Skocz do zawartości
<X@ERO>

[podkręcanie] problem z podkręcaniem GPU (GF2 MX 400)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Mam problem z moją kartą graficzną. Jak zabieram się za podkręcanie to mam kłopot z GPU karty. Standardowo ustawione jest taktowanie na 200Mh, a jak podkręcam ją chociaż o 1Mh to komp po chwili grania zawiesza się, czasem załapuje długiego laga, obraz zaczyna się wielokrotnie powtarzać jak przy błędzie windy podczas kopiowania, full artefaktów.

Po prostu zaczyna wariować. Poradzcie mi czego to może być wina, czy można temu jakoś zaradzić i czy spokaliście się z tym kiedyś :?:

 

Pamięci kręcą się ok.

 

Podkęcam karte programem RivaTuner

Karta taka jak w podpise czyli MX/MX 400

Karta nie ma zainstalowanego standardowo wiatraczka, sam na niej zainstaolwałem mały wiatraczek wielkości radiatora

Taktowanie pamięci ze 150@172 powyżej są artefakty, pamięci się nie grzeją

Wiesza się gdzieś tak po 10 sek. gry.

 

Sterowniki 43.03, DX 9.0b.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo źle trafiłeś albo sie rdzeń przegrzewa! ja miałem GF2 MX400 64mb 6ns 64bit NO name 200/143mhz@280/192 bez vmodów! miałem zwykły radiatorek ale za to wentyl 80x80 podnim i miedziane radiatorki!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje opcja że źle tafiłem bo GPU sprawdzałem ręką (oczywiście jak był komp wyłączony :) ) i jest ciepły (tak jak wszystko w kompie), ale nie gorący. Grzał się bardzo bez wiatraczka do tego stopnia że się poprostu zawieszały gry. A jak dotykałem go to był gorący i się oparzyłem :( . Może w czasie jak nie było wiatraczka mógł się uszkodzić i dlatego nie moge go kręcić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ty masz coś z GPU, a ja mam coś nie bardzo z poamiątkami na grafie. Tak to już bywa w życiu. Jak Marcin5611 pisze daj nową pastę pod GPU i może radiator z procka jakiś mały, a powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najnowsze stry bo z tegoco widze masz je bardzi satre teraz sa juz chyba 56.xx w kazdym razie ja mam najnowsze grafa jakis noname a krece ja 200@230 166@190, wiem ze to nie zaden wyczyn ale zawsze troszeczke pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim gf2MX /mx400 standardowo mialem 175/165 (chyba jakos tak). Zmienilem radiator na taki od pentiuma z wentylatorkiem. Bo na samym radiatorze strasznie sie grzal. Na procku podkrecilem na 230 i bylo ok, ale na pamieciach tylko do 168 wyzej sypala sie grafa.

Moja rada sprobuj zejsc w dol z taktowaniem pamieci (to nic ze sie nie grzeja , moje tez sie nie grzaly) i w wtedy sprobuj jeszcze raz z prockiem do gory.

Zmiana pasty moze pamoc w kwesti temperatury ale bez jaj. O 1 MHz i kiszka - to zmiana pasy pomoze ? - szczerze watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...