Skocz do zawartości
Khunu

Szajsowy przedni panel obudowy!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Już rozwiązałem moje problemy z chłodzeniem - rozebrałem obudowę i przestawiłem w bardziej przewiewne miejsce i max 50 C na procku (haha)

Przyjrzałem się dokładniej obudowie (którą z braku kasy kupiłem byle jaką) i zauważyłem otwory na wiatraczek w ddolnej części. Kłopot w tym, że mam tak SZAJSOWATY przedni panel i on wszystko zasłania. Czy można gdzieś kupić sam przedni panel, taki, który będzie pasował? Jakiś musi być, a ten wygląda po prostu lamersko. Wiecie, gdzie można sam panel kupić :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już rozwiązałem moje problemy z chłodzeniem - rozebrałem obudowę i przestawiłem w bardziej przewiewne miejsce i max 50 C na procku (haha)

Przyjrzałem się dokładniej obudowie (którą z braku kasy kupiłem byle jaką) i zauważyłem otwory na wiatraczek w ddolnej części. Kłopot w tym, że mam tak SZAJSOWATY Wytnij otwor okragly w panelu i zamontuj tam rure do Bass reflexu - taka jak do kolumn glosnikowych. Za nia wladuj wentyl. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten panel jest plastikowy i jakiś dwu-częściowy i fikuśny, wogóle chcę się tego pozbyć ak najszybciej, bo wygląda jak komputer z supermarketu!

Ja chcę ten panel wywalić, ale muszę go czymś zastąpić. Wiercenie nie wchodzi w grę, to najgorszy gatunek plastiku jaki można sobie wyobrazić. Mogę nawet dać zdjęcie, ale nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten panel jest plastikowy i jakiś dwu-częściowy i fikuśny, wogóle chcę się tego pozbyć ak najszybciej, bo wygląda jak komputer z supermarketu!

Ja chcę ten panel wywalić, ale muszę go czymś zastąpić. Wiercenie nie wchodzi w grę, to najgorszy gatunek plastiku  jaki można sobie wyobrazić. Mogę nawet dać zdjęcie, ale nie teraz.

Kazdy plastik da sie obrabiac. ja mialem kijowa obudowe, a zobacz sobie na mojej stronie co sie dalo zrobic. Skoro i tak chcesz kupic panel to warto sprobowac cos przerobic w starym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wyrąbiste to twoje pudło. Tylko powiedzcie mi proszę, GDZIE MOGĘ KUPIĆ TEN PANEL??? Właśnie chcę kupić jakiś w miarę prosty panel do obudowy i przerabiać, malować, wiercić. Ten się do tego nie nadaje.

P.S. Zdjęcie nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko sie zdarza, żeby obudowa miała miejsce na wiatrak z przodu, i panel przedni, który nie daje dostępu do powietrza z zewnątrz. Jeszcze szczerze mówiąc takiej nie widziałem. Jakbyś dał zdjecie, to by było wiadomo co i jak.

 

W mojej obudowie, przedni panel ma na miejscu dysków 3.5" oraz przycisków power, reset taki plastikowy szajs, ale mimo wszystko dostęp do powietrza jest. Po pierwsze z dołu: między panelem, a ściąną obudowy jest pare cm przestrzeni, a na dole dziura i powietrze przez nią wchodzi, jak przyłożyć rękę to czuć przepływ powietrza. Ponadto, pomiędzy samym panelem a plastikiem, są szpary, małe, ale zawsze. Mam zamiar wywiercić w nim dziure, ale póki co, nie jest tak źle. Sprawdź dokładnie, na pewno tam jest jakaś szpara, przez którą wchodzi powietrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Zdjęcia nie dam, bo nie mam sterów do kamery pod XP i wogóle nie mam jak. Porobiłem kilka ale po uploadowaniu na ftp nie chciały działać, to ja je mam w...

2 Obudowa ma ładne miejsce na wiatrak z przodu na dole takie ((O)) dziurki są, a panel jest tak debilski, że ją zasłania i jeszcze tam są przyciski. Na nową obudowę mnie nie stać (tzn. i tak muszę kupić dobry cooler, a stary wiatrak chciałem dać na wdmuch). Potem będę podkręcał, ale najpierw muszę się pozbyć tych 60C w zamkniętej obudowie.

3 A jaka byłaby wydajność, gdyby umieścił wiatrak wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący zaraz pod zasilaczem, niedaleko proca, bo tam też są dziury (ale nie takie fajne) Niby bliżej proca, ale na górze i jeszcze zaraz koło zasilacza. Proszę o opinię, bo na tych sprawach znam się tylko teoretycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się pozbyć temperatury, to najlepiej umieść w obudowie przynajmniej dwa wiatraki. Dokładnie tam gdzie masz miejsca. Z przodu na dole wiatrak wciągający i z tyłu pod zasilaczem wiatrak wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ący. W ten sposób tworzysz przepływ powietrza przez obudowę i jest znacznie chłodniej. Im więcej wiatraków rozmyślnie umieszczonych tym lepiej zbijana temperatura. Ja sobie obniżyłem o jakieś 10 stopni.

