Skocz do zawartości
OLAF_SKARPA

--->> TEMPERATURA <<---

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...Sporo sie pisze o najnowszym chlodzeniu itp. żeczach :) a ja mam do was pytanko..:D

Jaką macie temperaturke na waszych sprzętach !w cenie! :D

 

Ja mam chlodzonko za okolo 30 zł, ale opatentowane (2 wiatraki + tuba)

Radiator nie jest z miedzi !

Na procu Athlon xp 2400+ @ 2333 Mhz , 1.8 V

 

-->>Temperatury (23*C w pokoju)<<--

..Odpalenie kompa...

proc: 29*C

mobo: 25*C

..Po 10 min...

proc: 37*C

mobo: 30*C

..Po nastepnych 10 min +prime95 torture test..

proc: 53*C

mobo: 32*C

 

<<REKORD>>

proc: 25*C

mobo: 22*C

Okno miałem uchylone , ale puszka stała na swoim miejscu :D i nic nie robilem na kompie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w podpisie (z tego 23 tyg - yeeah) na standardowym chlodzeniu bez pasty mam... 35c normalnie.... a w stresie to 40 potrafi byc (czasami nawet wiecej) :lol: Aha rekord to 20c przy uchylonym oknie :roll:

mierzone CPUcool z diodki w procku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gent---40 w stresie ? no jakos nie wierze na standardowym chlodzeniu ! odpal prime95 na 10 minut i dopiero napisz :) obadaj temperature pierw w programie a potem szybki reset i z biosu zczytaj...Mam tego samego proca w box-ie na napieciu 1,8 V :) wiec wiem jak wygląda box-owe chlodzenie :) . Chyba ze jakies inne jest ;p

 

un_ix--- jak ci sie nie podoba to wypierd... a nie sraj w topicu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam na standardzie mialem minimum w windzie 47 bez zadnego uchylonego okna i otwartej budy, a max 60, teraz mam Spira Easy Streama IV, i max to 50-51, a minimum 37-39, tez bez zadnych okien o bud otwartych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox...Ja kminilem sobie przez pare dni jak zrobić, by proc był chłodzony powietrzem z poza bódy...(świerzym tlenem) Pomyslalem i zrobilem sobie tube którą przymocowałem do wiatraka na radiatorze i zakończylem ją tez wiatrakiem :D

Oczywiscie bez dzióry w kompie sie nie obylo :D i izolacji ;p

Ale zabawa warta świeczki :) lepiej dziala system niz przy rozebranej obudowie ! :D

 

p.s...witaj Dev-o w gronie marnych ti-ków :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

un_ix--- jak ci sie nie podoba to wypierd... a nie sraj w topicu  :evil:

jeszcze jeden taki tekst i lecisz na wakacje :evil: ,wystarczy ze gdzies zobacze w Twoim poscie "kurka wodna" :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gent---40 w stresie ? no jakos nie wierze na standardowym chlodzeniu ! odpal prime95 na 10 minut i dopiero napisz :) obadaj temperature pierw w programie a potem szybki reset i z biosu zczytaj...Mam tego samego proca w box-ie na napieciu 1,8 V :) wiec wiem jak wygląda box-owe chlodzenie :) . Chyba ze jakies inne jest ;p

 

un_ix--- jak ci sie nie podoba to wypierd... a nie sraj w topicu  :evil:

z prime to 43-45 :)

Chlodzenie to duuzy radiator i wentyl robiacy 5000 obrotkow...

Taki sam procek ? - ja mam 23 (wszedzie pisza ze najlepszy) tydzien :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

un_ix--- jak ci sie nie podoba to wypierd... a nie sraj w topicu  :evil:

:arrow: hehe... i kto to mowi?!? czemu nie odpowedziales na moje pytanie? czyzby dlatego, ze domyslam sie poprawnej odpowiedzi.

 

mozesz podawac sobie jakie chcesz temp. jesli dokonujesz odczytu z czujnikow umieszczonych na mobo to jak myslisz, na ile sa to prawdziwe temp.? jesli Cie to pocieszy to podam, ze na Al coolerku za '30 zl' i P4 2.0A mialem 23* :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teperatury czytane z mobo sa za zwyczaj o jakiesssss 10c mniejsze  :wink:

To by wynikalo ze moj procek przy temp pokazanej w windzie 88C (przez godzine chodzil tak :)) juz dawno sie spalil :)

A trzyma sie swietnie lol :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ -- hmm....

un_x -- a czym mam zmierzyc ? stolcem ? Myśle ze w 80% kazdy kto ma kompa w domu odczytuje temp z biosu.

gent -- a jesli chodzi oto ze sa przeklamania to normalka i wiem o tym dobrze.

skrytobojca -- no comment :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palomino 1800+, 1,78v, lekko machniety, ;-) zalman 7000al-cu na niecale 1600obr w tej chwili, 2 dni seti z przerwami na gry i 48*C

buda troszke wietrzona tj 2x 80mm @ 7v raz in i raz aut, w pokoju cieplutko,,, jesli to komuś pomoże hehe :lol:

 

na minimalnych obr. dochodzila do 50paru stopni, przy max obr ~40*C,,, jak otworze okno na 3minuty temp spada do 42*C load przy obecnych rpms,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość michals87

Barton 2500@3200 mierzone: Asus probe

 

w stresie:51st.

po kilku godzinach pracy(net,inne programy)-45st.

