;) ) wiec moze jutro bedzie foto

 

a wpadlem na pomysl z bokiem, zeby w sciance wyciac otwor jak na drzwiczki, zrobic prowadnice, ale plexa byla na nich podnoszona do gory...

czy ktos rozumie?? jesli tak to pisac co o tym sadzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie :) w pionie i sciagana jak trzeba, tylko jeszcze nie doszedlem do tego co sie stanie z wiatrakami ktore chce tam wstawic ;)mo ze z nich zrezygnuje, albo oddzielny stelarz dla nich walnoc... o, to jest plan ;) teraz sie zastanawiam jak i gdzie chlodnice upchnac ;)

moze mi ktos napisac jak zrobic tyl z plexy?? zastanawia mnie jak zrobic sam dol tam gdzie siedza sledzie, bo jakos nie jestem sobie w stanie tego wyobrazic ;( jakies foty z bliska poprosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie :) w pionie i sciagana jak trzeba, tylko jeszcze nie doszedlem do tego co sie stanie z wiatrakami ktore chce tam wstawic ;)mo ze z nich zrezygnuje, albo oddzielny stelarz dla nich walnoc... o, to jest plan ;) teraz sie zastanawiam jak i gdzie chlodnice upchnac ;)

moze mi ktos napisac jak zrobic tyl z plexy?? zastanawia mnie jak zrobic sam dol tam gdzie siedza sledzie, bo jakos nie jestem sobie w stanie tego wyobrazic ;( jakies foty z bliska poprosze

Tez chcialem dac dwa wentyle w szybie jeden naprzeciwko procesora drugi naprzeciwko grafy, a jak to pogodzic z wysuwana szybka to juz inna sprawa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym ty malowales ta bude? plakatowkami?  :shock:

e... troche w inna strone poszedlem - emalia nitro czarna ;) bedzie szla jeszcze jedna warstwa na wyrownanie i jeszcze lakier wiec nie bedzie tak saqdnie wygladac ;) a znaczek wolfa farbami do modeli ;0

 

 

SKRYTOBOJCA:

chyba najlatwiej bedzie zrobic maly stelarzyk podwieszany na gorze kompa i jeszcze jakos na bok jedno ramie w ktorym beda wentyle i w razie potrzeby bedzie sie stelarz zdejmowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze troche czasu zajmie az dopracuje kazdy szczegol :)

Jak skoncze albo cos wymysle to dam znac.

Jeszcze kolka chce kupic do mojego big towerka (40zl) gumowe bo mam panele w pokoju, ale nie bedzie problemu z przemieszczaniem takiego kolosa wkoncu bedzie wazyc sporooo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...