Skocz do zawartości
Recon^

cooler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie...

Zakupilem 2 tygodnie temu nowy procek Athlon 2500 box barton + plyta gigabyte model GA-7N400 .

Po krotkim uzywaniu zauwazylem ze temperatura moja wynosi normalnie teraz 62 stopnie a w czasie lekkiego wysilku ( chwila grania ;] ) 70 stopni.

Mam zamiar kupil lepsze chlodzenie czyli nowy cooler. Jaki polecacie mi cooler do tego procesora z plyta glowna ? slucham pomyslow :>

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright Sp97 - 269 zl + wentylator

Dołączona grafika

 

Zalman CNPS 9700A-CU - 219 zl

Dołączona grafika

 

Sam juz zamowilem tego pierwszego bo na Bartku 2500@3200 +Abit NF7-S mialem w stresie 63-65 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermaltake Volcano 10 99 zl ale bedzie chyba troche glosny.

Dołączona grafika

OCZ Gladiator 3 109 zl i na pewno mniej bedzie szumial

Dołączona grafika

 

Poza tym kupuj tylko miedziany radiator i daj paste pomiedzy procesor a radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAlman 7000ALcu powinnien być ok o ile masz dziury bo nie pamietam czy ten model miał a szukać się nie chce jezeli nie ma to szukaj na allegro Volcano 7+ i naniego lepszy wentyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni w Demo mają zapinki do zalmana 7000 jak nie masz dziur więc możesz tam spróbować poza tym mają tam z 50 różnych coolerów więc coś napewno wybierzesz albo coś ci doradzą. Chłopaki się tam znają na sprzęcie i kitu nie wciskają przynajmniej takie odniosłem wrażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe recon dobry jestes..... gada ze ma za wysoko temperature na procku a nie pozmarowal go pasta hehe. Posmarujesz pasta to bedzie dzialac. Ja mam cooler za 30zl i dziala Barton 1833@2552mhz (2500+@okolo 3700+). Mam na nim srebrna paste, jeste lepsza tylko nie wypaprz nim reszty, bo se spalisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj thermopoxa i luz... boxowe kulerki spokojnie starczaja. A bez pasty te se możesz nawet ciekly azot zamontowac i bedzie lipa.

 

A propos: siedze sobie kiedys w Komp*******u i czekam na swoja kolej (Radka 9500 kupowałem), a tam Pan sie skarży, że kupił jakis zestaw WC z Thermaltake'a i ma 70 stopni na procu i zwiechy. Mówił nawet, że ma w pokoju 18 stopni i ledwo może wytrzymac, a tu dalej zwisy. No i mysli, ze chyba by trzeba mocniejszy zestaw kupic. 'Nieco' sie usmielalem :D. Wielki LOL dla gościa. Aha, kupował sobie akurat wtedy jakis panel sterujacy, jak to maniak OC, hahahahahahah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pasuje bo jestem z gdyni ;]  

a Ten Aero +7 nie jest glosny ? bo szukam jakiegos taniego wydajego i cichego jak zalman :]

No jak go wrzucisz na 2000obr/min to bedzie cichy ale procek sie troszke bedzie grzal, na 2500 troszke go slychac ale jest wydajny . Powyzej to juz zaglusza szuszarke mojej zonki :)

 

A tak wogole to czym sprawdzasz temp? Pewnie przez Easy Tune ? Jak tak to sie nie martw Gigabyte zawyza o pare stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...