 

Sprawdziłeś dokładnie ten panel? Może i zasłania dziurę wprost, ale po bokach i z dołu powinny być dziury, przy dobrym wiatraku to wystarczy, oczywiście wywiercenie dziury w panelu pomogłoby, jednak, trzeba by zamontować specjalną siatkę, żeby do wewnątrz nie wpadały włosy, kurz i paprochy z podłogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam calkiemspoko rozwiazanie u siebie jak malowalem bude to sie przyjzalem panelowi i nadole (podspodem) mial kratki wentylacyjne (tekie geste ze chyba tylko ozdobne :D ) to wziolem srubokrent i wydlubalem je :twisted: ak komp stoji w specjalnym miejsu w biurku i wystaje aukurat o te 1,5cm ze przewiewik jest spoko 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wystarczyło że zamontowałem jeden wiatrak z tyłu (obudowa Simbada - ma miejsce) to obniżyła się temeraturka o 9*C. Z przodu mam kieszeń na drugiego hdd, zwykle wyjęty, więc wlot jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1  Zdjęcia nie dam, bo nie mam sterów do kamery pod XP i wogóle nie mam jak. Porobiłem kilka ale po uploadowaniu na ftp nie chciały działać, to ja je mam w...

No bo z eftepa nie mozna wkleic na strone. Wrzuc jeszcze raz i daj tylko linki, kto chce sobie sciagnie i obejrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam kieszeń na drugiego hdd, zwykle wyjęty, więc wlot jest.

No i dzieki temu masz taka duza roznice. Ja wczoraj zupelnie przypadkiem, bo podlaczalem drugi dysk i mam na dolaczanie dyskow specjalne miejsce na samym dole w przedziale na 5'25, i zawsze jak lezy tam dysk to wyjmuje zaslepki (na tym poziomie i jedna wyzej) zebym mogl przytrzymac dysk przy podlaczaniu. Mam tez 1 dodatkowy wentyl pod zasilaczem. Do tej pory w idle mialem ok 41 stopni, a jak te 2 zaslepki sa wyciagniete to mam 37, czasem 36 ! Wkladam zaslepki i po paru minutach znowu 41... A jeszcze mam w planach umieszczenie z przodu wentylka wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acego, wtedy to bedzie dopiero fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja buda ma jeszcze uchwyt z przodu na wentyl do wdmuchiwania ale nie mam stopek ( :? ) i szpara pod spodem za nisko na ziemią jest. WC już nadciąga, w sumie mam 6 wentyli w budzie (2proce, grafa-sam założyłem, hdd, z tyłu i zasiłka) - komp wyje jak ja cie chromole. Jak w fabryce :x .

Co do tematu to co z moim pomysłem na plexiglas na froncie??? może z boku też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 12 wentyli i jak mam zamkniętą obudowę, to jest całkiem cicho, na tyle, że spać przy tym można.

Przy otwartej już jest głośniej, ale wytrzymać się da.

 

Ja swojego kompa postawiłem na małej skrzynce, dzięki czemu nie stoi na ziemi tylko z 10 cm nad nią. To wciąz za nisko, ale nie mam miejsca na biurku... może jak zmienie meble to się znajdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 12 wentyli to chyba w twoich 3 kompach naraz :lol: :lol: :lol:

Qrde jak w jednym, to skieruj wszystek dmuch w ziemię a będziesz miał poduszkowca :lol: :lol: :lol:

A tak poważka to nie wieżę że nie jest głośno. Prawdę mówiąc nie zauważam u siebie różnicy czy mam zakręconą budę czy nie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na kilka przeróbek. Planuję tak:

1. Wyrżnąć dziurę w tym panelu

2. Wyciąć okno w obudowie, a zamiast szyby walnąć kratkę, żeby był dostęp powietrza.

3. Umieścić 2 wentyle. 1 z przodu - 1z tyłu.

4. Przemalować, oświetlić obudowę i zmienić diody na przednim panelu.

 

A jak nie to wywalę wszystkie zaślepki, umieszczę wiatrak z przodu i i tak będzie cośtam zasysał.

 

Jeszcze jedno pytanko. Jaki jest najlepszy wiatraczek na przód obudowy? Łożysko cierne czy kulkowe?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jak widzicie kiepsko znam się na rzeczy...

P.S. Aha! Pod co mam podpiąć te wszystkie fany? Zosstało mi wolne gniazdko SYSFAN, ale ja potrzebuję jeszcze jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Aha! Pod co mam podpiąć te wszystkie fany? Zosstało mi wolne gniazdko SYSFAN, ale ja potrzebuję jeszcze jeden.

Pod wtyczki na urzadzenia dodatkowe, ktore masz wolne. Np. taka wtyczka jak do dysku wkladasz, napewno masz jakies wolne, mozesz tam spokojnie podpiac, tylko musisz miec na wentylku surowe druty, a nie jakas koncowke :) Mozesz tez jezeli masz zasilke pod P4 podpiac po ten dodatkowy kabel zasiljacy do P4, tam jest w nim 2x zolty kabelek i 2x czarny. I teraz najwazniejsze jak podlaczac:

Jezeli chcesz, zeby wentyl chodzil na 12V (full power i full halas...) to czerwony kabelek od wentylka do zoltego od zasilki i czarny od wentyla do czarnego,

jak chcesz 7V (w sam raz chyba jak na wentyle do obudowy) to

czerwony od wentyla do zoltego od zasilki i czarny do czerwonego

a jak 5V to

czerwony do czerwonego i czarny do czarnego

 

A wynika to z tego ze na zasilce z zoltym jest 12V, na czerwonym jest 5V, a na czarnym masa (jakby 0V) i napiecie na wentylku to bedzie roznica napiec na jego kabelkach (czerwony minus czarny), czyli jak masz czerwony do zoltego i czarny do czerwonego to masz 12V - 5V = 7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...