Skocz do zawartości
Fallout

Co powiecie na to chłodzonko ??!! :D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... miałem zamiar kupowac jakieś chłodzenie na mojego P4 2.4B no i zauważyłem że juz wpełni dostępny jest ten coolerek http://sklep.gral.pl/podzespoly/index_opis...rd=&pdgr=&aaa=1

Co powiecie o nim ?? warto czy nie ?? Dodam że obecnie mam tylko standartowy coolerek intela..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wydajnościa bardzo kiepsko. Wystarczy przeczytać test na tomshardware.

Za takie pieniądze to po prostu abstrakcja.

 

http://www.tomshardware.com/cpu/20040212/index.html

 

Ogólnie to kupa. Przy max RPM jest wydajniejszy niż coolery boxowe kosmicznie glosny (ponad 60 decybeli!), a przy 2000 rpm jest prawie bezglosny, ale mniej wydajny niz boxowe coolery intela i amd!

 

At a maximum rotational speed the cooling capacity is very high - unfortunately the noise level is high as well. At a minimum rotational speed and full load on the CPU, the boxed coolers from AMD and Intel are superior to Gigabyte's 3D Cooler Pro with respect to cooling capacity.  

<...>

In the end, this cooler with its four blue LED's on the top can be recommended only for case-modding fans.

No ale to w sumie debiut gigabyte, wiec nie ma sie co za bardzo dziwic.

Szczerze współczuję ludziom którzy to kupili i wyrzucili w błoto prawie 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, więc skoro na stronie sklepu (ktoremu zalezy na tym zeby sprzedac towar) jest tak napisane, to znaczy ze jest to święta prawda objawiona, i jakis test na tomshardware w ktorym wyszło 60dB to nieprawda, tak?

A pozatym co to znaczy te 37 db? kto i jak to mierzyl? Przeciez wiadomo, ze producent zawsze śrubuje wartości, zeby sprzedac towar takim co mu uwierzą, i właśnie po to są testy żeby ten marektingowy bełkot zweryfikować! Jak chcesz wierzyć w tamte 37db to sobie wierz.

 

Ja wierzę w test na tomshardware:

Unfortunately, this performance causes an unpleasant noise level of over 63 dB(A), while the ambient noise level at the time of the measurement was 32 dB(A).

Dołączona grafika

Wlasnie po to podawalem linkt do testu (na ktoren pewnie nawet nie spojrzales) zeby mozna bylo skonfrontowac to co pisze na stronie sklepu komputerowego/stronie producenta (czyli czesto nieprawde) z tym co naprawde jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ej... przeciez jest wyraźnie napisane w linku, który wam dałem że na max obrotach ma 37 dBa a nie 60... no to coś nie tak chyba....

Zeby jeszcze uzupelnic to, co napisal Simplex, producenci czesto klamia w zywe oczy, np. Thermaltake Silentboost generuje wg producenta 21dB, podczas gdy wg specyfikacji technicznej samego zastosowanego w tym coolerze wiatraka, wiatrak ten halasuje duzo bardziej - 28 dB.

 

Cytat stad dla potwierdzenia:

 

According to Thermaltake, the fan will only go up to 21 decibels, but after taking it off, we find that the fan is actually a Panaflo FBL08A12M, which is in fact specified to be 28db! I highly doubt mounting it onto a heatsink cuts the noise down.

A na koniec recenzji autor podaje halas zmierzony w testach: 40,1dB (sic).

 

Tu zas masz recke tego coolera Gigabyte, gdzie glosnosc wyszla od 47,3dB (low!) do 56,3dB (high). Przy otwartej obudowie co prawda, ale i tak za glosno.

 

The sound and volume is comparable to dustbusters of years past.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam stary temat :) - sorry, ale nie moge się powstrzymać przed zadaniem pytania...Otóż mam przed oczyma krótką recenzję owego wentyla z Benchmarka i tam coś nie widzę, aby był krytykowany. Co więcej - otrzymał dobrą ocenę. Czy na Benchmarku jest jakieś przekłamanie, czy mówimy o 2 różnych coolerach? :lol: To dla mnie ważne, bo sam chciałem takowy kupić ;-).

 

BTW Czy Zalman CNPS7000A-AlCu (alternatywa dla tegoż Gigabyte'a) wchodzi bez większych problemów na Abita NF7-S v.2.0?

Z góry dzięki za zainteresowanie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium 4 Prescott (recka) -> u dołu strony jest odsyłacz do testu owego Gigabyte'a. Sorry, że w taki sposób każe Ci się męczyć, ale na benchmarku chyba nie można dać bezp. linka - przynajmniej ja nie wiem jak to zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez takiego procka, ostatnio bylem zmuszony do kupna wiatraka, i kupilem Spire EasyStream4 (ten bez regulacji, temperaturki mam od 40-41 w idle do 58 w stresie, ostatnio puscilem go sobie na 5Vi chodzi na 2700rpm, nie slychac go a wydajnosc praktycni taka sama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium 4 Prescott (recka) -> u dołu strony jest odsyłacz do testu owego Gigabyte'a. Sorry, że w taki sposób każe Ci się męczyć, ale na benchmarku chyba nie można dać bezp. linka - przynajmniej ja nie wiem jak to zrobić  :)

http://benchmark.pl/artykuly/rzut_okiem/gi...r/strona-1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...