 

Wentyl mam Zelmana CNP7000CU :) ustawionym na maxa czyli 2400obr.

Mysle ze temperaturka nawet OKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton 2500@3200+Zalman CNPS7000A-Cu

Idle: 36

Zwykle czynnosci (przegladarka, mail itp.): 38

Stres (np. godzina Call of Duty): 44

 

Mierzone przez Aida32.

Zapusc Seti albo prime 95 (albo to i to ;) ) na godzinke to proc sie bardziej zestresuje ;) Gry to jednak relax (jakie by nie byly :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapusc Seti albo prime 95 (albo to i to ;) ) na godzinke to proc sie bardziej zestresuje ;) Gry to jednak relax (jakie by nie byly  :twisted:  )

Seti mnie nie interesuje (tyle razy budowalem program Seti w Cywilizacji Sida Meiera, ze juz mam to z glowy ;)), a katowac komputera primem nie chce, bo po co, skoro oprocz katowania nic nie daje...? Moc potrzebna jest mi glownie do gier, dlatego temperatura przy nich to dla mnie glowna rzecz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiedzial byś jaka jest maxymalna temperaturka twojego radiatora :) Zapuść prime95 na 10 minut i ci styknie..

lepiej 20 minut lub wiecej (w zaleznosci jak dlugo komp jush pracuje) ;) U mnie jeszcze po 15 minutach widze ze cos wzroslo ;) Wszysto tez zalezy od wentylacji, wielkosci budy itd. U kumpla w Bit Towerze i z ilus tam wentylami temp na prime rosla (jeden stopien od 3 do 5 minut) do maxymalnej nawet przez godzine 8)

 

 

U mnie minimal to nie wiem ale na pelnym stresie to max 52 , czasami na chwilke skoczy na 53 ale wtedy zaraz spadnie na 51 i znowu 52 przez dlugi okres (52 stopnie osiagam po 30 minutach w prime)

Normalnie podczas pracy (winamp, film, net ) - to max 46

Po godznie gry w ET lub nfs:u lub pracy z maya3d - 49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... moze i masz racje "rcube" . Na jakim chlodzeniu smigasz ? bo mi sie wydaje ze nie napisales :D ... p.s Jak masz dobrze wietrzoną bude to nawet 1h ostrego primowania :D nie zmieni w budzie temp;) tak jak u mnie :D

...pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Narazie jest tak:

amd 2500+@2800+ (11x190)

cooler - jakiś Tytan niby cichy za 50 zł podłączony z płytę nf7-sl obroty wahają się 2680-2770

start kompa - 45C

średnie obciążenie - 51C (seti 24h, udostępnia net dla drugiego kompa, GG przez Tlen, dc++, Opera) - obroty 2680

stres - 53C tak jak średnie tylko dochodzą gry (NFS, URT, CofD), film, mp3 - obroty 2770

Hałas trudno coś powiedzieć, głośniejsze są kompy w pracy na Celinach 2GHz

 

Tak na marginesie czy jest jakiś inny cooler w rozsądnej cenie by mogło być lepiej (Zalmana 7000CuAl biorą pod uwagę), gdyż tego planuję przerzucić na Durona 1400.

Mile widziane linki i inne metody rozjaśniające ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... moze i masz racje "rcube" . Na jakim chlodzeniu smigasz ? bo mi sie wydaje ze nie napisales :D ... p.s Jak masz dobrze wietrzoną bude to nawet 1h ostrego primowania :D nie zmieni w budzie temp;) tak jak u mnie :D  

...pozdrawiam...

FalconRock 2. Oprocz tego komin na 80x80 ;) Zamierzam teraz jednak wstawic Zalmana 92x92 ;) Tylko bedzie jednak trzeba jakis wylacznik wykombinowac bo kurcze troche glosno jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idle 35C (po kilku godzinach pracy kompa) max 40C , okna pozamykane , temperaturka w pokoju ok.25C , chłodzonko za 28zł data cooler 80x80 , 3000 obr/min i nic wiecej

 

aha mobo , max w stresie 30C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Mam zwracać uwagę na temperature CPU Core czy CPU Surface??? Wszystkie programy w Windows pokazują mi odczyt z CPU Surface, a w BIOS-ie CPU Core jest ok. 15 stopni większa od CPU Surface, czyli max. 55 stopni w super stresie (MBM pokazuje 40).

Jeśli na CPU Core to jaka temperaturka będzie maksymalnie dobra??? Mam coolerek Titan TTC-CU9TB/SC który chodzi na max obrotach.

Powiedzcie mi jak z tą temperaturką bo chciałbym troche zwolnić cooler, bo 4500RPM to za głośno.

Jeśli temperaturka za duża to może zmienić cooler na Volcano 12??? Tylko ciekawe ile mi ktoś da za tego Titana.

Aha. Pasta także srebrna od Titana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...