Skocz do zawartości
Truu

Monitor - ktory z tych trzech i dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Ich obraz wygląda na płaski a jest na tyle płaski, że trzeba się dobrze przyglądać.

Grinch jak masz diamodtrona to spójrz tuż znad monitara, prawie wzdłuż powierzchni ekranu, od góry na dolną krawędź obrazu - widać jak w środeku brzegu dolnego obrazu jest troche bliżej przodu niż w rogach. ALE przecież tak nie patrzy się na monitor :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma fatalną geometrię, kolega ma.

Kolega miał pecha a i nie obejrzał monitora przed zakupem.

Przez ostatnie 3 lata zakupiłem do pracy, dla znajomych i dla siebie w sumie z 10 różnych monitorów (same 17"). Jak mnie widzieli w sklepie to szli i od razu przynosili ze 3 egzemplarze. Fakty: wśród NEC'ów łatwiej znaleźć egzemplarz z dobrą geometrią niż wśród LG, ale gorzej z równomierną jasnością. Zbieżność plamki jest zależna tylko od egzemplarza. Ostrość w NEc'ach generalnie dobra, w LG zależy głównie od modelu. O Samsung'ach się nie wypowiadam (kupowałem 1 sztukę), Philips'ów nie oglądałem.

Dla siebie wybrałem Flatrona 795 ft. Przeszedłem przez 3 sklepy, w każdym obejrzałem po 2-3 egzemplarze. ALE jest z dobrą geometrią, zbieżnością, ostry, z równomierną jasnością. Jestem zadowolony.

Teraz LG nie ma tak dobrego modelu, więc raczej rozglądałbym się wśród NEC'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Truu

Zastanawiałbym się nad Nec'iem lub samsung'iem.

FE770 jest na kineskopie ClearFlat nie na Diamondtronie. Mam go w pracy i jest to dobry monitor aczkolwiek FE791 lub Mitsubishi Diamond Pro 750SB (oba z Diamondtron NF) są ciekawsze.

Wśród Samsungów to 757dfx lub 757MB byłyby ciekawsze, ale 765 też jest ok.

Z tych konkretnych 2 to raczej FE770.

 

Grinch - główną zaletą xxxxtronów jest kontrast i wysycenie kolorów. Gdyby nie 2 poziome powody to kupiłbym dla siebie NEC FE750+ właśnie ze względu na nasycenie kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz go kupić po obejrzeniu i sprawdzeniu to może być.

Na stronie komputronika mają złe dane o nim:

http://www.lge.com/catalog/prodmodeldetail...OTHING&model=18

 

Model : T710PH

Max Resolution : 1600 x 1200 / 68 Hz - (1024 x 768 / ~ 110Hz)

H-Scanning Frequency : 30 - 85 kHz

V-Scanning Frequency : 50 - 160 Hz

Pixel Frequency : 135 MHz - troszke jest to niskie, dobre monitory mają w granicy 200MHz. Podobno ma to wpływ na ostrość obrazu.

 

Obecnie o dobrą 17" trudno. Jest jeszcze Philips P40 lub B50 i Samsung 757.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...