Skocz do zawartości
pyza

ktory wydajniejszy Zalman 7000A AL (obr.LOW) czy WR 4?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jak w temacie mam teraz obecnie Spire WhisperRock IV i jest on najglosniejszym elementem w moim komputerze i chce go zmienic na Zalmana 7000A Al ...bym kupil Zalmana 7000A AlCu ale obecnie go oprocz allegro nigdzie nie ma w wersji OEM , na wersje FULL mnie nie stac

 

 

i pytanie moje brzmi jak w tytule czy Zalman na LOW bedzie wydajniejszy od WR4 ??obecnie mam 56 C w stresie okolo 61 C i chcialbym troche zmniejszyc temp. wraz ze zmniejszeniem glosnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pytanie moje brzmi jak w tytule czy Zalman na LOW bedzie wydajniejszy od WR4 ??obecnie mam 56 C w stresie okolo 61 C i chcialbym troche zmniejszyc temp. wraz ze zmniejszeniem glosnosci

Nie wiem, jaki masz procesor, ale chyba moge ci udzielic dosc dokladnej odpowiedzi, z tym zastrzezeniem, ze mam doswiadczenia z Zalmanem 7000A-Cu. Otoz roznica miedzy moim poprzednim coolerem - Arctic Copper 2 TC, ktory wydajnosciowo jest podobny do WR4 - a Zalmanem w spoczynku wynosila 13-14 stopni - 45 zmalalo do 31/32 (na niepodkreconym Bartonie 2500+). Co prawda nie przy minimalnych obrotach, lecz przy 1950, ale przynajmniej w przypadku mojego egzemplarza to ustawienie jest tak samo ciche, jak minimalne obroty.

 

Nalezy sie wiec spodziewac, ze Zalman nawet w wersji Al bedzie wydajniejszy od WR4. Choc z drugiej strony, jak wyczytalem na forum, praktycznej wydajnosci Zalmana Al nikt jeszcze nie testowal... Tylko AlCu i Cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jak w temacie mam teraz obecnie Spire WhisperRock IV i jest on najglosniejszym elementem w moim komputerze i chce go zmienic na Zalmana 7000A Al ...bym kupil Zalmana 7000A AlCu ale obecnie go oprocz allegro nigdzie nie ma w wersji OEM , na wersje FULL mnie nie stac

 

 

i pytanie moje brzmi jak w tytule czy Zalman na LOW bedzie wydajniejszy od WR4 ??obecnie mam 56 C w stresie okolo 61 C i chcialbym troche zmniejszyc temp. wraz ze zmniejszeniem glosnosci

Eeee poszukaj dobrze ja niedawno kupilem bez problemu w pcprojekcie 7000 AlCU OEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jest duze prawdopodobienstwo,ze bede pierwsza osoba ,ktora bedzie mogla przestowac ten cooler w wersji tylko AL

 

mysle ze bedzie dobrze sie zachowywal,bo Zalman 7000 AlCu ma dosc malo tej miedzi....

 

i porownam go do WR4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyza - krótko - nie opłaca się kupować samego Al, jednak to "troche miedzi" troche daje, po drugie roznica w cenie prawie zadna, po trzecie ja kupowalem po prostu prosto w sklepie nie zamawialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZESc MANFRED ;]

 

Ja powiem tak:

 

1. www.cooling.pl - OEM na AMD - 99 zl - ucinaja zapinke za free jak trzeba;]

 

POLECAm - nie warto brac AL bo te "troszke miedzi" daje naprawde sporo ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam w PcProjekcie zamowic przez internet ??na ich stronie http://pcprojekt.pl/ nie ma przycisku dodajacego rzeczy do koszyka hmmmm

Na razie nie prowadza sprzedaży przez internet - ma to niedługo ruszyć (i tak już rusza od stycznia ;) ) - mozesz kupić osobiście w krakowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z Krzyzak z okolic Malborka i raczej nie bede jechal do Karkowa po Zalmana 7000 :D moze ktos zna jakies sklepy w trojmiescie co oferuja te Zalmany...jak nie to chyba sie wstrzymam z zakupem i poczekam na www.cooling.pl ..

 

ALCu wychaczylem teraz w sklepie ProLine ale drogie po 119 zł :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu wlasnie kupilem nowe mobo :E (75frn)

Wiesz, to znaczy, ze malo uzywana i mozesz ja korzystnie sprzedac ;)

 

(to zart oczywiscie, niech ci nie przyjdzie do glowy to rzeczywiscie zrobic, bo bede mial wyrzuty sumienia :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...